ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2012/01/25
    466
    29

برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد؟

سلام برای این که ولتاژ شارژر باید از ولتاژ باطری بیشتر باشه آیا برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد چون بعد از یکسوسازی 12 در رادیکال دو ضرب میشود و در حد 17 ولت میشه یا باید از ترانس 15 ولت استفاده کرد ایا خازن بعد از دیود پل در این شارژر مهمه دلیلش چی؟باطری 12 ولت 7.5 امپر است
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    368

پاسخ : براي شارژ کردن باطري 12 ميشه از ترانس 12 استفاده کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elect2
    سلام براي اين که ولتاژ شارژر بايد از ولتاژ باطري بيشتر باشه آيا براي شارژ کردن باطري 12 ميشه از ترانس 12 استفاده کرد چون بعد از يکسوسازي 12 در راديکال دو ضرب ميشود و در حد 17 ولت ميشه يا بايد از ترانس 15 ولت استفاده کرد ايا خازن بعد از ديود پل در اين شارژر مهمه دليلش چي؟باطري 12 ولت 7.5 امپر است
    با سلام به دوست عزيز. بله ميشه شارژ کرد من همين کارو قبلا ميکردم. ولي جريان شارژ کمه بهتره از 15 ولت استفاده کنيد که اصولي تره. من خودم از 2 عدد 16 ولت 1.2 آمپر+فن استفاده ميکنم و با سري يا موازي کردن اونا باتري 12 يا 24 ولت 88 آمپر ساعت شارژ ميکنم. خازن بعد از پل ديود هيچ گونه تاثيري نداره. علتش هم اينه که باتري تا حدود بسيار زيادي شبيه به خازني هست که مقاومت داخلي آن آنقدر کم است که در اثر تغييرات جريان شارژ تغييرات ولتاژ آن کم است يعني وقتي ولتاژ پيک که 17 باشه ماکزيمم جريان به باتري ميرسه و باز هم نميتونه ولتاژ اون رو تغيير بده همچنين ظرفيت باتري آنقدر زياد است که با گذشت زماني طولاني ميتوانيد ولتاژ آنرا تغيير بدهيد. پس اگه خازن رو هم اضافه کنيد باتري اجازه نميده که ولتاژ بالاتري به خازن برسه. باتري مثل خازني بزرگ در برابر تغييرات ولتاژ مقاومت ميکه. مثل اينه که يه خازن 1 ميکروفاراد رو به يه ابر خازن 1 فاراد موازي کنيد!
    شما اگه ترانس 12 ولت داريد ميتونيد بازش کنيد و مجددا سيم پيچي کنيد و اونو تبديل به 15 ولت کنيد کاري که من هميشه انجام ميدادم.اگه ترانس جا براي اضافه کردن سيم داره لازم نيست کل سيمارو باز کنيد و از اول بپيچيد فقط کافيه اضافه کنيد.
    نکته مهمي که تو اينجور شارژ کردن بايد بدونيد اينه که وقتي ولتاژ باتري به 14.2 يا 14.4 رسيد شارژ رو حتما حتما حتما متوقف کنيد وگرنه الکتروليت باطري بخار ميشه و باتري عمري نميکنه.
    پيروز باشيد
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2019/01/19
    7
    0

پاسخ : برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد؟

سلام و عرض ادب
    من ایران نیستم و یه مشکل بزرگ دارم و اینجا هم کسی نیست که کمک کنه ، و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.
    من یه دستگاه استخراج بیت کوین خریدم ، بعدش متوجه شدم که بیش از حد برق مصرف میکنه و اصلا نمیشه روشن کرد. یه پاور داره که روش نوشته برق ورودی 220 ولت ، برق خروجی 12 ولت 130 آمپر مکس و در کل این پاور 1600 وات هست. می خواستم ببینم چجوری میشه که از یه باطری 12 ولت 100 تا 130 امپر استفاده کنم که همزمان هم ، یجوری باطری رو هم شارژ کنم.(تقریبا مثل ماشین که لامپ از باطری استفاده میکنه و باطری هم از طریق دینام شارژ میشه)و اینکه ولتاژ کم نشه چون خیلی دستگاه حساسی هست. و ایا دستگاهی هست که ولتاژ برق رو ثابت نگه داره؟
    ببخشید که زیاد مینویسم. ما اینجا میتونیم از پنل خورشیدی استفاده کنیم، ولی فقط روزها که خورشید هست.ایا دستگاهی هست که اتوماتیک باشه، وقتی ولتاژ پنل برای شارژ باطری کم شد از برق (شارژر) استفاده کنه و وقتی روز شد دوباره بره روی پنل خورشیدی؟( مثل موتور برق های بزرگ که وقتی برق میره روشن میشه و وقتی برق میاد برق شهری رو وصل میکنه)
    خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید تا منم بتونم مشکلم رو حل کنم.در ضمن فکر کنید که برای یه ادم معمولی توضیح میدید. چون من خیلی وارد نیستم

با تشکر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,408

نقل قول نوشته اصلی توسط elect2

سلام برای این که ولتاژ شارژر باید از ولتاژ باطری بیشتر باشه آیا برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد چون بعد از یکسوسازی 12 در رادیکال دو ضرب میشود و در حد 17 ولت میشه یا باید از ترانس 15 ولت استفاده کرد ایا خازن بعد از دیود پل در این شارژر مهمه دلیلش چی؟باطری 12 ولت 7.5 امپر است
    با سلام:
    دوست عزیزشما باید ازیک ترانس 220 ولت به 14 ولت متناسب با آمپر مورد نظر خود استفاده کنید.و سپس آن را با یک پل دیود یکسو کنید. بعد ازپل دیود ولتاژ 14 ولت شما می شود حدود 13.4 ولت. و دیگر احتیاجی به هیچ خازنی برای فیلتر کردن ندارید.چون خود باتری قابل شارژ درست ماننده یک خازن ده ها فارادی !!! عمل می کند. اکثر دوستان در طراحی اشتباه می کنند که ولتاژ کار خازن 17 ولت را ملاک قرار می دهند.!!!. به نظر شما که دینام یک خودرو که رویش نوشته است 12 ولت 80 آمپر است چرا حتی یک خازن 1 میکرو فارادی هم ندارند.!!! پس تمام کاربران عزیز برای ساخت باتری شارژ هرگز از خازن صافی استفاده نکنند و ولتاژ یکسو شده پل دیود را با گذاشتن خازن ضرب در رادیکال دو نکنند. !!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط علی امامزاده

سلام و عرض ادب
    من ایران نیستم و یه مشکل بزرگ دارم و اینجا هم کسی نیست که کمک کنه ، و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.
    من یه دستگاه استخراج بیت کوین خریدم ، بعدش متوجه شدم که بیش از حد برق مصرف میکنه و اصلا نمیشه روشن کرد. یه پاور داره که روش نوشته برق ورودی 220 ولت ، برق خروجی 12 ولت 130 آمپر مکس و در کل این پاور 1600 وات هست. می خواستم ببینم چجوری میشه که از یه باطری 12 ولت 100 تا 130 امپر استفاده کنم که همزمان هم ، یجوری باطری رو هم شارژ کنم.(تقریبا مثل ماشین که لامپ از باطری استفاده میکنه و باطری هم از طریق دینام شارژ میشه)و اینکه ولتاژ کم نشه چون خیلی دستگاه حساسی هست. و ایا دستگاهی هست که ولتاژ برق رو ثابت نگه داره؟
    ببخشید که زیاد مینویسم. ما اینجا میتونیم از پنل خورشیدی استفاده کنیم، ولی فقط روزها که خورشید هست.ایا دستگاهی هست که اتوماتیک باشه، وقتی ولتاژ پنل برای شارژ باطری کم شد از برق (شارژر) استفاده کنه و وقتی روز شد دوباره بره روی پنل خورشیدی؟( مثل موتور برق های بزرگ که وقتی برق میره روشن میشه و وقتی برق میاد برق شهری رو وصل میکنه)
    خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید تا منم بتونم مشکلم رو حل کنم.در ضمن فکر کنید که برای یه ادم معمولی توضیح میدید. چون من خیلی وارد نیستم

با تشکر

با سلام:
    اولین کاری که می توانید انجام دهید با ولت متر ولتاژ با بار و بدون بار را خروجی اندازه گیری کنید و سپس گزارش کنید تا مراحل بعدی را راهنمایی کنم. (چون می فرمائید به زبان ساده بیان کنید، خروجی منبع تغذیه را زمانی که به دستگاه وصل نیست اندازه گیری کنید و سپس وقتی که پاور 12 ولت وصل به دستگاه شد را گزارش کنید تا آیا افت ولتاژ دارد یا نه)
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2019/01/19
    7
    0

سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون که جواب دادید،
    من این کاری رو که گفتید کردم.پاور رو قبل از وصل کردن به دستگاه و بعد از وصل کردن به دستگاه واتاژ رو اندازه گرفتم. این پاور مثل پاور کامپیوتر هست فقط شکلش فرق داره. 2 تا خروجی داره ، یعنی 2 تا مثبت 2 تا منفی به رنگ زرد و مشکی که این خروخی ها به 10 تا سوکت تبدیل میشن.قبل از وصل کردن ولتاژشون 12.43 ولت و بعد از وصل کردن 12.29 تا 12.36 ولت میشد.هی کم و هی زیاد.چون دستگاه که داغ میکنه فن داره که خیلی صداش بلنده، به کار میوفتن و ولتاژ کم وزیاد میشد.حالا می خواستم ببینم راحلتون چیه .اگر میشد که عکسو فیلم بفرستم عالی میشد
    با تشکر

(
    سلام و عرض ادب

با تشکر)
    2019/01/19
    7
    0

سلام، من چند روز پیش به شما پیام دادم ولی درست نتونستم جواب رو پیدا کنم.با سوالات دیگران قاطی شده بود.الان دوباره یک رونوشت از روی سوالم رو اینجا با اولین پاسخ از شما مینویسم.
    سوال من:
    سلام و عرض ادب

با تشکر

پاسخ شما:
    با سلام:
    اولین کاری که می توانید انجام دهید با ولت متر ولتاژ با بار و بدون بار را خروجی اندازه گیری کنید و سپس گزارش کنید تا مراحل بعدی را راهنمایی کنم. (چون می فرمائید به زبان ساده بیان کنید، خروجی منبع تغذیه را زمانی که به دستگاه وصل نیست اندازه گیری کنید و سپس وقتی که پاور 12 ولت وصل به دستگاه شد را گزارش کنید تا آیا افت ولتاژ دارد یا نه
    پاسخ جوا و سوال شما:
    سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون که جواب دادید،
    من این کاری رو که گفتید کردم.پاور رو قبل از وصل کردن به دستگاه و بعد از وصل کردن به دستگاه واتاژ رو اندازه گرفتم. این پاور مثل پاور کامپیوتر هست فقط شکلش فرق داره. 2 تا خروجی داره ، یعنی 2 تا مثبت 2 تا منفی به رنگ زرد و مشکی که این خروخی ها به 10 تا سوکت تبدیل میشن.قبل از وصل کردن ولتاژشون 12.43 ولت و بعد از وصل کردن 12.29 تا 12.36 ولت میشد.هی کم و هی زیاد.چون دستگاه که داغ میکنه فن داره که خیلی صداش بلنده، به کار میوفتن و ولتاژ کم وزیاد میشد.حالا می خواستم ببینم راحلتون چیه .اگر میشد که عکسو فیلم بفرستم عالی میشد
    من می خوام بجای پاور از یه باطری ماشین استفاده کنم که از اون طرف روزا از پنل خورشیدی و شبا از شارژر برای شارژر کردن باطری استفاده کنم.
    میتونید بگید که باطری 12 ولت ماشین با چه آمپری مناسب هست و برای شارژ این باطری په شارژری خوبه.
    با تشکر
    2013/04/20
    870
    273

با سلام
    شما هر باتری را که استفاده کنید با این آمپری که دستگاه شما میکشد به سرعت خالی میشود و باید آنرا شارژ کرد لذا باید برق مصرف کنید که میشود همین دستگاهی که الان دارد و برق زیادی مصرف میکند اما بحث استفاده ار پنل خورشیدی جداست زیرا برق مجانی به شما میدهد ولی هزینه اولیه و سرمایه گذاری بالایی دارد که به مرور زمان مستهلک میگردد لذا استفاده از آنهم مستلزم محاسبه سرمایه گذاری اولیه و بازدهی در زمان طولانی است عیب آنهم که مشخص است فقط روزهای آفتابی با حداکثر راندمان کار میکند. بطور کلی خدمتتان عرض کنم که استخراج بیت کویین را معمولا در کشورهایی انجام میدهند که هزینه انرژی الکتریک پایینی نسبت به سایر کشورها دارند وگرنه از نظر اقتصادی اصلا صرف نمیکند کشورهایی مثل ایران یا کشورهای حاشیه خلیج فارس ویا کشورهایی مثل ایسلند که انرژی الکتریکی آن برا ساس زمین گرمایی تامین میشود و بسیار ارزان است . لذا با توجه به مطالب فوق بهتر است یک تجدید نظر اساسی در استخراج بیت کویین در کشورهایی که برق آن گران است بکنید.
    2017/11/05
    Amol
    752
    322

فکر میکنم میخوان ups درست کنن واس دستگاه
    2019/01/19
    7
    0

بله درست میگید از نظر برقی اصلا بصرفه نیس.من اول نمیدونستم مصرف بالایی داره.الان متوجه شدم. وبرای انرژی خورشیدی هم اینجا بیشتر خونه ها بخاطر گرونی برق دارن و میشه دسته دوم ( مثلا 10 تا پنل 100وات ، 108 ولت ، 0.96 امپر 100 یورو، که به پول اینجا چیزی نیس) خرید.
    یه چندتا سوال فنی داشتم مهندس: اگر چندتا باطری 12 ولت 75-80 امپر رو بهم وصل کنیم ،بازم همون ولتاژ رو میده یا به تعداد باطری ها بیشتر میشه؟( بصورت موازی وصل کنیم یا سری)
    چجوری میشه فهمید که این دستگاه چه نوع باطری از نظر امپر لازم داره؟ نمیشه بهش بصورت سری امپر سنج وصل کرد.
    و اینکه اگر با پنل از این طرف باطری شارژ بشه از اون طرف هم این دستگاه روشن باشه که میشه؟(روزا)
    باتشکر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

منظورتون از ups چیست؟ همون پاور رو میگید؟
    لطفا بیشتر توضیح بدید
    2017/11/05
    Amol
    752
    322

شما باهاس یک پنل کنترل کننده ی ولتاژ و شارژ کننده ی باتری و کلا پاور منیجمنت بگیری
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16