اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ کردن باطری ماشین با ترانس 2 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ کردن باطری ماشین با ترانس 2 امپر

سلام من یه ترانس 12 ولت 2 امپر دارم خاستم ببینم چند ساعت طول میکشه که باهاش بتونم یه باطری خوابیده رو فول شارژ کنم؟
    باطری 60 امپر ساعت هست

پاسخ : شارژ کردن باطری ماشین با ترانس 2 امپر

با 12 ولت نمی تونی باطری شارژکنی. شما به 14.7 ولت نیاز داری
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      با 12 ولت نمی تونی باطری شارژکنی. شما به 14.7 ولت نیاز داری
      حقیقتش ولتاژ دوسر ترانس رو اندازه نگرفتم ولی ولتاژ خروجی بعد از خازن 24 ولت بود فکر کنم 15 ولتی باشه درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_asd3390
        حقیقتش ولتاژ دوسر ترانس رو اندازه نگرفتم ولی ولتاژ خروجی بعد از خازن 24 ولت بود فکر کنم 15 ولتی باشه درسته؟
        درسته 15 ولت هست
        و باید حدود 30 ساعت به شارژ باشه تا فول بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
          درسته 15 ولت هست
          و باید حدود 30 ساعت به شارژ باشه تا فول بشه
          30 ساعت ! چه خبره بدرد نمیخوره میتونم از ترانس 16 ولت استفاده کنم؟ اخه گشتم نداشتن 15 ولت با امپر بالا یعنی باید یه ترانسو خودم درست کنم :eek:

دیدگاه

30 ساعت ! چه خبره بدرد نمیخوره میتونم از ترانس 16 ولت استفاده کنم؟ اخه گشتم نداشتن 15 ولت با امپر بالا یعنی باید یه ترانسو خودم درست کنم :eek:
            اینجا ولتاژ زیاد مهم نیست جریانه که مهمه.شما لااقل 10A جریان نیاز داری تا در زمان حدود پنج شیش ساعت باتری شارژ بشه و این تغذیه سوچینگ صنعتی با ولتاژ بین 13.8V-15V میخواد.
            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
            از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
              اینجا ولتاژ زیاد مهم نیست جریانه که مهمه.شما لااقل 10A جریان نیاز داری تا در زمان حدود پنج شیش ساعت باتری شارژ بشه و این تغذیه سوچینگ صنعتی با ولتاژ بین 13.8V-15V میخواد.
              مرسی از پاسخ شما من میخام با ترانس معمولی این کارو انجام بدم حالا یکی نشد دوتا 5 امپر میبندم ولی از سویچینگ هیچ سردر نمیارم یه بار سویچینگ درست کردم همش ذغال شد :cry:

دیدگاه

مرسی از پاسخ شما من میخام با ترانس معمولی این کارو انجام بدم حالا یکی نشد دوتا 5 امپر میبندم ولی از سویچینگ هیچ سردر نمیارم یه بار سویچینگ درست کردم همش ذغال شد :cry:
                با ترانس گرون درمیاد.نگفتم که سوچینگ بسازی برو بخر.
                امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                  با ترانس گرون درمیاد.نگفتم که سوچینگ بسازی برو بخر.
                  ولی من نگران پولش نیستم و میخام با ترانس بسازم ... تو بازار پر از شارژر هست ولی خب من برا خودم میخام یکی بسازم

دیدگاه

سلام من شارژر 12 ولت 60 امپر دارم میتوانم باهاش باطری ماشین 12 ولت 74 آمپر شارژ کنم ؟اگه میشه چند ساعت توشارژ باید باشد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام من شارژر 12 ولت 60 امپر دارم میتوانم باهاش باطری ماشین 12 ولت 74 آمپر شارژ کنم ؟اگه میشه چند ساعت توشارژ باید باشد

دیدگاه

با سلام
                      امکان پذیر هست ولی برای سالم ماندن باتری و عمر طولانی آن جریان شارژ نباید بیش از 20 درصد جریان دهی باتری باشد وگرنه به آن آسیب زده و عمر آن را بسیار کوتاه میکند همچنین ولتاژ باتری 12 ولت در هنگام شارژ کامل نباید بیش از 13.8 ولت شود لذا شما باید از یک شارژر اتوماتیک که هم جریان شارژ و هم ماکزیمم ولتاژ شارژ را کنترل میکند استفاده نمایید و یا به شارژ خود این مدار را اضافه نمایید مدارات زیادی در این زمینه هم در این سایت و هم در اینترنت موجود است جستجو نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_asd3390 نمایش پست ها
                        ولی من نگران پولش نیستم و میخام با ترانس بسازم ... تو بازار پر از شارژر هست ولی خب من برا خودم میخام یکی بسازم
                        سلام،تو اینترنت مدارای خیلی زیادی وجود داره.
                        بهترین ترانس هم ترانس ۸ آمپر ۱۱ الی ۱۲ ولتی هستش(
                        بعد DCشدن حدودا ۱۴ ولت میده)که برا شارژ باتری ماشین عالی
                        هستش.
                        موفق باشید.
                        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash4625 نمایش پست ها

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام،شارژر باید بتونه ۱۴ ولت رو تامین کنه .
                          در ضمن شارژر برای باتری ۶۰ آمپری طراحی شده
                          یا ۶۰ آمپر تو خروجی میده؟!؟!؟؟؟؟!
                          اگه برای باتری ۶۰ آمپری طراحی شده مناسبه ولی
                          اگه خروجیش ۶۰ آمپر باشه به باتری آسیب میرسونه و نباید
                          بیشتر از یکی دو بار برای باتری استفاده کرد.
                          موفق باشید.
                          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

ماژولهای Dc to DC در فروشگاه برای افزایش 12 ولت و یا کاهش 24 ولت موجود است...
                            آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                            مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                            _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام دوستان، خسته نباشید. من یه ترانس 12 ولت 8 آمپر دارم. خروجی بعد از DC شدن حدود 17 ولت میشه. یه مدار قطع کن (روی 14 ولت) و فیوز برگشت پذیر (6 آمپر) هم گذاشتم سر راه خروجی. یه باتری اتمی خوابیده رو حدودا 20 دقیقه ای زنده کرد. یعنی دیدم نمایشگر باطری سبز شده، دیگه از شارژ کشیدم (تو این لحظه ولتاژ باتری وصل شده به شارژر حدود 13.5 ولت بود که بعد از کشیدن شارژر و گذشت حدود 20 دقیقه، نزدیک 12.6 شد). جریانی که طی شارژ میکشید حدود 3 آمپر بود. باتری رو روی ماشین بستم و با اولین استارت هم ماشین روشن شد. البته نیم ساعتی ماشین رو روشن گذاشتم تا خودش باتری رو شارژ کنه. میخواستم بدونم خروجی 17 ولت ترانس واسه باتری که ضرری نداره؟
                              جدیدترین ویرایش توسط omidctrl; ۲۱:۵۹ ۱۳۹۹/۰۹/۱۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X