اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبکه های تلویزونی خارج کشور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبکه های تلویزونی خارج کشور

سلام
    برام سوال بود با این مسافتی 240قطر و 350ابوظبی کیلومتری داریم شبکه های قطر ابوظبی روی باند UHF با همون انتن های معمولی که برای دریافت شبکه های صداوسیما استفاده میکردیم میشد دید فقط باید سمت انتن به طرف اون کشور باشه البته ما هیچگونه دید مستقیم به سمت اون کشور نداریم
    برام سوال بود بدلیل فرکانس بالای UHF تا این مسافت کار میکرد البته تصویر یه مقدار برفکی هم هست

پاسخ : شبکه های تلویزونی خارج کشور

اون کانال ها مربوط به تلوزیون انالوگ اون کشورها بود احتمالا شما هارمونیک ها رو دریافت میکردی که کیفیت خوبی نباید داشته باشه
    نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
    * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

میبخشید یه خورده در مورد هارمونیک توضیح میدید که چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eq-sun
        میبخشید یه خورده در مورد هارمونیک توضیح میدید که چیه
        هارمونیک به سیگنالهای غیر سینوسی میگویند که بر گرفته از سیگنال اصلی است .این سیگنالها به نوبه خود باعث پیدایش اختلال و هارمونیکها در موج اصلی جریان و باعث دور شدن شکل موج اصلی از حالت دلخواه سینوسی میشوند.دامنه این هارمونیکها نیز متغییر است.که درصورت زیاد شدن اثرات نامطلوبی روی تجهیزات خواهد گذاشت

دیدگاه

چرا هارمونیک

بر حسب کنجکاوی میپرسم
          از کجا معلوم که فرکانس اصلی ایشون دریافت نمیکنه

چرا هارمونیک دریافت میکنه

آخه خونده بودم توی خود فرستنده ها هارمونیک ها را فیلتر میکنند

ما هم توی شمال هر وقت که هوا خوب باشه با تغییر مسیر آنتن شبکه های کشور همسایه آذربایجان به راحتی میگیریم
          که به نظر من همون فرکانس هایی هست که یه شهروند آذربابجانی توی کشورش میتونه بگیره

کشور های همسایه ما هم میتونند شبکه تلویزیونی ایران بگیرند اگر
          تغییر جهت بدند
          فاصله شان با شمالی ترین فرستنده ایران یعنی زیبا کنار زیاد نباشه
          هوا خوب باشه
          دوست داشته باشند شبکه های چرت و پرت ما را ببینند

دادشم شبکه های دیجیتال آذربایجان را هم گرفت یعنی با دستگاه ست باکس (البته من خودم ندیدم) ولی اگر شبکه های آنالوگ بتونیم بگیریم برای دیجیتالشون را هم میتونیم بگیریم

البته بعد از اینکه همسایمون م ا ه و ا ر ه گرفت دیگه این کار ها را گذاشتیم کنار

آقا راستی مگه این فرکانس های هارمونیک ضعیف تر از فرکانس اصلی مگه نیست پس این دوستمون هم مثل من فرکانس اصلی میگرفت مگه این طور نیست.

فقط از بچگی یه سئوال برام پیش آمده بود که توی همین انجمن جوابشو گرفتم
          چرا وقتی رطوبت هوا زیاد میشد (مثلا وقتی هوا خیلی شرجی بود یا وقتی که مه بود) من نمیتونستم آذربایجان بگیرم
          شما میدونید چرا :read:
          یا خودم جواب شو بگم :nerd:
          دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

---
            اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
            کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

پس احتمالا همون سیگنال اصلی رو دریافت میکنه

لطفا توضیح بدید هارمونیک در مخابرات چیه؟
              چون من خودم هم از یکی دیگه پرسده بودم و استادمون هم گفت که به چنین فرکانس هایی که ضعیف دریافت میشه هارمونیک میگن

چرا وقتی رطوبت هوا زیاد میشد (مثلا وقتی هوا خیلی شرجی بود یا وقتی که مه بود) من نمیتونستم آذربایجان بگیرم
              شما میدونید چرا :read:
              یا خودم جواب شو بگم :nerd:
              شاید اثرات جو زمین باشه...
              جوابشو خودتون بگید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : شبکه های تلویزونی خارج کشور

---
                اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
                کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

سلام
                  این قضیه به رفتار جو در مقابل امواج رادیویی بر میگرده در شرایط عادی امواج رادیویی vhf و uhf از جو یا همون لایه یونوسفر خارج میشن .
                  بنابراین امواج در شرایط عادی تا موقعی قابل دریافت هستند که آنتن فرستنده و گیرنده همدیگر رو ببینند .
                  اما گاهی شرایطی در جو پیش میاد که جو بجای عبور سیگنال رایویی اونو منعکس مینه و این قضیه باعث امکان دریافت سیگنالهای راه دور میشه .
                  نمونه این تجربیات در اینترنت ببینین
                  http://en.wikipedia.org/wiki/TV_and_FM_DX

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eq-sun
                    سلام
                    برام سوال بود با این مسافتی 240قطر و 350ابوظبی کیلومتری داریم شبکه های قطر ابوظبی روی باند UHF با همون انتن های معمولی که برای دریافت شبکه های صداوسیما استفاده میکردیم میشد دید فقط باید سمت انتن به طرف اون کشور باشه البته ما هیچگونه دید مستقیم به سمت اون کشور نداریم
                    برام سوال بود بدلیل فرکانس بالای UHF تا این مسافت کار میکرد البته تصویر یه مقدار برفکی هم هست

اول قدرت زیاد خود فرستنده هست

دوم شرایط آب و هوایی که موج این قابلیت را دارا مشه که مثله نور رنگین کمان یه مسیر منحنی را طی کنه

سوم شرایط محیطی هست : اینکه موج مسافت زیادی را بدون مانع طی میکنه این قابلیت را پیدا میکنه که بتونه موانع نسبتا کوچیک را دور بزنه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X