اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار دفع حشره صوتی با فرکانس 22 کیلو هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار دفع حشره صوتی با فرکانس 22 کیلو هرتز

سلام دوستان
    این روزا پشه مشه زیاده لامصب خیلی هم انگار منو دوس دارن(هر شب 10تا یی میکشم ) .من دیروز توی کتابی که خریده بودم یه مدار بر ای ساخت این بود اما نفهمیدم چه شکلی بود یکم تقیق که کردم دیدم فرکانس بالا درسته که آدم از 20کیلو به بعد رو نمیشنوه و لی حشرات و یوانات میشنون ولی برای آدم ضرر داره؟
    میخواستم بدونم ضرر داره واقعا یا نه ؟
    بعدش میشه یه مدار درست و حسابی نشون بدین و کمک کنین چجوری بسازمش؟ :read:
    اگه بخواین از روی کتابم عکس مدارو میزارم ,چون من خوب متوجه نشدم .
    (راتسی توی یه تاپیک دیگه تو سایت دیدم در مورد شوکر نوشته بود.به نظر شما شوکر اینجوری هست که با یه باطری چند ولتی که به یه سلف(ترانس) وصله ولتاژ میدن و بعدش قطع میکنن تا واکنش زیاد اون سلف ولتاژ زیاد تری رو تولید کنه و برق طرفو بگیره؟)

پاسخ : مدار دفع حشره صوتی با فرکانس 22 کیلو هرتز

این مدار رو خیلی وقت پیش ساختم. مدار دفع حشرات صوتی. فرکانس 20 کیلوهرتز هیچ ضرری برای انسان نداره. چون مدارهایی که ساخته میشن توان بالایی ندارن. بعدشم مدار من جواب داد ولی تا حالا ندیدم پشه ای رو دور کنه. توی توضیحات مدار یادمه گفته بود پشه هایی که نیش میزنن پشه های ماده هستن و این فرکانس صوتی براشون یک جیغ خیلی بلند حساب میشه.
    البته از من میشنوی بهترین چیز این پشه کش های الکتریکه.روی یکی از اینها وقت بذاری بهتر نتیجه میگیری.
    اگر هم خواستی بگو تا این مداری که دارم رو برات شماتیکش رو دربیارم. :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

یعنی پشه نر ها مظلومن؟ :biggrin:
      آقا ما یه تستی میخوایم کنیم .آخه پدر منو در آوردن این ماده ها نیست خوشتیپم :biggrin:
      دمت گرم شماتیکشو بزاری خیلی لطفا کردی .
      منم نتیجه کارمو اینجا میگم حتما

دیدگاه

این هم لینک فایل شماتیک با پروتئوس 7.7 به بالا

http://www.4shared.com/file/1XfFfuu5ba/ujt.html

البته تضمینی نمیدم جواب بده چون چندتا از مدارش کنده شده بود. البته نگران نباش توی انترنت دنبال مدارهای با UJT بگرد. یا اینکه اگر دسترسی به کتابهای 300 مدار تا 305 مدار داشته باشی مطمئنم مدار این فرار دهنده توی یکی از این کتابها هست ولی خب من فعلا یادم نیست. یا کتاب 300 کیت آلمانی هم هست :smile:
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

داش من هرچی توی نت گشتم مداری پیدا نکردم آخه همه یا عکساشون پاک شده بود یا توضیحاتشون خوب نبود .
          دمت گرم یه مدار تضمینی بزار (چون من حرفه ای نیستم یه مشکل کوچولو پیش بیاد برام سخت میشه درست کردنش و برطرف کردنش) یه لطفی کن یه تضیح خوبم بدی که چکار کنم ممنون میشم.
          توی کتابم اینا رو نوشته + عکس مدار:

a,bبه یک گوشی از نوع گوش تلفن وصل میشود .فرکانس ایجاد شده باعث فرار حشرات میشود.
          گوشی تلفن دیگه چه صیغه ای هست برم مغازه برای خرد چی بگم به یارو؟
          بعدش ولتاژ توی عکس نوشته 12 اما توی مدار زیر این مدار توی کتاب نوشته بود که مدار بالا با 1.5ولت کار میکرد؟

دیدگاه

دوستان چطوری باید فهمید در مدار زیر که آقا علیرضا قرار دادن مدار درست کار میکنه (یعنی منظور فهمید توی پروتیوس فرکانس مدار درسته و بالا 22کیلو هست؟ یا شکل موجش و اینا ؟)

دیدگاه

سلام دوستان مدار خودمو (همونی که تو کتابم بود و عکسشو گذاشتم بستم )
              بلندگوش=یه اسپیکر داخل کیس کامپیوتر هست که بوق میده وقتی سیستم روشن میشه(یکی از اینا از تن کیس قدیمیم کندم )
              اون مقاومته هم 47کیلو نیست.4.7کیلو هست .
              مدار بسته شد و خوب جواب میده بوق میزنه با ولوم هم کم و زیاد میشه منتها صداش توی بازه شنوایی هست هرچند که خیلی زیره .به نظرتون چیشو باید تغییر بدم تا فرکانس کاری بالاتر بره؟ظرفیت خازن رو تغییر بدم یا مقاومت ها رو؟

دیدگاه

اینم از عکس مدارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط friendchp
                  اینم از عکس مدارم
                  سلام
                  مدار رو تغییر دادید؟این مدار که با شماتیک گزاشته شده فرق میکنه؟کارمیکنه؟تاثییری هم داره؟
                  قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

با سلام
                    اولا بیزر کامبیوتر که این بلندگو لازم مدار نیست
                    بیزر خودش فرکانس ایجاد میکنه و صدای بوق تولید میکنه
                    این مدارا نیاز به یک بلند گو خاص به اسم پیزو تیوتر دارن
                    که کمیاب هم هستن و رنج فرکانسیشون مثلا 25 تا 45 کیلو هرتز و غیره
                    در واقع تو یه فرکانس میخوای که میتونی با 555 تولیدش کنی
                    و یه درایور برای بلندگو همین
                    تو همین سایت سرچ کنی چند تا تاپیک تو این زمینه هست
                    هر چند نصف و نیمه رها شدن بخاطر نبود بلندگو
                    ولی در کل گیر میاد

اینجا نگاهی بنداز

دیدگاه

دقیقا همون شماتیکی هست که از کتابم براتون گذاشتم.
                      بوق میده اما ضعیفه بوقش و قابل شنیدن(چرا؟ oo
                      اما گذاشتم درگوش یه پشه هیچیش نشد:d
                      به نظرتون باید چیشو تغییر بدم؟

دیدگاه

اقا با این بیزر معمولیا نمیشه اینا خودشون اسیلاتور داخلی دارن
                        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                        مخترع برتر شمال غرب سال 96
                        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

من این مدار رو وقتی از روی کتاب 300 کیت آلمانی ساختم نوشته بود که یک بلندگوی 8 اهم که باید تا جایی که میشه قطرش کوچیک باشه. شما هم به نظرم تا جایی که میتونی کوچک ترین بلندگوی 8 اهمی رو استفاده کن شاید بهتر شد :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
                            من این مدار رو وقتی از روی کتاب 300 کیت آلمانی ساختم نوشته بود که یک بلندگوی 8 اهم که باید تا جایی که میشه قطرش کوچیک باشه. شما هم به نظرم تا جایی که میتونی کوچک ترین بلندگوی 8 اهمی رو استفاده کن شاید بهتر شد :smile:
                            با این تفاسیر بلندگوی موبایل بهترین گزینه باید باشه هم قدرت داره هم کوچیکه
                            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                            مخترع برتر شمال غرب سال 96
                            مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                              با این تفاسیر بلندگوی موبایل بهترین گزینه باید باشه هم قدرت داره هم کوچیکه
                              سلام
                              نرم افزار های زیادی هم برای موبایل ها هستن که با همون بلندگوی موبایل به گفته سازنده نرم افزار به خوبی کار میکنن.
                              قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X