ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2014/05/20
    3
    0

سنسور جریان یا CT؟

سلام به اساتید. میخواستم بدونم بهترین و دقیق ترین راه برای اندازه گیری جریان AC سه فاز حدود 150 آمپر برای هر فاز چیه؟ آیا استفاده از سنسور رو پیشنهاد میکنید یا CT؟ من در مورد ct خیلی نمیدونم ولی تو نت اطلاعات زیادی به دست آوردم. تو انجمن هم در مورد سنسور جریان و درایو rms به دی سی خوندم. تنها چیزی که میخوام اینه که یه خروجی داشته باشم که بین مثلا 0 تا 5 ولت بسته به جریان تغییر کنه و از این طریق بتونم جریان رو محاسبه کنم. قیمت CT مناسب این کار چقدر درمیاد؟ خودم میتونم بسازم؟ ممنون میشم پاسخ بدید
    2007/12/25
    زنجان
    558
    27

پاسخ : سنسور جريان يا CT؟

با سلام
    جريان 150 آمپر يعني يه محيط صنعتي
    بهترين راه براي اندازه گيري جريان در مد صنعتي ct هستش
    اصولا شما نمي تونيد از خروجي ct به صورت اتصال باز استفاده کنيد چون هستش اشباع ميشه و ميسوزه
    در نتيجه در خروجي ct بايد يک مقاومت بسيار کم قرار بدين و از افت ولتاژ بر روي اون مقاومت جريان رو محاسبه کنيد
    آمدش هم توي بازار موجوده...
    موفق باشين...
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2014/05/20
    3
    0

پاسخ : سنسور جريان يا CT؟

نقل قول نوشته اصلی توسط امير حيدري
    با سلام
    جريان 150 آمپر يعني يه محيط صنعتي
    بهترين راه براي اندازه گيري جريان در مد صنعتي ct هستش
    اصولا شما نمي تونيد از خروجي ct به صورت اتصال باز استفاده کنيد چون هستش اشباع ميشه و ميسوزه
    در نتيجه در خروجي ct بايد يک مقاومت بسيار کم قرار بدين و از افت ولتاژ بر روي اون مقاومت جريان رو محاسبه کنيد
    آمدش هم توي بازار موجوده...
    موفق باشين...
    درود بر شما واقعا ممنون از پاسختون. اگه ممکنه بفرمایید که این ترانس های جریان مناسب کار من هستند؟
    http://barghkala.com/ItemList.aspx?s=markid&markid=1998255712
    اگه هستند چه جوری انتخاب کنم؟ چند تا مشخصه نوشته: جریان اولیه به 5 مثلا400 آیا منظورش اینه که تو این جریان جریان ثانویه 5 آمپره؟ در حالت اتصال کوتاه؟ آیا منظور از قدرت(ولت آمپر) توان قابل برداشت از ثانویه هست؟ در مورد کلاس دقت هم اگه توضیح بدید ممنون میشم. دقتی که من لازم دارم تا 10 آمپر باشه هم مشکلی نداره.
    آیا میتونیم با استفاده از سنسور جریان و تقسیم جریان مثلا از 150 آمپر 130 آمپر بیفته روی یه سری سیم و 20 آمپر هم بیفته روی سنسور جریان رو به دست بیاریم؟ آیا اینجوری دقت داره؟ راستی اگه سنسور جریان در کنار کابل های اصلی که حامل جریان باشن مشکلی براش پیش نمیاد؟ منظورم اینه که میدان مغناطیسی حاصل از سیم ها روش تاثیر نمیذاره؟
    شرمنده سوالم زیاد شد.
    2014/05/20
    3
    0

پاسخ : سنسور جریان یا CT؟

سلام به دوستان کسی درمورد نحوه پیچیدن ترانس جریان رو نداره؟ با هسته آهنی میشه پیچید؟ چند دور و با قطر سیمی؟
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4