ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49
    2006/03/03
    42
    2

منشي تلفني(با استفاده از ISD2560 و ATMEGA8)

دوستان سلام :bye

فايل اول کل توضیحات مربوط به پروژه است :arrow:

فايل دوم نقشه مداري کامل پروژه که با Orcad9.2 کار کردم :arrow:

فايل سوم نحوه آدرس دهي کامل IC هاي ISD هستش. :arrow:

و بالاخره فايل چهارم هم یک سري اطلاعات راجع به انتخاب ميکروفون و speaker و چیزهاي جالب دیگه... :arrow:

اميد وارم که مفيد باشه :idea: :?: باز هم اگه سوالي بود در خدمتيم :?:
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar isd2560.rar (361.8 کیلو بایت, 1502 نمايش)
    2006/08/01
    4
    0

با تشکر از شما م&یخوام بگم ...

با تشکر از شما میخوام بگم ...
    ممنونم
    خیلی عالی بود .
    خدا خیرت بده ، جوون
    از اینکه اینقدر بی ریا اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران میگذارید ، واقعا ممنونم .

با تشکر
    وحید
    aise Yourself To Help Mankind - From VeFe
    2006/03/03
    42
    2

Re: با تشکر از شما ميخوام بگم ...

خواهش ميکنم دوست عزيز.
    اميد وارم مفيد باشه...
    2006/10/28
    78
    1

پاسخ : پاسخ : منشي تلفني(با استفاده از ISD2560 و ATMEGA8)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed.H
    با عرض سلام خدمت دوستان
    از اينكه دير شده عذر ميخوام. :arrow:
    يه كم سرم شلوغه :exclaim:
    Link ها آماده هستند.
    سلام دوست عزیز
    از اینکه کار ما را راه انداختی ممنون. ولی چنتا سوال پیش اومده اگه لطف کنی و جواب بدی ممنون می شم.
    1. آقا مطمعنی که خروجی ISD را به همین راحتی میشه رو خط تلفن انداخت، مطمعنی اینجوری به IC فشارر نمیاد. یعنی نیازی به تراس نیست (از همون ها که تو تلفن های قدیمی استفاده می شد). درضمن چرا برای وصل کردن به خط از خروجی تقویت کننده نگرفتی؟
    3. برای اینکه مخابرات بفهمه که اتباط برقرار شده باید ما یه مقاومت حدود 600 اهم را بین دو خط تلفن بندازیم این مدار شما همین کار را می کنه؟

4. خازن های شما چند ولت هست؟ و مقاومت هاتون باید چند وات باشه؟
    2. آقا من می خوام یه کاری بکنم ولی از مدار شما درست و حسابی سر در نیاوردم. البته من سوالم را کامل به صورت یه تاپیک نوشتم ولی جواب نگرفتم امید وارم شما بتونی منو راهنمائی کنی. حالا هر جا که راحتی اینجا یا تو همون جائی که سئالم را نوشتم (http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=4744.0 ). آقا من دارم یه چیزی مثل تلفن گویا می سازم. یعنی وقتی ارتباط برقرار شد سیستم به کاربر گه با فشار دادن هر دکمه می تونه یه کار را بکنه. این کار مستلزم آدرس دهی به ISD هستش . من باید اول مثلا 10 تا جمله را ضبط کنم و در زمان های مشخص اون ها را پخش کنم. ولی متاسفانه نتونستم آدرس دهی بکنم . چون نمی خوام 10 پایه آدرس دهی را به میکرو وصل کنم، می خوام از یه دی ماکس استفاده کنم. حالا این دی ماکس من باید ACTIVE HIGH باشه یا ACTIVE LOW .
    میشه مراحل کار هایی که باید با ISD بکنم از ضبط پیغام ها تا روش پخش اون آدرس ها را بهم بگی. خداییش خسته شدم از بس تو سایت های مختلف این سوال را نوشتم و جواب نگرفتم. خداییش بد جوری گیر کردم.

2006/03/03
    42
    2

با عرض سلام خدمت آقا محمود و همه دوستان. :bye
    در مورد سوالها تون : (كل توضيحات رو ميتونين دانلودكنيد).
    1.البته اين مدار رو دوست عزيزم جناب آقاي محمد نحوي طراحي كردن ، من اين مدار رو بستم وهيچ مشكلي پيش نيومد، اما در مورد تقويت كنندگي حق با شماست و براي همين من در پروژه ديگه اي كه تو همين مايه ها بود از مدار شكل زير استفاده كردم.
    http://www.4shared.com/file/6972742/f833fde3/Pasokh.html
    3.البته مسئله 600 اهم نيست ما بايد جرياني از خط بكشيم كه در نتيجه كشيدن جريان ولتاژ افت ميكند در حدود 5~12 ولت (بدليل محدود بودن جريان) و مخابرات از روي اين جريان تشخيص ميدهد كه ما گوشي را برداشته ايم، بله اين مدار همين كار رو ميكنه ولي مدار دوم كه براتون پيشنهاد كردم خيلي بهتر عمل ميكنه.
    4.اصلا نگران نباشيد اولش منم فكر ميكردم مقاومتهاي پر واتي لازمه ولي از اونجايي كه جريان خط خيلي كمه همون مقاومتهاي 0.25 وات هم جواب ميده در مورد خازن هم من از خازن الكتروليت 50 ولتي استفاده كردم. در مورد مدار پيشنهاد شده اخير هم نگران نباشيد توان مقاومتها 0.25 وات و ولتاژ خازن هم همون 50 ولته.
    2.در مورد اين سوالتون
    اول اينكه: حتما ميدونين كه بايد سيستم شما فشار دادن دگمه مشترك مقابل رو تشخيص بده كه براي اين كار ميتونين از پروژه جناب نحوي كه ازMT8880 استفاده كرده بود كمك بگيرين ، فكر كنم تو سايت باشه.
    دوم : ببينيد اگه مدت زمان پيامهاي شما مشخص باشه وچيز روندي باشه لازم نيست تمام پايه هاي آدرس دهي ISD رو به ميكرو متصل كنيد ، ضمنا مشخص كنيد كه حداكثر از چند پايه ميكرو مي خواهيد استفاده كنيد ، اما اصول كار در مورد آدرس دهي ISD ها اينجوري كه چون ما بصورت خونه به خونه به حافظه اين IC ها دسترسي نداريم؛ اومدن واسه هر مدت زماني يه آدرس Hex رو مشخص كردن مثلا در مورد ISD2560 كه 60 ثانيه صدا ضبط ميكنه اومدن براي هر 0.1 ثانيه يك واحد آدرس Hex رو افزايش دادن (در مورد ISD25120 هم كه شايد مناسب كار شما باشه بازاي هر 0.2 ثانيه آدرس hex يكي بيشتر ميشه) مثلا براي 0.1 ثانيه اول آدرس ما خواهد بود 01 Hex يعني شما بايد فقط به A0 يك بدين وبقيه رو صفر كنين براي ثانيه 0.2 (كه 0.1 ثانيه از اولي بيشتر شده) بايد آدرس 02 hex رو در نظر بگيرين يعني اين بار فقط A1 رو يك كنين.]براي دسترسي به آدرس دهي ها لطف كنيد فايل سوم رو download كنيد[
    حالا براي اينكه مطلب روشن تر بشه مراحل كار رو با يه مثال براتون توضيح ميدم:
    فرض كنيم مي خواهيم 10 تا جمله كمتر از 10 ثانيه (حداكثر 10 ثانيه) رو ضبط كنيم وبعدش بخش كنيم.(فرض كنيمISD كه بكار ميبريم ISD25120).
    عمليات ضبط:
    • راه حل اول كه خيلي دقيقه ولي كارش زياده :
    براي اين كار يه برنامه كوچولوي ميكرو لازمه كه اين كارا رو بكنه (البته بعد از اينكه microphone رو بستين و بقيه سخت افزاري كه لازمه تا بتونين يه ضبط ساده رو انجام بدين فقط يادتون باشه خازن هايي رو كه تو datasheet توصيه كرده ، بذارين كه واسه كاهش نويز حياتيه؛ (داخل پرانتز يه چيزي رو هم دقت كنين : اگه به block diagram ، ISD كه در صفحه سوم Datasheet هستش توجه كرده باشين microphone هيچگونه ارتباطي با حافظه نداره و اين Analog in هستش كه به حافظه وصله ولي در عوض microphone هم بعد از تقويت به analog out ميره پس كافيه ما analog out رو (حالا براي احتياط با يه خازن ) به analog in وصل كنيم. اين از اين. اوووووووووف!!!
    خوب برنامه ميكرو : ببينيد بايد يه برنامه بنويسيد كه آدرس اول پيغام ها رو كه از تو جدول در مياريم به ISD بده بعد به ISD بگه داداش شروع كن به ضبط كردن و بعد از 10 ثانيه متوقفش كنه خوب پس بايد از تايمر ميكرو هم كمك بگيريم
    من نحوه ضبط كردن يه پيام رو مينويسم بقيه پيامها با خودتون :
    خوب پيام 3 كه در واقع از ثانيه 20 بايد شروع بشه آدرس معادلش چقدره : 64H يعني : 0001100100 رو بايد به ISD بديم بعد PD=0, , (واسه ركورد) P/R=0 و در نهايت به CE يه صفر ميديم و همزمان تايمر ميكرو به كار ميفته و در پايان 10 ثانيه ميكرو بايد CE رو يك كنه ...... كار ضبط اينجا تمومه.
    • راه حل دوم كه خيلي دقيق نيست ولي فكر كنم مناسب واسه كار شما باشه (اصلا آقا اين بهتره!!!) :
    در اين روش ميكرو و اصلا آدرس دهي لازم نيست.
    خيلي راحت شما بايد از Push button Mode(M6) استفاده كنيد يعني :
    در اين روش بعد از اينكه A8,A9 رو 1 كرديد و ISD رو تو مد M6 قرار دادين.
    براي ضبط:
    1. PD=0
    2. P/R=0
    3. به CE يه پالس 0 ميديم Rec شروع ميشه و در اين حالت پايه EOM بايد يك باشه يه LED كوچولو وصل كنين تا عمليات رو كنترل كنين
    4. با دادن يه پالس 0 ديگه پيام اول كارش ايجا تموم ميشه و EOM در اين حالت بايد 0 بشه.(LED خاموش).
    فقط دقت كنين كه اگه در اين مرحله P/R=1 كنين تا براتون Play كنه آدرس reset ميشه و همه چي به هم ميريزه.
    همين كار رو ادامه ميدين وتك تك پيام هارو با هر مدت زماني كه بودن ضبط ميكنين.
    (لطفا به صفحه 11 تا 14 Datasheet يه نگاهي بندازين ضمنا آخرهاي Datasheet هم يه مدار واسه Push Button كشيده).

عمليات پخش:
    • در اينجا هم ميتونين از آدرس دهي كمك بگيرين يعني خودتون بشينين ببينين پيام ها تو چه ثانيه هايي شروع به ضبط شدن اونارو يادداشت كنين و آدرس معادلشون رو پيدا كرده و ادامه كار ... ولي چرا كار خودمون رو سخت كنيم... راه حل بهتري رو براتون با توجه به اينكه ميخواهيد از پايه هاي كمتري استفاده كنيد پيشنهاد ميكنم:
    اولا اينجا بايد با EOM يه مقدار آشنا بشيد چرا كه خيلي به كارتون مياد:
    EOM(End Of Message) : ISD در انتهاي هر پيام به طور اتوماتيك پرچمي رو فعال ميكنه كه EOM هم كارش نشون دادن اونه؛ اينجوري كه موقعي كه پيام به انتهاي خودش ميرسه به اندازه TEOM كه مقدارش تو Datasheet هست 0 ميمونه پس "زينگ دانگ"!!! يعني با اين ميشه انتهاي پيامها رو تشخيص داد يعني به ميكرو ميگيم منتظر باش تا مثلا پايه EOM صفر بشه.
    خوب با اين كار فقط ميتونيم پيام اول رو بخونيم پس تكليف بقيه چي ميشه؟؟!!
    جواب اينه كه يه Mod داريم كه همون M0 هستش اين مود اجازه ميده كه از يه پيام به پيام ديگه پرش كنيم بدون اينكه آدرس پيام بعدي رو بدونيم كه اين كار با پالس 0 دادن به CE (بعد از قرار گرفتن در مود M0) انجام ميگيره يعني اگه مثلا ميخواهيم به پيام 10 پرش كنيم كافيه 9 پالس 0 پشت سر هم (البته با رعايت زمانهاي حداقل و حداكثر Datasheet) بهش بديم فقط دقت داشته باشيم كه حتما بايد اين مود رو با مود M4 باهم به كار ببريم.

دوستان اميدوارم كه مفيد باشه. :rolleyes:
    2006/10/28
    78
    1

با عرض سلام خدمت آقا محمود و همه دوستان. :bye
    ...
    دوستان اميدوارم كه مفيد باشه. :rolleyes:
    سلام آقا حامد
    از اینکه اینقدر زود و کامل جواب دادی ممنون. ولی یه چنتا سوال. امید وارم باسوال کردن خستت نکنم چون این جوری که فکر می کنم حالا حالا ها این قضیه جا نمی افته. :redface: آقا من می خوام از روش دوم ضبط کردن استفاده کنم چون پیغام های من یه تایم مشخص ندارند.
    اول از همه منظورت کدوم مدار بود؟

M6 باید در زمان ضبط فقط فعال بشه و در زمان پخش غیر فعال دیگه؟
    قرار دادن ISD تو مد M6 یعنی پایش را 1 کنم دیگه؟ (مثل شکل شماره 1)
    ببین من استفاده از TMOF را نفهمیدم. این را فهمیدم که وقتی در حال پخش هستیم وقتی یه آدرس تموم میشه EOM یک میشه، منظور از TMOF مقدار زمان یک ماند EOM هستش؟
    میشه در مورد پرش به آدرس های بعدی با استفاده از مود M0 یه مقداربیشتر توضیح بدی! (نمی دونم کدوم یکی ازاین شکل ها درسته ولی با فرض درست بودن شکل 1) M0 و M4 در حالت عادی صفر هستش حالا برای پرش به آدرس 10 باید این دوتا را یک کنم و 9 تا پالس صفر به CE بدم؟ آقا بازم شرمنده در مورد این زمانی هم که اینجا گفتی منطورت مدت هر پالس صفر هستش؟ میشه یه نشونیه درست بدی یا زمانش را بگی.
    نمی دونم چقدر فهمیدم ولی یه شکل اولیه از مدار را اینجا بستم ببین این برای حالت پخش کردن درسته؟

درضمن زمان تمام شدن هر پیام برای من مهم نیست. یعنی من وسط برنامم فقط می خوام یه پیغام را با میکرو پخش کنم و درعین حال میکرو بره سر خط های بعدی برنامه تا اون ها را انجام بده. به نظرت این کار عملی هستش؟

ممنون می شم که تا جواب گرفتنم از این قضیه کمک کنی. :job:

2006/10/28
    78
    1

پاسخ : منشي تلفني(با استفاده از ISD2560 و ATMEGA8)

سلام آقا حامد
    آقا من مداری که شما برای فرستادن صدا روی خط تلفن دادید را بستم، ولی نمی دونم مدار من مشکل داره یا کلا همینطوری هستش. آقا صدا را ضعیف می فرسته و دارای نویز خیلی زیادی هم هست با خروجی ضبط صوت هم چکش کردم ولی بازم همون صوت را می کشه، چطوری میشه این صوت را حذف کرد؟
    راستی یه چیز باحال، من مدار شما با 3 تا ترانزیستور (دارلینگتون) هم چک کردم و خروجی را از lm356 گرفتم می دونی چی شد؟. رادیو قرآن را رو خط پخش می کرد. :biggrin:
    2006/03/03
    42
    2

سلا دوست عزيز
    دوست عزيز در مورد سوال قبلي تون با توجه به اينكه امكان داره خيلي كم به سايت سر بزنم توصيه دوستانه ام به شما اينه كه DataSheet مربوط به ISD ها را يكي دوبار به دقت مطالعه كنيد مطمئنا به جواب تموم سوالهايي كه بالا مطرح كردين خواهيد رسيد. :redface:

در مورد مطلب دوم : بنده همين مدار رو بستم و جواب خوبي هم گرفتم احتمالا اشكال از Diod هايي كه بكار ميبرين باشه ، براي اينكه تقويت خوبي داشته باشيم بايد افت ولتاژ روي ديود ها كم باشه به همين منظور از ديودهايي استفاده كنين كه افت كمتري داشته باشن ؛ ديودهاي ژرمانيمي افت پايينتري دارن. :smile:
    2006/10/28
    78
    1

سلا دوست عزيز
    دوست عزيز در مورد سوال قبلي تون با توجه به اينكه امكان داره خيلي كم به سايت سر بزنم توصيه دوستانه ام به شما اينه كه DataSheet مربوط به ISD ها را يكي دوبار به دقت مطالعه كنيد مطمئنا به جواب تموم سوالهايي كه بالا مطرح كردين خواهيد رسيد. :redface:

در مورد مطلب دوم : بنده همين مدار رو بستم و جواب خوبي هم گرفتم احتمالا اشكال از Diod هايي كه بكار ميبرين باشه ، براي اينكه تقويت خوبي داشته باشيم بايد افت ولتاژ روي ديود ها كم باشه به همين منظور از ديودهايي استفاده كنين كه افت كمتري داشته باشن ؛ ديودهاي ژرمانيمي افت پايينتري دارن. :smile:
    دوست عزیز اگه از رو دیتا شیت به جواب رسیده بود که مزاحم شما نمی شدم :sad:
    اینجوری که بوش میاد انگار آقا حامد هم مثل بقیه دوستان سرشون شلوغه! :cry: و نمی تونن کمک کنن از بقیه دوستانی که می تونن منو راهنمائی کنن تقاضا دارم به سوال هایی که تو (#12پاسخ) اومده را بخونند و یه کمکی بکنند.
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    10

لطفا بفرمایید 5 ولت تغذیه avr را با چه مداری از خط تلفن باید گرفت ؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49