اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی ترانزیستورها و دیودهای با سرعت بالا در منابع تغذیه سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی ترانزیستورها و دیودهای با سرعت بالا در منابع تغذیه سوئیچینگ

سلام.
    من میخوام که یک منبع تغذیه سوئیچینگ با توپولوژی Flyback بسازم. در این نوع منابع از ترانزیستورها و دیودهای با سرعت بالا استفاده میشه. میخواستم اگه ممکنه اسم چند تا از اونایی که کاربرد زیادی دارند رو برام بزارید. خروجی من 5 ولت با توان حداکثر 50 وات است.
    خیلی ممنون.

پاسخ : معرفی ترانزیستورها و دیودهای با سرعت بالا در منابع تغذیه سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط hamedb3269
    سلام.
    من میخوام که یک منبع تغذیه سوئیچینگ با توپولوژی Flyback بسازم. در این نوع منابع از ترانزیستورها و دیودهای با سرعت بالا استفاده میشه. میخواستم اگه ممکنه اسم چند تا از اونایی که کاربرد زیادی دارند رو برام بزارید. خروجی من 5 ولت با توان حداکثر 50 وات است.
    خیلی ممنون.
    سلام :bye
    واسه ماسفت که مقاومت در حال روشنیش خیلی مهمه چون تلفات ماسفت به این مقاومت هم بستگی داره RDS ON
    خب سرعت سوئیچش هم که در حد میکرو و نانو ثانیه میشه و کار مارو راه میندازه
    و اما جریان درینش هم مهمه.
    ماکزیمم ولتاز درین سورس هم مهمه.هر چقدر بالاتر باشه بهتره....از دست این اسپایک لعنتی خلاص میشیم
    من خودم واسه فلای بک 5 ولت 5آمپر خروجی 25 وات از 2SK2479 استفاده میکنم که ولتاز درین سورسش 900 ولت و جریان کلکتورش 3 آمپر.
    دیود خروجی هم اگه ولتازت کمتر از 100 ولت بود از شاتکی استفاده کن که افت روی دیود هم کمتره در غیر این صورت دیود های فست یا اولترا فست بهترینن
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X