اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا از تیونر تلویزیون میشه به جای مدار بوستر استفاده کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا از تیونر تلویزیون میشه به جای مدار بوستر استفاده کرد؟

سلام ایا از تیونر تلویزیون میشه به جای مدار بوستر انتن و تقویت سیگنال استفاده کرد؟

پاسخ : ایا از تیونر تلویزیون میشه به جای مدار بوستر استفاده کرد؟

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام ایا از تیونر تلویزیون میشه به جای مدار بوستر انتن و تقویت سیگنال استفاده کرد؟
    یک جورایی آره ، یک جورایی نه
    آره به این دلیل که همه تیونر های تلویزیون یک یا دو طبقه تقویت با نویز کم دارند که سیگنال rf ورودی رو تقویت میکنه .
    نه به این دلیل که این تقویت کننده باند باریکه و فرکانس اون با استفاده از vt که به تیونر اعمال میشه تغییر میکنه بنابراین باید برای هر فرکانسی vt رو تنظیم کنین و همچنین مسیر سیگنال vhf باند یک و vhf باند سه و uhf در تیونر ها با هم فرق میکنه بنابر این سه خروجی برای تقویت کننده تون خواهید داشت همچنین باید هنگام گرفتن خروجی از مدار تقویت کننده داخل تیونر رعایت تطبیق امپدانس رو بکنین وگرنه افت سیگنال خواهید داشت .

در کل شدنی هست ولی به دلایل گفته شده در بالا کار سختیه

دیدگاه

سلام لطف کردی امکان داره بند دوم پاسختون ساده تر توضیح بدبد منظور از vt همون ولتاژی که به تیونر اعمال میشه هست؟درمورد مسیر سیگنال چی؟
      اخه یه انتن رومیزی دارم میخام بوستر دارش کنم که کیفیت داریافتیش بهتر بشه توش مدار بوستر داره ولی بیخاصیته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
        منظور از vt همون ولتاژی که به تیونر اعمال میشه هست؟
        منظور از vt همون ولتاژ تیونینگ هست ،ولتاژی که بایاس دیود های وارکتور داخل تیونر رو تامین میکنه و باعث تغییر ظرفیت خازنی اونا و در نتیجه تغییر فرکانس کار فیلتر های ورودی و لوکال اسیلاتور تیونر میشه و معمولا ولتاژی بین یکی دو ولت تا 30 ولته .

فکر کنم این لینک تا حدودی بدردتون بخوره
        http://azmoonnews.com/upload/Topic/2542.pdf

دیدگاه

نه غیر ممکن است چون خروجی سیگنال تقویت شده امپدانس بالایی دارد و وصل کردن کوچکترین بار اضافی آن را ازتنضیم خارج میکند برای تقویت کننده فرکانس بالا مدار تطبیق امپدانس مثلا مشابه (امیتر فالور) با ترانزیستورهای کم ظرفیت و فرکانس بالا نیاز است.
          حسین افتخاری

دیدگاه

بله کاملا ممکنه اما مسعله اینجاست که باید دانش زیادی دربارشون داشته باشید پیشنهاد من تقویت کننده دست سازه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X