اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور جریان یا CT؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور جریان یا CT؟

سلام به اساتید. میخواستم بدونم بهترین و دقیق ترین راه برای اندازه گیری جریان AC سه فاز حدود 150 آمپر برای هر فاز چیه؟ آیا استفاده از سنسور رو پیشنهاد میکنید یا CT؟ من در مورد ct خیلی نمیدونم ولی تو نت اطلاعات زیادی به دست آوردم. تو انجمن هم در مورد سنسور جریان و درایو rms به دی سی خوندم. تنها چیزی که میخوام اینه که یه خروجی داشته باشم که بین مثلا 0 تا 5 ولت بسته به جریان تغییر کنه و از این طریق بتونم جریان رو محاسبه کنم. قیمت CT مناسب این کار چقدر درمیاد؟ خودم میتونم بسازم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ : سنسور جریان یا CT؟

با سلام
    جریان 150 آمپر یعنی یه محیط صنعتی
    بهترین راه برای اندازه گیری جریان در مد صنعتی ct هستش
    اصولا شما نمی تونید از خروجی ct به صورت اتصال باز استفاده کنید چون هستش اشباع میشه و میسوزه
    در نتیجه در خروجی ct باید یک مقاومت بسیار کم قرار بدین و از افت ولتاژ بر روی اون مقاومت جریان رو محاسبه کنید
    آمدش هم توی بازار موجوده...
    موفق باشین...
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حیدری
      با سلام
      جریان 150 آمپر یعنی یه محیط صنعتی
      بهترین راه برای اندازه گیری جریان در مد صنعتی ct هستش
      اصولا شما نمی تونید از خروجی ct به صورت اتصال باز استفاده کنید چون هستش اشباع میشه و میسوزه
      در نتیجه در خروجی ct باید یک مقاومت بسیار کم قرار بدین و از افت ولتاژ بر روی اون مقاومت جریان رو محاسبه کنید
      آمدش هم توی بازار موجوده...
      موفق باشین...
      درود بر شما واقعا ممنون از پاسختون. اگه ممکنه بفرمایید که این ترانس های جریان مناسب کار من هستند؟
      http://barghkala.com/ItemList.aspx?s=markid&markid=1998255712
      اگه هستند چه جوری انتخاب کنم؟ چند تا مشخصه نوشته: جریان اولیه به 5 مثلا400 آیا منظورش اینه که تو این جریان جریان ثانویه 5 آمپره؟ در حالت اتصال کوتاه؟ آیا منظور از قدرت(ولت آمپر) توان قابل برداشت از ثانویه هست؟ در مورد کلاس دقت هم اگه توضیح بدید ممنون میشم. دقتی که من لازم دارم تا 10 آمپر باشه هم مشکلی نداره.
      آیا میتونیم با استفاده از سنسور جریان و تقسیم جریان مثلا از 150 آمپر 130 آمپر بیفته روی یه سری سیم و 20 آمپر هم بیفته روی سنسور جریان رو به دست بیاریم؟ آیا اینجوری دقت داره؟ راستی اگه سنسور جریان در کنار کابل های اصلی که حامل جریان باشن مشکلی براش پیش نمیاد؟ منظورم اینه که میدان مغناطیسی حاصل از سیم ها روش تاثیر نمیذاره؟
      شرمنده سوالم زیاد شد.

دیدگاه

سلام به دوستان کسی درمورد نحوه پیچیدن ترانس جریان رو نداره؟ با هسته آهنی میشه پیچید؟ چند دور و با قطر سیمی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X