اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه حل تطبیق امپدانسی در منبع ولتاژ dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با عرض سلام.من یک منبع تغذیه 5 ولت dc دارم که ولتاژ آن را باید با سیم حدود 100 متر جابجا کنم و به یک وسیله دیگر ببرم.این کار باعث ایجاد یک مقاومت زیاد در مسیر می شود و مانند این است که من یک منبع ولتاژ 5 ولت با مقاومت داخلی زیاد دارم و چون مقاومت بار ما کم است از نظر تطبیق امپدانسی مشکل ایجاد می شود و ولتاژی که روی بار می افتد پایین می آید. :?: :!: برای جبران مجبور شدم ولتاژ منبع را زیاد کنم و به 12 ولت برسانم که این هم باعث مشکلاتی میشود ( ایجاد هزینه بیشتر و استفاده از قطعات بیشتر ). برای رفع این مشکل با شرایط بالا چه باید کرد. :?: دقت کنید که خروجی منبع من dc است و نمی توان از ترانس برای تطبیق امپدانسی استفاده کرد. نظرتون راجع به استفاده از مولتی ویبراتور در سمت منبع و استفاده از یک سری مدار رگولاتور و دو برابر کننده ولتاژ چیه؟ :idea: پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم.

آخه جریان مصرفی مدارت اجازه میده؟؟؟
    :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
    خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
    چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

منبع تغذیه

سلام.مدار من فقط یک کیبورده که دیتای اون رو به یک avr بردم.منبع تغذیه رو برای این مدار می خوام.منبع 5 ولت من تا 20 آمپر جریان میتونه میده.اما مدار من (کیبورد و avr) جریان کمی مصرف میکنه.

دیدگاه

همون راه حل خود شم(multivibrator و clamper) خوبه
        خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
        چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
        ژان پل سارتر
        [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

دو تا راه بیشتر نداره، یکی همون که گفتین یعنی افزایش ولتاژ در منبع و یک رگولاتور (ترجیحا LDO) در نزدیکی مصرف کننده و یا استفاده از یک مبدل ولتاژ در قسمت مصرف کننده.

HTH - Shahriar
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

یک مشکل وجود داره. اگه از مولتی ویبراتور استفاده کنم خروجی بین 0 تا 5 ولت تغییر میکنه.برای تبدیل به 0 تا 10 ولت چه کار باید بکنم؟ برای استفاده از چند برابر کننده ها باید ولتاژ ورودی بین 5- تا 5+ تغییر کنه(تناوب بین 5و5-)تا خروجی 10 ولت داشته باشم.. اینجا باید چه کار کرد؟ اگه برای اینکار از کلمپر استفاده کنیم نیاز به یک منبع ولتاژ دیگه دارم . مثل اینکه نمیشه. نظرتون راجع به مبدل ولتاژ که دوستمون گفتن چیه ؟

دیدگاه

به این فایل نگاه بکنین، این طراحیه یک نفر ژاپنی که من تا حالا کسی لنگش ندیدم.

http://www.4shared.com/file/2695601/236a1374/elm_-_white_led_head_lamp.html

شما می تونین از همچین مداری استفداه بکنین و برای رگولاسیون بیشتر از یک رگولاتور خطی در خروجیش هم استفاده بکنین.
              برای مبدل های دیگه هم سرچ بزنین چیز های جالبی پیدا میشه.

ولی من نمی دونم که اگر شما از منبع PC استفاده میکنین چرا از خط 12 ولت استفاده نمی کنین؟ :roll:

HTH - Shahriar
              Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

پاسخ : راه حل تطبیق امپدانسی در منبع ولتاژ dc

فکر خوبیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X