ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2013/06/03
    155
    0

نگهداری باتری لیتیوم پلیمر

سلام
    من برای یه وسیله ی نمایشگاهی یه پک باتری لیتیوم پلیمر 12 ولت 2500 میلی آمپر 2 ماه هست که خریدم. در طول این مدت 2 بار بیشتر شارژش نکردم. (چون استفاده ی زیادی نداشت کلا 5 روز ازش استفاده شد. در حد روشن کردن دستگاه برای چند دقیقه برای نمایش به مردم و خاموش کردنش.)

الان تا ته خالی شده تا حدی که مدار داخل پک ولتاژ خروجی رو قطع کرده. فعلا تا 4 یا پنج ماه دیگه هم باهاش کاری ندارم. تا نمایشگاه بعدی. سوال اینه که چه طور نگهداریش کنم؟؟؟؟؟ oo:
    1- فول شارژش کنم و بذارمش یه گوشه
    2- نصفه شارژش کنم و بذارمش یه گوشه
    3- همین تور خالی بذارمش یه گوشه
    4- هیچ کدوم اینو توی عمر باتری تاثیری نداره و بهتره حساسیت نشون ندم
    5- عمرش به زمان بستگی داره و مثلا سر 2 سال چه اسفاده شده باشه و چه نشده باشه مرخصه
    6- عمرش به تعداد شارژ بستگی داره و مثلا بعد 200 بار شارژ از کار می افته حالا چه توی 10 روز چه توی 10 سال
    مرسی

2013/08/26
    553
    31

پاسخ : نگهداري باتري ليتيوم پليمر

سلام
    باتري رو کاملا خالي يا پر رها نکنيد حدودا 60 درصد شارز داشته باشه خوبه.و سعي کنيد در يک مکان سرد قرارش بديد(زير صفر نه).باتري بعد از مدتي که ازش استفاده نميشه به خواب ميره.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2013/06/03
    155
    0

پاسخ : نگهداری باتری لیتیوم پلیمر

البته روزی هم که من خریدمش تقریبا نصفه پر بود!
    پس احتمالا یعنی توی شرایط انبار باید در نصفه شارژ باشه!
    1- منظورتون از به خواب میره یعنی چی؟
    2- خوب توی این مدت اگه هر ماه یه بار ازش استفاده کنم و دوباره تخلیش کنم بهتر نیست؟کلا بهترین کار چیه؟استفاده ی کم یا کلا در شرایط انبار؟
    2013/08/26
    553
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط saate777
    البته روزي هم که من خريدمش تقريبا نصفه پر بود!
    پس احتمالا يعني توي شرايط انبار بايد در نصفه شارژ باشه!
    1- منظورتون از به خواب ميره يعني چي؟
    2- خوب توي اين مدت اگه هر ماه يه بار ازش استفاده کنم و دوباره تخليش کنم بهتر نيست؟کلا بهترين کار چيه؟استفاده ي کم يا کلا در شرايط انبار؟
    اگه بيش از سه هفته از باتري استفاده نشه اصطلاحا گفته ميشه باتري به خواب ميره و با هر بار شارز با حرکت الکترون ها باتري فعال ميشه.معمولا در دفترچه محصولاتي که باتري ليتيوم دارن گفته شده بطور منظم باتري رو شارز کنيد و باتري رو فعال نگه داريد. ولي اگه براي مدت بيش از سه هفته قصد استفاده ازش نداريد با شارز بين 50 تا 75 درصد باتري رو در يک مکان سرد قرار بديد.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2009/05/05
    904
    125

البته يک نکته هم اضافه کنم باتري ليتيوم پليمر بهترين شرايط نگهداري و استفاده رو داشته باشن بازهم سال حدود 20 درصد از ظرفيتشون کم ميشه چه برسه به اينکه بخواد شرايطش مطلوب هم نباشه. اگر هم ميتونيد هرچند وقت يک بار از باتري استفاده کنيد چون يکي از شرايط کاهش نيافتن ظرفيت اين باتري ها استفاده دائمي از اونهاست. حتي اگر شده ماهي يک بار ازش استفاده کنيد. براي طولاني شدن عمرش بهتره :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2008/12/16
    157
    4

از دوستان کسي ميتونه نمودار درصد شارژ باتري پليمر رو برام پيدا کنه که بظور مثال نسبت به اين ولتاژ چند درصد شارژ داره ؟
    هر چي سرچ ميکنم چيز دقيقي نيست
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6