اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس کاری 1GHz با avr ممکنه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس کاری 1GHz با avr ممکنه؟

سلام
    آیا تولید فرکانس کاری 1GHz با avr ممکنه؟
    چون من نیاز دارم فاصله زمانی ای با دقتی حدود 1 نانومتر رو اندازه گیری کنم. که میشه فرکانسی حدود 0.1Ghz .
    آیا کسی میدونه این کار با میکرو هایی مثل at mega قابل پیاده سازی هست ؟ یا باید به سراغ میکرو دیگه ای برم؟

پاسخ : فرکانس کاری 1MHz با avr ممکنه؟

نوشته اصلی توسط soore
    سلام
    چون من نیاز دارم فاصله زمانی ای با دقتی حدود 1 نانومتر رو اندازه گیری کنم. که میشه فرکانسی حدود 0.1Ghz .
    آیا کسی میدونه این کار با میکرو هایی مثل at mega قابل پیاده سازی هست ؟ یا باید به سراغ میکرو دیگه ای برم؟
    نه نمیشه
    من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
    آلبرت اینشتین
    منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

پاسخ : فرکانس کاری 1GHz با avr ممکنه؟

نوشته اصلی توسط soore
      سلام
      اول اینکه فاصله زمانی واحدش ثانیه است نه متر. دوم این که دقت 1 نانوثانیه که فرکانس معادلش میشه 1 گیگاهرتز با هیچ میکروی avr به دست نمیاد. حداکثر فرکانس کار خانواده atmega شانزده مگاهرتز هست که میشه 62.5 نانو ثانیه. یعنی با استفاده از تایمر، هر شمارش به شما 62.5 نانوثانیه میده که خیلی با دقت یک نانوثانیه فاصله داره.
      اگر دنبال این هستید که دقت یک نانو ثانیه به دست بیاد باید از میکرو یا پروسسوری استفاده کنید که کلاک اش حداقل 1 گیگاهرتز باشه یا اینکه یک واحد pll داشته باشه و تایمرش بتونه با این فرکانس کار کنه که باید برید سراغ خانواده ARM 9 به بعد و ... :smile:
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نه، نمیشه.
        نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
        ...حداکثر فرکانس کار خانواده atmega شانزده مگاهرتز هست...
        حداکثر فرکانس این سری 20 هستش نه 16

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
          نه، نمیشه.حداکثر فرکانس این سری 20 هستش نه 16
          حرف شما کاملا درسته اما به حل مسئله این دوست عزیزمون کمکی نمیکنه :smile:
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
            حرف شما کاملا درسته اما به حل مسئله این دوست عزیزمون کمکی نمیکنه :smile:
            می دونم. ما اینجا هرچی مورد ببینیم توی گفته های دوستان اصلاحش میکنیم. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
              نه، نمیشه.حداکثر فرکانس این سری 20 هستش نه 16
              میشه بگید کدوم صفحه دیتا شیت به این مسئله اشاره کرده؟
              نقل قول از دیتاشیت مگا8، صفحه 1:

Speed Grades•
              ATmega8L) 0 - 8MHz)
              ATmega8) 0 - 16MHz)
              امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

کجا نوشته AVR با 20 مگاهرتز کار می کنه
                باد می وزد ...
                میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
                تصمیم با تو است ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
                  میشه بگید کدوم صفحه دیتا شیت به این مسئله اشاره کرده؟
                  نقل قول از دیتاشیت مگا8، صفحه 1:
                  ما اینجا دیگه به دیتاشیت نوع خاصی از میکروهای سری ATMEGA کاری نداریم. این موضوع با توجه به گفته استارتر تاپیک همه ATMEGAها هستش. برو به این صفحه:

Atmel AVR 8-bit and 32-bit Microcontrollers

اینو میبینی:

اتفاقا قراره تا چند روز آینده ECA یه میکرو سری AVR ATMEGA با حداکثر فرکانس کلاک 20 مگاهرتز و با امکانات خوب وارد کنه.

دیدگاه

میکروی مورد نظر که ECA می خواد وارد کنه ATMEGA328 هستش. این لینک آخرین استعلامش:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9220#msg589220

این جواب جناب بلورچیان:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9237#msg589237

دیدگاه

هر میکرویی تو دیتاشیتش نوشته دیگه.
                      avr سری 16 مگارهتزی که زیاد داره. ولی همه شون 20 نیستن. مثلا مگا 88 هم که الان تو بازار هست بیست مگه ولی مگا هشت 16 مگه.

در کل کار شما رو ارم هم راه نمیندازه. باید بری سراغ fpga.
                      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

مگا 48 هم فکر کنم 20 مگاهرتز باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                          هر میکرویی تو دیتاشیتش نوشته دیگه.
                          avr سری 16 مگارهتزی که زیاد داره. ولی همه شون 20 نیستن. مثلا مگا 88 هم که الان تو بازار هست بیست مگه ولی مگا هشت 16 مگه.

در کل کار شما رو ارم هم راه نمیندازه. باید بری سراغ fpga.
                          fpga با فرکانس 1GHZ کار می کنه ؟ میشه بیشتر توضیح بدیم من علاقه مند شدم
                          من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
                          آلبرت اینشتین
                          منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

fpga میکروکنترولر نیست که محدودیت سرعتی داشته باشه (البته داره هاا ولی به یه شکل دیگه)
                            ارایه گیتی برنامه پذیره. فک کن یه عالمه گیت (تو مدلای مختلف از چند هزار تا چند صد میلیون گیت) داخا ای سی گزاشتن. شما با زبان توصیف سخت افزار اینا رو به هر شکلی که دوست داشتی (البته نه خیلی دلبخواهی) به هم وصل میکنی یه مدار دیجیتال میسازی. تو این مدار دیجیتال میتونی زمانهای خیلی کوتاه رو هم بسنجی.(چون دیگه بحث کلاک سی پی یو و اینکه هر دستور چند سیکل میخواد و اینچیزا مطرح نیست. مهارت طراحی مطرحه بیشتر) البته چیپ های fpga و cpld هم مثل تمام قطعات دیجیتال دیگه براشون تاخیر انتشار و حداکثر فرکانس کاری تعریف میشه. در این مورد (تاخیر انتشار و فرکانس کاری) دست طراح خیلی نسبت به میکروکنترولر ها باز تره.

به طراحی هایی که باید توسط اینطور سیستمها پیاده سازی بشن میگن سیستم های بلادرنگ. (همین کاری که شما میخواید بکنید تقریبا همینطوره. تو چند نانو ثانیه کلی محاسبات باید انجام بشه.)
                            حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                            به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

البته cpld ها تاخیر انتشار کمتری دارن.
                              راستی چطور میشه خانواده attiny تا 20 مگاهرتز کلاک داره؟؟ :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X