اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن lm2576

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن lm2576

با سلام
    من یه مدار 30 ولت به 5 با آی سی lm2576 بستم ولی متاسفانه دبا اولین شوک تغذیه (روشن و خاموش کردن ) میسوزه و متاسفانه همون 30 ولت میاد تو خروجیش
    مگه نباید وقتی که میسوزه خروجیش قطع شه؟
    توی خروجیش یه خازن 1000u 16v گذاشتم.ممکن ایراد از این باشه که ولتاژخازن کمتر از ولتاژ ورودیه .
    لطفا کمک کنید تا حالا 10 تا سوزوندم
    یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

پاسخ : سوختن lm2576

من به ورودیش 32 ولت میدم و با توجه به دیتا شیت که باید تا 40 ولت مشکلی نداشته باشه
    آیا ممکنه که ایراد از این 32 ولت باشه
    اصلا بهتر نیست که از 2575 استفاده کنم؟
    اساتیدی که با 2576 کار کردن کمک کنند :cry2:

دیدگاه

این مشکل رو چند بار باهاش مواجه شدم. تماما از تقلبی بودن ای سی بود. با عوض کردن قطعه و خرید از جای مطمئن تر مشکلم حل شد.
      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
        این مشکل رو چند بار باهاش مواجه شدم. تماما از تقلبی بودن ای سی بود. با عوض کردن قطعه و خرید از جای مطمئن تر مشکلم حل شد.
        دقیقاً !
        تمامی مشکلات اینچنینی از فیک بودن قطعات می باشند. بخصوص قطعاتی که در مدارات تغذیه استفاده می شوند
        مانند انواع رگولاتورها چه خطی چه سوئیچینگ ، دیودهای یکسوساز ، زنرها ، ماسفت ها و ...
        مثلاً دیود زنزهای های فیکی که موقع سوختن عوض اتصال کوتاه شدن اتصال باز می شوند و ...
        از فروشگاه های معتبر قطعات درست و حسابی بخرید

دیدگاه

باسلام
          امکان تشخیص تقلبی بودن این آیسی هست ؟
          مثلا از روی کد نوشته شده بروی آیسی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
            آی سی های LM2576 در بازار نوع تقلبی زیاد دارن :
            آی سی اورجینال بخرید.فقط در این انجمن 4 تاپیک مختلف در رابطه با این آی سی ایجاد شد و همش به خاطر ای سی تقلبی بود.
            آی سی LM2576 اورجینال در روی بدنه و در بالای پایه اول (از سمت چپ) یه نشانه کوچک دارد : یک دایره تو رفته که درون آن ورژن ای سی نوشته شده مثلا V5 اما ای سی های غیر اورجینال این نشانه را ندارند و کاملا صاف است.
            در آی سی های مدل LM2576HV که می توان به آنها تا 60 ولت اعمال کرد (فقط نسخه HV) نوشته ها بسیار ریز است.
            ولی در ای سی تقلبی مدل HV پایه یک نقطه دارد اما نوشته ها بزرگ هستند.

حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید.
            سلام برشما.جناب منتظری تو تاپیک سویچینگشون در مورد تشخیص اصل یا کپی بودن این آی سی توضیح دادن. فقط یه چیزی رو هم من اضافه کنم که علاوه بر اون سوراخ سطح پلاستیکی آی سی اصلی کمی زبر و مات ولی آی سی کپی صیقلی هست به طوری که در روشنایی برق میزند و نوشته ها هم فرورفتگی چندانی ندارن اگه روش دست بکشید سیقلی بودنش مشخصه.

لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام دوستان
              من آین آیسی رو از فروشگاه eca خریدم و هیچکدوم از نشونه هایی که آقای محمدشاهی و اقای منتظری گفتن توش نبود! ( پست بالا)
              یعنی ممکنه ورودی رو بده تو خروجی؟؟!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X