اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن پاور کامپیوتر

من سه تا ویترین رو به صورت زیر LED (از این نواریهای آلومینیومی) کشیدم

طول همه LED های استفاده شده برابر هست
    برای منبع تغذیه هم از پاور کامپیوتر استفاده کردم

دوتا از ویترین ها بدون مشکل کار میکنه ولی ویترین اولی هر دو روز یه بار پاور کامپیوتری که بهش وصل کردم میسوزه الان بازم هم سوخته

اینها رو هم بگم که هر نوار LED موقع خرید گفتن 12 ولت و 2 آمپر جریان نیاز داره
    اگه مشکل از جریان باشه پس دوتا ویترین دیگه چرا بدون مشکل دارن کار میکنن ؟
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

پاسخ : سوختن پاور کامپیوتر

پاور چطوری سوخته ؟ داخلشو باز کردید ؟
    شاید جاش نمناسبه و نمی تونه گرما رو دفع کنه .

دیدگاه

پاور رو بالای ویترین میزارم
      اولین پاور چند تا از خازن هاش ترکیده بود
      دومین پاور هم وقتی برق رو بهش وصل میکردم (برق 220 ورودی منظورمه ) فازمتر رو که میزدم روی هر دوتاش روشن میشد و یه خازنش باد کرده بود
      سومیش یه قسمت از بردش قرمز شده بود

با این عکسی که گذاشتم این جوری چقدر جریان میکشه ؟ (سر انگشتی که حساب میکنم 8 آمپر میشه شاید اشتباه میکنم نمی دونم )
      ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
      غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

با مولتی متر جریانشونو بگیر ببین کلا چند میکشه بعد یه فیوز شیشه ای مناسب سر راه قرار بده به همین راحتی(خودم همین کارو میکنم تست کردم)
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
          با مولتی متر جریانشونو بگیر ببین کلا چند میکشه بعد یه فیوز شیشه ای مناسب سر راه قرار بده به همین راحتی(خودم همین کارو میکنم تست کردم)
          اگه مشکل از جریان کشیدن زیاد باشه خوب به نظرت فیوز شیشه ای راه کار مناسبی هستش اصلا ؟
          اگه مشکل از جربانش باشه خوب باید اون دوتا ویترین هم پاورهاش میسوخت دیگه

اگه مشکل از جریان دهی باشه یه پاور سوئیچینگ میخرم ولی نمی دونم مشکل از چی میتونه باشه

دیدگاه

شما اول جریان هر شاخه رو بگیر ببینیم مشکل کجاست
            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ele_sav
              پاور رو بالای ویترین میزارم
              اولین پاور چند تا از خازن هاش ترکیده بود
              دومین پاور هم وقتی برق رو بهش وصل میکردم (برق 220 ورودی منظورمه ) فازمتر رو که میزدم روی هر دوتاش روشن میشد و یه خازنش باد کرده بود
              سومیش یه قسمت از بردش قرمز شده بود

با این عکسی که گذاشتم این جوری چقدر جریان میکشه ؟ (سر انگشتی که حساب میکنم 8 آمپر میشه شاید اشتباه میکنم نمی دونم )
              پاور هایی که سوختند همه یک مدل بودند ؟ برندش ؟
              اونجایی که پاورو گذاشتی نزدیک به درایور LED یا بالاست مهتابی و ... نیست ؟
              با این چیزی که شما می گید ، پاور ها اورهیت شدند ، بنابراین این جایی که قرار دادید احتمالا حرارت خود لدها با حرارت خود پاور جمع شده و ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                شما اول جریان هر شاخه رو بگیر ببینیم مشکل کجاست
                یه پاور جدید که بگیرم وصل میکنم و جریانشون رو میگیرم در حال حاضر دسترسی ندارم به ویترین

نوشته اصلی توسط حسین بنیامین پور
                پاور هایی که سوختند همه یک مدل بودند ؟ برندش ؟
                اونجایی که پاورو گذاشتی نزدیک به درایور LED یا بالاست مهتابی و ... نیست ؟
                با این چیزی که شما می گید ، پاور ها اورهیت شدند ، بنابراین این جایی که قرار دادید احتمالا حرارت خود لدها با حرارت خود پاور جمع شده و ....
                سه تا پاور و هر کدوم مدلشون فرق داشت هر دفعه فروشنده میگفت یه قویش رو دادم
                LED ها درایور ندارن از این LED های نوار هستن که فقط دوتا سیم میاد باید وصل بشن به 12 ولت 2 آمپر
                پاور رو بالا ویترین گذاشتن داخل ویترین مهتابی وصله ولی دماش اونقدر زیاد نیست که به پاور برسه

در حال حاضر پاور رو دادم اگه تعمیر بشه تعمیر کنه در غیر این صورت یه پاور دیگه بهم بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ele_sav
                  یه پاور جدید که بگیرم وصل میکنم و جریانشون رو میگیرم در حال حاضر دسترسی ندارم به ویترین

سه تا پاور و هر کدوم مدلشون فرق داشت هر دفعه فروشنده میگفت یه قویش رو دادم
                  LED ها درایور ندارن از این LED های نوار هستن که فقط دوتا سیم میاد باید وصل بشن به 12 ولت 2 آمپر
                  پاور رو بالا ویترین گذاشتن داخل ویترین مهتابی وصله ولی دماش اونقدر زیاد نیست که به پاور برسه

در حال حاضر پاور رو دادم اگه تعمیر بشه تعمیر کنه در غیر این صورت یه پاور دیگه بهم بده
                  نه ، منظورم درایور LED که جدا گانه بسته شده باشه .... اینو می دونم که واسه ریسه استفاده کردید .
                  مهتابی ها با بالاست الکترونیکی کار می کنه یا القاییه ؟
                  این مورد می تونه از تداخل فرکانسی درایور ال ای دی یا بالاست الکترونیکی روی فرکانس پاور هم اتفاق بیفته .... تنها موضوع دما نیست ....
                  جایی بود توی مطب یه دکتر که وقتی یکی از دستگاههاشون روشن می شد ابتدا نور ریسه های ال ای دی کم می شد و سپس پاور می سوخت ....

دیدگاه

کابل برقی که واسه پاور کشیده بودم از همون کابل واسه مهتابی ها هم کشیدم وقتی که فیوز رو میزنی (جریان وصل میشه ) oo:
                    مهتابی و پاور هر دو با هم روشن میشن که در این موقع مهتابی باعث میشه که پاور خاموش بشه :question:و توی یکی دو ساعت که خاموشه خازن هاش باد میکنن و میترکن :cry:

برای حل این مشکل چند ثانیه که فیوز رو زدم پاور خاموش شد دوباره سریع فیوز رو قطع کردم و دوباره وصل کردم اینبار هر دو روشن شد :eek:

فکر کنم از نوسان (یا هر چیزی که نمی دونم اسمش چیه ) موقع روشن شدن مهتابی ایجاد میشه پاور بعد از روشن شدن خاموش میشه و اگه یه بار دیگه فیوز رو قطع و وصل کنی هر دو با هم روشن میشن

فکر کنم اگه بعد از روشن شدن مهتابی پاور رو روشن کنم همچین مشکلی پیش نمیاد حالا این قسمت رو میخوام بدون کلید درست کنم
                    یعنی بعد از وصل شدن جریان چند ثانیه بعد جریان وصل بشه و پاور روشن بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ele_sav
                      کابل برقی که واسه پاور کشیده بودم از همون کابل واسه مهتابی ها هم کشیدم وقتی که فیوز رو میزنی (جریان وصل میشه ) oo:
                      مهتابی و پاور هر دو با هم روشن میشن که در این موقع مهتابی باعث میشه که پاور خاموش بشه :question:و توی یکی دو ساعت که خاموشه خازن هاش باد میکنن و میترکن :cry:

برای حل این مشکل چند ثانیه که فیوز رو زدم پاور خاموش شد دوباره سریع فیوز رو قطع کردم و دوباره وصل کردم اینبار هر دو روشن شد :eek:

فکر کنم از نوسان (یا هر چیزی که نمی دونم اسمش چیه ) موقع روشن شدن مهتابی ایجاد میشه پاور بعد از روشن شدن خاموش میشه و اگه یه بار دیگه فیوز رو قطع و وصل کنی هر دو با هم روشن میشن

فکر کنم اگه بعد از روشن شدن مهتابی پاور رو روشن کنم همچین مشکلی پیش نمیاد حالا این قسمت رو میخوام بدون کلید درست کنم
                      یعنی بعد از وصل شدن جریان چند ثانیه بعد جریان وصل بشه و پاور روشن بشه
                      همکار محترم هنوز نگفتی بالاست مهتابی ها الکترونیکی یا القایی ؟
                      اگر الکترونیکی باشه که به احتمال زیاد هم هست این کاری که می خوای انجام بدی جواب نمی ده ....
                      بهتره به جای این کار ، ارت پاور رو وصل کنی ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین بنیامین پور
                        همکار محترم هنوز نگفتی بالاست مهتابی ها الکترونیکی یا القایی ؟
                        اگر الکترونیکی باشه که به احتمال زیاد هم هست این کاری که می خوای انجام بدی جواب نمی ده ....
                        بهتره به جای این کار ، ارت پاور رو وصل کنی ....
                        شرمنده آخه وقتی نمی دونم بالاست چیه چی چطوری بهتون بگم الکترونیکی هستش یا القایی ؟
                        مهتابی ها از این دوتیکه ها هستش که ترانسشون هم وسطشونه حالا الکترونیکی بودن یا القایی بودنش رو نمی دونم

درباره ارت پاور اونو کجا وصل کنم ؟

دیدگاه

اگر مهتابی ها یک دفعه روشن می شه الکترونیکی و اگر با چند مرتبه چشمک زدن روشن بشه القاییه .
                          اگر بدنه ی بالاستها پلاستیکی باشه الکترونیکی است .
                          اگه پریزش ارت نداره با یه سیم ارت پاور رو وصلش کن به لوله ی آب . احتمالا باید جواب بده ولی ممکنه باز هم بنا به دلایلی جواب نده .... در این صورت سعی کن پاور و سیم های خروجی اونو از بالاستها دور کنی . (البته اگه بالاستها الکترونیکی بود .)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X