اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر برای رد نشدن صدای باس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر برای رد نشدن صدای باس

دوستان من یه آمپلی فایر قوی 2 کانال داشتم که به 2 تا 6975 وصل بود ، الان یه باکس بهم رسیده بعد وقتی وصلش میکنم به همون آمپ 2 کانال بخاطر اینکه راضیم کنه مجبورم صدای باس رو بالا ببرم که قشنگ بکوبه ولی اینجوری باندا هم باسش خیلی زیاد میشه (تاکید میکنم آمپلی من 2 کاناله و آمپلی دیگه ای موجود نیست و هم باندا و هم باکس به همون 2 کانال وصله ) :/
    میخوام اگه بشه سر راه باندام یه فیلتر بذارم که صدای باس رو رد نکنه و باس فقط از باکس پخش بشه و صدای خواننده ازباندا اینجوری ترکیب صدا قشنگ میشه
    میشه همچین کاری کنم ؟ اصلا همچین چیزی هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    اگه نظر دیگه ای هم هست بگید

پاسخ : فیلتر برای رد نشدن صدای باس

شما باید کراس اور بسازی دوست عزیز
    میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
    به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان نیکنیا
      شما باید کراس اور بسازی دوست عزیز
      این کارتون نه اصولیه و نه به صرفه !
      نکن این کارو برادر من میزنی امپ یا باندارو میسوزونی.
      باکس رو بزار خونه دستت پول اومد یدونه امپ حاضری بخر براش .
      موفق باشی
      زکات علم نشر آن است
      بیشتر با من اشنا بشین :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

در صورتی که توان و قدرت امپ کافی باشه میتونه از کراس اور استفاده کنه و مشکلی نباید پیش بیاد منتها اصولی ترش اینه که یه امپ مونو بخره واسه ساب

دیدگاه

میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟ این کراس اور رو چطوری بسازم ؟ میشه لینک بدید

دیدگاه

میشه مدل آمپ رو بگین تا بتونیم بهتر کمک کنیم.
            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ
            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
            ---------------------BMCELEC@-------------------
            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
            ---------------www.bmc-elec.com--------------
            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان نیکنیا
              در صورتی که توان و قدرت امپ کافی باشه میتونه از کراس اور استفاده کنه و مشکلی نباید پیش بیاد منتها اصولی ترش اینه که یه امپ مونو بخره واسه ساب
              شما تو ماشین امپ 2 کانال دیدین که بتونه بعد از رد شدن از کراس اور ی ساب و ی جفت باند راه اندازی کنه ؟ oo:

اصلا بگیریم یک استثنایی وجود داشته باشه و شما بتونی اون امپ رو پیدا کنی. اونوقت چجوری میخوای خروجی دوتا ساب رو از دوتا کراس اوور مجزا بدی به یک ساب ؟ ها ؟! :job:

یا باید دوتا باند رو بست به یک کانال که هم صدا خراب میشه هم فشار مضاعف میاد به امپ و ساب رو به یک کانال دیگه بست و گین رو تا خر خره باز کرد تا بتونه ساب رو تکون بده که باز فشار مضاعف میاد به امپ :NO:
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

من یه آمپ سونی(قدیمی) دیدم که در حالت بریج هم میشد دو تا باند وصل کرد و هم یه ساب
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

بهنام جان
                  این کار رو من انجام دادم رو یه امپ بوشمن 4 کانال
                  2 کانال رو بریج کردم دادم به ساب و یه کراس اور گذاشتم و 2 کانال دیگه هم دادم به باند ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman1396
                    دوستان من یه آمپلی فایر قوی 2 کانال داشتم که به 2 تا 6975 وصل بود ، الان یه باکس بهم رسیده بعد وقتی وصلش میکنم به همون آمپ 2 کانال بخاطر اینکه راضیم کنه مجبورم صدای باس رو بالا ببرم که قشنگ بکوبه ولی اینجوری باندا هم باسش خیلی زیاد میشه (تاکید میکنم آمپلی من 2 کاناله و آمپلی دیگه ای موجود نیست و هم باندا و هم باکس به همون 2 کانال وصله ) :/
                    میخوام اگه بشه سر راه باندام یه فیلتر بذارم که صدای باس رو رد نکنه و باس فقط از باکس پخش بشه و صدای خواننده ازباندا اینجوری ترکیب صدا قشنگ میشه
                    میشه همچین کاری کنم ؟ اصلا همچین چیزی هست ؟
                    ممنون میشم راهنمایی کنید
                    اگه نظر دیگه ای هم هست بگید
                    هر باندی که میخواهید باس ازش بیرون نیاد به اون باند یه خازن مثلا 100 میکروفاراد سری کن

اگر نتیجه اون چیزی که میخواستید نبود بعد برید سراغ راه های گرون قیمت تر

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                      من یه آمپ سونی(قدیمی) دیدم که در حالت بریج هم میشد دو تا باند وصل کرد و هم یه ساب
                      البته آمپش دو کانال بود

به این صورت بود که ساب بریج میشد
                      بعد مثبت یه باند با یه خازن 470 میکرو وصل میشد به مثبت ساب و زمین
                      مثبت یه باند دیگه با یه خازن470 میکرو وصل میشد به زمین و منفیش وصل میشد منفی ساب

نوشته اصلی توسط aswhu600
                      هر باندی که میخواهید باس ازش بیرون نیاد به اون باند یه خازن مثلا 100 میکروفاراد سری کن

اگر نتیجه اون چیزی که میخواستید نبود بعد برید سراغ راه های گرون قیمت تر
                      البته باید بایپلار باشه چون اگه برعکس وصل بشه خازن (شایدم آمپ)دود بشه
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

البته آمپش دو کانال بود

به این صورت بود که ساب بریج میشد
                        بعد مثبت یه باند با یه خازن 470 میکرو وصل میشد به مثبت ساب و زمین
                        مثبت یه باند دیگه با یه خازن470 میکرو وصل میشد به زمین و منفیش وصل میشد منفی ساب
                        این روشی که میگین برای اکثر امپ ها قابل اجراس
                        ولی سوالی که مطح میشه اینه :
                        ایا 470 میکرو میتونه 6975 رو درایو کنه ؟
                        ایا امپ ایشون توانایی درایو کردن یک ساب با دوتا باند رو داره ؟ (مجموع توانها ) چه بسا که همین امپ 6975 رو هم کامل نتونه درایو کنه.
                        ایا صدایی که قراره گرفته بشه قدرتش بیشتر از دوتا 6975 خالی که قراره فول رنج عمل کنه خواهد بود ؟

یا نه اصلا صدایی که قراره بره به ساب :
                        1- قراره از یک فیلتر سلفی عبور کنه برای فیلتر کردن صداهای ریز و پخش صداهای بم ؟ این فیلتر چه حجمی باید داشته باشه که بتونه فرکانسهای بیشتر از حداقل 100 هرتز رو کات کنه ؟ فکر اندازه و هزینه اش رو کردین ؟
                        2- اگه قراره بدون فیلتر بسته بشه به کیفیت اون فکر کردین ؟

دلیل برای نشدنش زیاده.
                        البته دست بشر هیچ چیز غیر قابل انجام نیست. ولی هزینه و شرایط رو هم همیشه و در همه حال باید در نظر داشت. من با در نظر گرفتن شرایط میگم شدنی نیست.
                        ی امپ دو کانال متوسط دست دو رو میشه با قیمت حدودای 80 تومن گرفت. این کارا چقدر هزینه میبره ؟ حداقلش ی نیم کیلو سیم میخواد واسه سلف 20 تومن ی 10-15 تومن حداقل هسته این شد 35 تومن.

همین سیستمی که میگین من روی امپ پایونییر gm3300 تست کردم قدرت صدا "به شدت کاهش پیدا میکرد. با باند پایونییر 6994 و ساب کنوود 3010 معروف
                        زکات علم نشر آن است
                        بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

بهتره که اینجور که میگید باشه ولی اگر اینجور نباشه و ... مشکلی از ناحیه آمپ پیش نمیاد

برای اینکه مشکلی هم برای خازن پیش نیا یه خازن با ولتاژ کاری بالاتر از منبع تغذیه انتخاب کن اگر هم خروجی پوش پول باشه بازم مشکلی پیش نمیاد

خیالت راحت

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

این قضیه خازن جواب میده ولی 100 میکرو کمه . به نظر من 2 تا 470 رو قطبهای مثبتش رو به هم وصل کن. حالا 2 تا قطب منفی داری که شدی بی پلار. بزار سر راه باندها
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فیلتر برای رد نشدن صدای باس

نوشته اصلی توسط ashk
                              این قضیه خازن جواب میده ولی 100 میکرو کمه . به نظر من 2 تا 470 رو قطبهای مثبتش رو به هم وصل کن. حالا 2 تا قطب منفی داری که شدی بی پلار. بزار سر راه باندها
                              دوست عزیز میشه واضح تر توضیح بدی ؟ من زیاد وارد نیستم ، خازن ها چند ولت باشه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X