ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    37

کمک در ساخت ساخت ترانس 14.7 ولت 10 امپر!

سلام دوستان من ميخام يه ترانس 14.7 ولت 10 امپر براي شارژ نسبتا سريع باطري ماشين درست و عملي کنم حقيقتش من رشتم برق قدرت نيست و از ترانسفورماتور زياد سر در نميارم اما بلدم يکي بسازم چون قبلا يه ترانس معمولي 12 ولت 1 امپر ساختم که عملي شد اخرش ... از دوستان ميخام من رو راهنمايي کنم و بگن چه تعداد دور و تعداد هسته و قطر سيم بايد باشه

ممنون ميشم جواب بديد :cry:
    2010/10/04
    تهران
    1,544
    465

پاسخ : کمک در ساخت ساخت ترانس 14.7 ولت 10 امپر!

با سلام
    ساخت ترانس ساده س. ولي براي شارژ باتري بايد از يه منبع جريان استفاده بشه. يا حداقل منبع ولتاژ DC. با در نظر گرفتن تغييرات ورودي 220 ولت ، ترانس فقط ميتونه بعنوان يه كاهنده استفاده بشه و براي تثبيت ولتاژ بايد از مدارات ديگه اي كمك بگيرين. يعني 220 ولت اگه 10 ولت تغيير كنه (كه بيشتر ميكنه)، 14.7 ولت شما ميشه حدود 15.4 ولت.

علاوه بر اينكه الان ديگه همه از سيستمهاي سوئيچينگ استفاده ميكنن و ترانس به عنوان تغذيه ديگه نسلش در حال انقراضه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    37

با تشکر از دوست من من سويچينگ بلد نيستم اما با توجه به توضيحات شما مبني بر اينکه باطري براي شارژ خودش به يه منبع جريان نياز داره و ولتاژ مهم نيست 2 تا روش براي کاهش جريان ميدونم که يکيش سلفه و ديگري خازنه حالا مقدار يکي از اينا مجهول هست

بهتر بگم ميخام از يه سلف بعنوان منبع جريان 10 امپر(سري شده با مدار) استفاده کنم کسي هست بتونه راهنمايي کنه
    2010/10/04
    تهران
    1,544
    465

دوست عزيز روشهاي شارژ باتري مشخص و استاندارده. دادن ايده هاي جديد فقط وقت و هزينه رو از شما ميگيره.

سلف منبع جريان نميشه. سلف فقط سلفه و براي حالتهاي DC فقط اتصال كوتاهه. شما اگه ولتاژ 14.7 ميخواين بايد از يه ترانسي استفاده كنين كه توخروجيش حداقل 18 ولت بده، بعدش با مدارات تثبيت، ولتاژ مورد نظر رو بسازين.
    البته اين هم كار آسوني نيست. اينكه گفتم سوئيچينگ منظورم اين بود كه يكي بخرين.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

با سلام همون ولتاژ ترانس را وقتي يکسو کني يه ولتاژ بزرگ تر از 20 بهت ميده که ميتوني با رگوله کردن به ولتاژمناسب برسي به نظر من با ترانس مدارش را بسازي بهتره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط نو رسيده
    دوست عزيز روشهاي شارژ باتري مشخص و استاندارده. دادن ايده هاي جديد فقط وقت و هزينه رو از شما ميگيره.

سلف منبع جريان نميشه. سلف فقط سلفه و براي حالتهاي DC فقط اتصال كوتاهه. شما اگه ولتاژ 14.7 ميخواين بايد از يه ترانسي استفاده كنين كه توخروجيش حداقل 18 ولت بده، بعدش با مدارات تثبيت، ولتاژ مورد نظر رو بسازين.
    البته اين هم كار آسوني نيست. اينكه گفتم سوئيچينگ منظورم اين بود كه يكي بخرين.
    با ترانس 16 ولت 8 امپر ميتونم اين کارو انجام بدم ؟ چقد طول ميکشه تا باطري فول شارژ بشه؟
    2014/06/03
    808
    39

به نظر من ترانس سیم پیچی شده که بتونه 8 تا 10 آمپر به شما بده خیلی سنگین و بزرگ میشه
    به نظر من هم باید از منابع سوچینگ استفاده کنی
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/06/06
    2
    0

با سلام خدمت دوست عزیز یه سوال؟شما ولتاژتون حتما باید 14.7 باشه یعنی اگه 15 بشه مشکل داره
    اگه فرقی نمیکنه شما باید یه ترانس بپیچین که خروجیش 16 ولت باشه بعد با استفاده از دیود های 10 امپر قابلمه ایی dc کنین بعد به عنوان شارژر استفاده کنین.
    ترانس 16 ولت 10 امپر نیاز به سیم حداقل 2.5 داره که هزینش تقریبا 130 تا 150 تومان میشه.تو بازار همین مدل هست حدود 170 قیمتشه
    2013/03/18
    babol
    1,387
    654

یاد هنرستان گرامی باد :mrgreen:

علاوه بر توضیح دوستان ،من یه کتاب برات میزارم که تو هنرستان ترانس میساختیم.شما میتونید از فرمول های فصل ترانس استفاده کنید و یه ترانس برا خودتون بسازید.
    [glow=red,2,300]http://dl.hd4.ir/Files/Books_server7026/bargh3_sim.pdf[/glow]

فک کنم بزرگ بشه.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9