اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

VFD تکفاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

VFD تکفاز

سلام،

از دوستان کسی درایو VFD "خروجی تکفاز" (کوچکتر از 700W) تو بازار سراغ داره؟

اگر نیست آیا برای ساخت نمونه دستی شماتیک پیاده شده ای پیدا میشه؟

با تشکر

پاسخ : VFD تکفاز

سلام
    مدل های زیادی هست
    شما تمام سریهای IE5 و IC5 (حتی IG5A هم بعضی ورودیهای آن تکفاز هستند)برند LS را میتونید بخرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aligieri
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aligieri
        سلام،

اگر نیست آیا برای ساخت نمونه دستی شماتیک پیاده شده ای پیدا میشه؟

با تشکر
        سلام
        همونطوری که دوستان گفتن . فقط برند LS خوبه و ارزونه
        اینا بخر اگه هم پیدا نکردی پولشو بده تا بفرستم . :mrgreen:

LS 600-20-5SN1
        فقط این نوع نیاز به فن حتما داره چون فابریکش فن نداره . وقتی خریدی خودم برات برنامش را میدم حض کنی :mrgreen:
        البته اگه برنامه بهش چرت بدی چنان داغ میکنه که نگو . توضیحات نصبش هم با من .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
          سلام
          همونطوری که دوستان گفتن . فقط برند LS خوبه و ارزونه
          اینا بخر اگه هم پیدا نکردی پولشو بده تا بفرستم . :mrgreen:

LS 600-20-5SN1
          فقط این نوع نیاز به فن حتما داره چون فابریکش فن نداره . وقتی خریدی خودم برات برنامش را میدم حض کنی :mrgreen:
          البته اگه برنامه بهش چرت بدی چنان داغ میکنه که نگو . توضیحات نصبش هم با من .
          همانطوری که دوستمون(نورسیده) گفته ایشون خروجی تکفاز مد نظرشون هست
          تو ایران هم خروجی تکفاز نداریم(ظاهرا صرفه اقتصادی نداره تا تولید شه) یکی از دوستان(راست یا دروغش پای خودش) میگفتند که با درایو دلتا تونستند خروجی تکفاز بگیرند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی سعیدی
            همانطوری که دوستمون(نورسیده) گفته ایشون خروجی تکفاز مد نظرشون هست
            تو ایران هم خروجی تکفاز نداریم(ظاهرا صرفه اقتصادی نداره تا تولید شه) یکی از دوستان(راست یا دروغش پای خودش) میگفتند که با درایو دلتا تونستند خروجی تکفاز بگیرند
            خوب ببخشید . :mrgreen: چون اصلا به فکرم نمیرسید که ایشون همچین سوالی بکنن . چون خروجی تک فاز دیگه ندیده بودم .
            فکر کنم بشه یه دیمر وات بالا بسازن . واستفاده کنن . چون منم تا الان چیزی به نام اینورتر خروجی تک فاز ندیدم .

دیدگاه

با سلام
              برای کنترل دور، دیمر جواب خوبی نمیده و دور ناپایدار میشه. چون با دیمر در اصل ما داریم مقدار موثر ولتاژ رو کنترل میکنیم و نه فرکانس. از مدار های دیمری فقط توی سافت استارتر ها استفاده میشه و برای حالتهای گذرا.

موتور تکفاز به علت داشتن سیم پیچ راه انداز و سوئیچ شتاب، هم موقع راه اندازی جریان بالایی میکشه و هم احتمال قطع سوئیچ توی دور های پایین وجود داره. بخاطر همین برای کارهای کنترل دور، از موتور سه فاز استفاده میشه.

موتور سه فاز از سایز ها و توانهای خیلی کم مثل 180 وات هست به بالا. من اینورتر سه فاز ساختم . وقتی به موتور تکفاز وصلش کردم به همین مشکلات خوردم. البته برای فن ، دریل و سایر موتور های بدون سوئیچ جواب خوبی داد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                با سلام
                برای کنترل دور، دیمر جواب خوبی نمیده و دور ناپایدار میشه. چون با دیمر در اصل ما داریم مقدار موثر ولتاژ رو کنترل میکنیم و نه فرکانس. از مدار های دیمری فقط توی سافت استارتر ها استفاده میشه و برای حالتهای گذرا.

موتور تکفاز به علت داشتن سیم پیچ راه انداز و سوئیچ شتاب، هم موقع راه اندازی جریان بالایی میکشه و هم احتمال قطع سوئیچ توی دور های پایین وجود داره. بخاطر همین برای کارهای کنترل دور، از موتور سه فاز استفاده میشه.

موتور سه فاز از سایز ها و توانهای خیلی کم مثل 180 وات هست به بالا. من اینورتر سه فاز ساختم . وقتی به موتور تکفاز وصلش کردم به همین مشکلات خوردم. البته برای فن ، دریل و سایر موتور های بدون سوئیچ جواب خوبی داد.
                ببخشد . اگه امکانش هست میشه طرح تون را این جا قرار بدین تا شاید ما هم تونستیم بسازیم :redface:

دیدگاه

طرحش توی تاپیکی که اقای کی نژاد زدن بطور کامل و با توضیحات و سورس و نقشه و غیره هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X