اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی اسیلاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی اسیلاتور

طراحی یک اسیلاتور کولپیتس با مشخصات زیر:
    تغذیه:5ولت
    فرکانس:2بالای مگاهرتز
    ولتاژخروجی:5ولت پیک تاپیک
    بار خروجی:1یا2.2کیلواهم

پاسخ : طراحی اسیلاتور

سلام
    آستینا رو بزن بالا!
    و از لینکای زیر به مرادت برس!
    و در نهایت اگه دوست داشتی نتایجو بذار اینجا!
    ...
    Colpitts Oscillator Calculator
    The Colpitts Oscillator1
    COLPITTS OSCILLATOR
    The Colpitts Oscillator2
    Colpitts Oscillator
    ...
    :read:
    1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

برای ساختن فرکانس 500 الی 600 مگاهرتزی کدوم نوسانساز رو پیشنهاد می کنید. آیا میشه چنین فرکانسی رو به صورت دیسکریت و عملی تو خونه ساخت ؟ ممنون میشم نحوه ی ساختش رو هم بگید اگه امکان ساختش باشه.

دیدگاه

سلام اره چرا که نشه ولی باید ریزه کاری های مهم در rf و pcb رو رعایت کنی تقریبا تمام مدارهای زیر عملی هستند
        http://www.qsl.net/va3iul/High_Frequency_VCO_Design_and_Schematics/High_Frequency_VCO_Design_and_Schematics.htm
        من از مدا اولیه 800 مگاهرتز جواب گرفتم ولی باید تو خروجی یه فیلتر bpf بگذاری و بعد هم کمی تقویت. تطبیق امپدانس خیلی مهمه و مهمتر ازهمه ترانزیستور

دیدگاه

با سلام. من یه اسیلاتور 340 مگاهرتزی رو وقتی که به منبع تغذیه DC وصل است، وقتی مدار رو تو برنامه شبیه سازی (multisim) شبیه سازی می کنم مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی همین مدار رو به خروجی رگلاتور که به عنوان منبع DCمدار است وصل می کنم وشبیه سازی میکنم دیگه نمی تونم همون فرکانس مورد نظر رو بگیرم. می خواستم بدونم آیا ایراد از مدار هستش یا این یه جورایی خطای شبیه سازی هستش که به جای فرکانس 340MHZ فرکانس 100HZرگلاتور را تو خروجی میگیرم. حالا چطور میتونم این مشکل رو حل کنم؟آیا اصلا اگه این مدار رو به صورت عملی ببندم با همون مشکل شبیه سازی روبرو میشوم یا نه این فقط یه خطای شبیه سازی هستش وتو عمل میتونم فرکانس مورد نظررو از مدار بگیرم؟

با تشکر.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            نرم افزار multisim نرم افزار خوبی هست و خود من هم از ازش استفاده میکنم ولی معمولا بالای 100 مگاهرتز دیگه برای این نرم افزار زیادیه و معمولا جواب نمیده حالا برای من حداقل اینطوری هست شاید دوستان دیگر جواب بگیرند ولی بهتره از نرم افزارهای دیگه مثلads یا awr یا genesys یا مجموعه ansoft کمک گرفت که تقریبا همه جواب بالای 80 درصدی درست میدهن ads ولی یه چیز دیگه هست و معمولا توی این رنج 98 درصد کار میکنه اما این شاید 30درصد کاره و بقیه میمونه واسه تنظیم درست pcb , ومسایل بردهای فرکانس بالا ولی پیشنهاد میکنم ادامه بدی شاید انشاالله جواب بگیری
            خود من بعد از 2 سال سر و کله زدن تازه یکمکی یاد گرفتم

دیدگاه

در ساخت اسیلاتور برای 1کیلوهرتز تا 3مگاهرتز که بتونه تو این رنج رفت و برگشت داشته باشه،چه مداری پیشنهاد میکنین؟

دیدگاه

سلام میتوانید از ایسی های موجود در بازار استفاده کنید ولی اگه خودتون میخواید بسازید از اسیلاتورهای کولپیتس یا هارتلی میتونید کمک بگیرید تو ایننترنت مداراش هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X