اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نگهداری باتری لیتیوم پلیمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نگهداری باتری لیتیوم پلیمر

سلام
    من برای یه وسیله ی نمایشگاهی یه پک باتری لیتیوم پلیمر 12 ولت 2500 میلی آمپر 2 ماه هست که خریدم. در طول این مدت 2 بار بیشتر شارژش نکردم. (چون استفاده ی زیادی نداشت کلا 5 روز ازش استفاده شد. در حد روشن کردن دستگاه برای چند دقیقه برای نمایش به مردم و خاموش کردنش.)

الان تا ته خالی شده تا حدی که مدار داخل پک ولتاژ خروجی رو قطع کرده. فعلا تا 4 یا پنج ماه دیگه هم باهاش کاری ندارم. تا نمایشگاه بعدی. سوال اینه که چه طور نگهداریش کنم؟؟؟؟؟ oo:
    1- فول شارژش کنم و بذارمش یه گوشه
    2- نصفه شارژش کنم و بذارمش یه گوشه
    3- همین تور خالی بذارمش یه گوشه
    4- هیچ کدوم اینو توی عمر باتری تاثیری نداره و بهتره حساسیت نشون ندم
    5- عمرش به زمان بستگی داره و مثلا سر 2 سال چه اسفاده شده باشه و چه نشده باشه مرخصه
    6- عمرش به تعداد شارژ بستگی داره و مثلا بعد 200 بار شارژ از کار می افته حالا چه توی 10 روز چه توی 10 سال
    مرسی

پاسخ : نگهداری باتری لیتیوم پلیمر

سلام
    باتری رو کاملا خالی یا پر رها نکنید حدودا 60 درصد شارز داشته باشه خوبه.و سعی کنید در یک مکان سرد قرارش بدید(زیر صفر نه).باتری بعد از مدتی که ازش استفاده نمیشه به خواب میره.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

البته روزی هم که من خریدمش تقریبا نصفه پر بود!
      پس احتمالا یعنی توی شرایط انبار باید در نصفه شارژ باشه!
      1- منظورتون از به خواب میره یعنی چی؟
      2- خوب توی این مدت اگه هر ماه یه بار ازش استفاده کنم و دوباره تخلیش کنم بهتر نیست؟کلا بهترین کار چیه؟استفاده ی کم یا کلا در شرایط انبار؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saate777
        البته روزی هم که من خریدمش تقریبا نصفه پر بود!
        پس احتمالا یعنی توی شرایط انبار باید در نصفه شارژ باشه!
        1- منظورتون از به خواب میره یعنی چی؟
        2- خوب توی این مدت اگه هر ماه یه بار ازش استفاده کنم و دوباره تخلیش کنم بهتر نیست؟کلا بهترین کار چیه؟استفاده ی کم یا کلا در شرایط انبار؟
        اگه بیش از سه هفته از باتری استفاده نشه اصطلاحا گفته میشه باتری به خواب میره و با هر بار شارز با حرکت الکترون ها باتری فعال میشه.معمولا در دفترچه محصولاتی که باتری لیتیوم دارن گفته شده بطور منظم باتری رو شارز کنید و باتری رو فعال نگه دارید. ولی اگه برای مدت بیش از سه هفته قصد استفاده ازش ندارید با شارز بین 50 تا 75 درصد باتری رو در یک مکان سرد قرار بدید.
        قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

البته یک نکته هم اضافه کنم باتری لیتیوم پلیمر بهترین شرایط نگهداری و استفاده رو داشته باشن بازهم سال حدود 20 درصد از ظرفیتشون کم میشه چه برسه به اینکه بخواد شرایطش مطلوب هم نباشه. اگر هم میتونید هرچند وقت یک بار از باتری استفاده کنید چون یکی از شرایط کاهش نیافتن ظرفیت این باتری ها استفاده دائمی از اونهاست. حتی اگر شده ماهی یک بار ازش استفاده کنید. برای طولانی شدن عمرش بهتره :smile:
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

از دوستان کسی میتونه نمودار درصد شارژ باتری پلیمر رو برام پیدا کنه که بظور مثال نسبت به این ولتاژ چند درصد شارژ داره ؟
            هر چی سرچ میکنم چیز دقیقی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X