ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41
    2014/05/20
    18
    5

درخواست كمك و راهنمايي براي ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

با سلام و خسته نباشيد به اساتيد عزيز دنياي برق و الكترونيك
    من ميخواستم يك ترانس جوش 200 آمپر بسازم،به همين خاطر به راهنمايي شما عزيزان نياز دارم:
    ‏1)ورقه هاي ديناموبلش را چطور ميشه تهيه كرد؟‏(من سيم پيچي ها وشركت هاي برق صنعتي همدان رو گشتم پيدا نكردم‏)‏
    2‏)آيا كسي نقشه مدار ترانس جوش200 آمپر و نحوه سيم پيچي و كلأ راه و روش كار رو داره كه برام بذاره؟
    2014/05/20
    18
    5

پاسخ : ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

ما ز ياران چشم ياري داشتيم
    بابا إي ول أساتيد و مهندسين
    ما كلي از قشر شما تعريف كرديم وشنيديم،پس دست ه دستگيرتان چي شد؟مطمئنم كه اين مباحث براي شما آب خوردنه،يه كمك به كسي كه در حد پيش دبستاني سواد برق‏ي داره اينقدر سخته؟
    2014/05/20
    18
    5

پاسخ : درخواست كمك و راهنمايي براي ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

ایول بابا ایول‎!‎
    کسی پیدا نشد که جواب منو بده؟فکر نمیکنم سوالم برای شما اهالی برق و الکترونیک مشکل باشه!
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

سلام خدمت دوست عزيز و گرامي.ناراحت نباشيد اينجا خيلي انجمن عالي هست و ورودتون رو به اين سايت خوش آمد ميگم. اگه يه مدت اينجا بمونيد ديگه ول کن سايت نيستيد چون مطالب مفيد خيلي زيادي ميتونيد ياد بگيريد :mrgreen: ترانس جوش ديگه داره منقرض ميشه و جاي خودشو ميده به اينورتر که سوييچينگه سبکه و راندمان بالاتري داره و ... ميده. حالا اگه اصرار داريد ميل خودتونه هر طور راحتين شايد لازم باشه حتما ترانس بسازيد. من نحوه ساخت ترانس جوش رو بلد نيستم ولي اين پستو زدم که دوستان بيشتر ببينند و اونها کمک کنند :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2013/03/24
    بندرعباس
    386
    22

حالا برا چی ترانس جوش
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است
    2014/05/20
    18
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام خدمت دوست عزيز و گرامي.ناراحت نباشيد اينجا خيلي انجمن عالي هست و ورودتون رو به اين سايت خوش آمد ميگم. اگه يه مدت اينجا بمونيد ديگه ول کن سايت نيستيد چون مطالب مفيد خيلي زيادي ميتونيد ياد بگيريد :mrgreen: ترانس جوش ديگه داره منقرض ميشه و جاي خودشو ميده به اينورتر که سوييچينگه سبکه و راندمان بالاتري داره و ... ميده. حالا اگه اصرار داريد ميل خودتونه هر طور راحتين شايد لازم باشه حتما ترانس بسازيد. من نحوه ساخت ترانس جوش رو بلد نيستم ولي اين پستو زدم که دوستان بيشتر ببينند و اونها کمک کنند :mrgreen:

با سلام و احترام خدمت استاد گرامی.
    از لطف و محبت شما کمال تشکر رو دارم،صحبت های شما رو کاملا قبول دارم هم راجع به سایت و هم اینورتر و ترانس،ولی برای من که تازه پام رو توی کفش اساتید برق و الکترونیک کردم و مبتدی هستم درست کردن همون‏"‏ترانس‏"‏جوش هم در حد فتح قله اورست ه.
    به امید خدا و با کمک شما اساتید و دوستان در اینده میرم توکار اینورتر،البته همون طور که گفتم با کسب تجربه و دانش واطلاعات کافی به کمک شما دوستان.
    إن شاءا...با زحمتی که شما کشیدید وپستی که گذاشتید دوستان هم همت کنن و دست ما روهم بگیرن
    2014/05/20
    18
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط amin9173607961
    حالا برا چی ترانس جوش
    با سلام
    دوست عزیز همون طور که تو پست قبلی خدمت دوستان عرض کردم چون مبتدی هستم و اطلاعات کمی در زمینه برق دارم (در رابطه با مدارهای سوییچینگ که اطلاعاتم ناچیزه) میخوام ترانس جوشکاری درست کنم،البته اگر خدا بخواهد و دوستان کمک کنن در اینده حتما یه دستگاه جوش اینورتر هم درست میکنم.
    اگه بتونید تو زمینه ترانس جوشکاری راهنماییم کنید خیلی خیلی ممنون و متشکر میشم.
    2014/04/16
    22
    10

میتونم بپرسم بعداز اینکه ساختید میخوایید چیکار کنید؟
    یعنی فقط برای مصرف خودتون میخوایین یا برای خط تولید شرکت میخواهید؟
    2011/08/07
    اصفهان
    977
    70

سلام
    این رو مد نظر داشته باشید که یه ترانس 200 آمپر ساختش بیشتر 1.5 میلیون تومن هزینه داره
    یه هسته آهنی اندازه یه فلاسک چای میخواد و حدود 50 کیلومس
    اولیه این ترانس ها اکثرا دو یا سه فاز هست چون جریان زیاده و روی تک فاز به راحتی جواب نمیده
    برای جوشکاری خروجی باید در حد 50 ولت داشته باشیم تا جرقه رو بزنه و قوس ایجاد بشه.
    با این حساب اگر از 220ولت برق شهر استفاده کنید و ثانویه حدود 50 ولت در نظر بگیریم جریان
    ثانویه رو هم روی 150 آمپر در نظر بگیریم جریان اولیه میشه حدود 35 آمپر با این تفاسیر باز هم
    میخواید با همین مشخصات بسازید یا این که مشخصات رو عوض میکنید؟
    2011/08/07
    اصفهان
    977
    70

یه سری موارد رو باید دست به چار بشید و خودتون بسازید مثلا هسته رو میرید یه سری ورق (بعد از محاسبات و تعیین ابعاد)
    آهنی با ابعاد مورد نظر میخرید و چنتا سوراخ روش میزنید و بت پیچ محکم به هم میبندید. راه دیگه میرید تعمیر گاه ها یا سیم پیچی ها
    و یه ترانس جوش سوخته پیدا میکینید و هسته اون رو میخرید.در مورد سیم هم اینو بگم که استفاده از سیم زیاد معقول نیست و بیشتر از
    ورقه یا شیم مسی استفاده میکنند چون جریان بالا (200) آمپر رو بتونه تحمل کنه اگر سیم با سطح مقطع بالا ( 35mm^2 ) پیدا کنید میتونه
    استفاده داشته باشه.
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41