اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توپ یابی در ربات فوتبالیس لیگ جونیور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توپ یابی در ربات فوتبالیس لیگ جونیور

سلام بچه ها
    شرمنده ولی من در توپ یابی ربات فوتبالیس به به مشکل خوردم با توجه به فرکانسی که رو توپ سوار کردن و کمک می خوام اگر می تونید یه کمکی هم به ما بکنید :smile: مرسی
    فقط شماتیک چیزی که میگید هم بزارید ممنون می شم
    :job:

پاسخ : توپ یابی در ربات فوتبالیس لیگ جونیور

از سنسورهای گیرنده 3 پایه (توی بازار به اسم چشمی پارس معروفه) که به فرکانس 38 کیلوهزتر حساسه استفاده کن. مثل tsop1138. یا 1738 یا مدل های مشابه
    این سنسور ها فرکانس 40 کیلوهرتز توپ رو برمیداره و فرکانس 1.2 کیلو رو برای شما ظاهر میکنه. یعنی اگه توپ رو نبینه 1 میده و اگه ببینه فرکانس 1.2 کیلو میده
    حالا بهترین راه اینه که با میکرو فرکانس خروجی سنسور رو بگیری اگه 1.2 بود یعنی داره توپ رو میبینه
    فقط بیم این سنسورها خیلی بازه باید یه جوری بیمش رو ببندی

فقط یه نکته مهم اینه که بعضی از این سنسورها سریع اشباع میشه و باید یه بار خاموش و روشن بشه تا بتونی دوباره ازش استفاده کنی. پس بعد این که یه بار مقدارش رو خوندی یه بار با یه ترانزیستوری چیزی سنسور رو خاموش روشن میکنی و دوباره مقدارش رو میخونی
    حالش رو هم نداشتم شماتیک بکشم :mrgreen: سادس خودت بکش
    AYRIC

دیدگاه

سلام
      شرمنده یکم سرم شلوغ بود مرسی از جوابتون و حتما امتحان میکنم فقط یه چیز کوچولو اونم این که فاصله ی توپ را میشه با اینروش بدست اورد ؟
      خیلی خیلی ممنون
      :job: :job: :job: :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dehghanim1373
        سلام
        شرمنده یکم سرم شلوغ بود مرسی از جوابتون و حتما امتحان میکنم فقط یه چیز کوچولو اونم این که فاصله ی توپ را میشه با اینروش بدست اورد ؟
        خیلی خیلی ممنون
        :job: :job: :job: :job:
        نه
        فقط با مدل tsop1138 میشه که اونم دقت پایینی توی فاصله سنجی داره و تقریبا هر نیم متری رو باهاش میتونید تشخیش بدین
        دوتا راه دیگه برای تشخیص فاصله هست
        یکی این که از گیرنده های معمولی استفاده کنی و اونارو آنالوگ بخونی و یکی هم اینکه وقتی توپ نزدیک میشه توی دید تعداد سنسور بیشتری میاد و تعداد بیشتری از سنسور ها حالا توپ رو میبینن
        AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X