اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت سنج با التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت سنج با التراسونیک

سلام دوستان چطوری میشه با خاصیت داپلر التراسونیک سرعت جسم را مشخص کرد؟

پاسخ : سرعت سنج با التراسونیک

شاید اگر بتونید دوتا دونه pulse با اختلاف زمانی مشخص بفرستید و هنگام برگشت اختلاف زمانشون رو اندازه بگیرید بشه یعنی چیز دیگه ای به ذهن من نمیرسه
    اندازه گیری زمان \الس های فرستاده شده که کاری نداره برای برگشت هم میتونید یه اینترا\ت رو حساس به لبه بالا رونده کنید و در دفعات فرد فراخوانی شدنش تایمری رو صفر کنید و در دفعات زوج مقدار تایمر رو بخونید

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

پاسخ : سرعت سنج با التراسونیک

نوشته اصلی توسط (مهدی رنجبر)m4hd1r
      شاید اگر بتونید دوتا دونه pulse با اختلاف زمانی مشخص بفرستید و هنگام برگشت اختلاف زمانشون رو اندازه بگیرید بشه یعنی چیز دیگه ای به ذهن من نمیرسه
      اندازه گیری زمان \الس های فرستاده شده که کاری نداره برای برگشت هم میتونید یه اینترا\ت رو حساس به لبه بالا رونده کنید و در دفعات فرد فراخوانی شدنش تایمری رو صفر کنید و در دفعات زوج مقدار تایمر رو بخونید
      این مطلب دوستمون رو تکمیل تر کنم. کلا باید پالس هایی رو به طور منظم با فاصله زمانی مشخص بفرستی. سپس پالس های برگشتی رو بگیری و فاصله زمانیشون رو حساب کنی. که همونطور که گفتن میتونی با استفاده از یک وقفه این کار رو انجام بدی. بعد براساس فاصله زمانی بین پالس های برگشتی که دائما داری اندازه میگیری و همچنین فاصله زمانی پالس های ارسالی، میتونی براساس فرمول داپلر سرعت رو حساب کنی.
      :smile:
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X