اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در LCD

سلام.
    آیا وقتی که DeviceCode رو میخای از روی LCD بخونید و هیچ مقداری بر نمیگرده، باید به این نتیجه رسید که سوخته؟
    کد:
    DeviceCode = LCD_ReadReg(0x0000);
    بعد از این کد مقدار DeviceCode مساوی صفره! LED های صفحه روشن میشه ولی اصلا جواب نمیده.

پاسخ : اشکال در LCD

میشه بیشتر توضیح بدین که اصلا چه LCD هست و ....
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

این ای سی دی رو من چند ماه پیش خریدم و ازش استفاده نکرده بودم. الان که اومدم راش بندازم دیدم که اینطوریه!
      ال سی دی فروشگاه 3.2" رنگی که با SSD1289 کار میکنه و الان دیگه فروشگاه موجودی نداره.
      از نظر نوشتن و خوندن کدهام درست کار میکنه، ولی نمیدونم چرا؟ DeviceCode رو بر نمیگردونه! که درایوش کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrezakhd
        این ای سی دی رو من چند ماه پیش خریدم و ازش استفاده نکرده بودم. الان که اومدم راش بندازم دیدم که اینطوریه!
        ال سی دی فروشگاه 3.2" رنگی که با SSD1289 کار میکنه و الان دیگه فروشگاه موجودی نداره.
        از نظر نوشتن و خوندن کدهام درست کار میکنه، ولی نمیدونم چرا؟ DeviceCode رو بر نمیگردونه! که درایوش کنم.
        منظورتون چیه از نظر نوشتن و هواندن؟ یعنی میتونید روش کل نمایش بدین؟ برنامه نمونه رو تست کردن و جواب داده؟
        منظورتون رو از درایور کردن هم نمیفهمم :sad:
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

ببنید من باید DeviceCode رو بخونم تا بتونم مطمئن بشم که کنترلرش چیه! اگه مثلا DeviceCode مقدار 0x8989 رو برگردوند، یعنی SSD1289
          که باید کدهای راه اندازی Init رو بر اساس SSD1289 بنویسم! درسته؟
          منظور توابع، خواندن و نوشتن روی ال سی دیه، چون یه ال سی دی دیگه روی همین بردم تست کردم، کار کرد ولی این یکی نمیشه :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrezakhd
            ببنید من باید DeviceCode رو بخونم تا بتونم مطمئن بشم که کنترلرش چیه! اگه مثلا DeviceCode مقدار 0x8989 رو برگردوند، یعنی SSD1289
            که باید کدهای راه اندازی Init رو بر اساس SSD1289 بنویسم! درسته؟
            منظور توابع، خواندن و نوشتن روی ال سی دیه، چون یه ال سی دی دیگه روی همین بردم تست کردم، کار کرد ولی این یکی نمیشه :angry:
            آها
            پس یکی تست کردی شده ولی این یکی نمیشه.
            ببین فروشگاه درایور LCD هاش مطمئنه و حتما SSD1289 هست ولی از چینیا هیچی بعدین نیست ممکنه یکی این وسط اشتباه افتاده باشه. اما بازم احتمالش کمه
            شما تک تک پایه ها رو تست کن ببیت مخصوصا پایه هایی که کنار هم هستن اتصالی نداره
            و این که پایه هایی که بیرون آمده به خود LCD راه میده. یدفعه برای من پیش آمد که دوتا پایه که کنار هم بود موقع لحیم کاری ی اتصال کوچیک کرده بود و LCD کار نمیکرد.
            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X