ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/09/25
    248
    3

راه اندازی مبدل آنالوگ به دیجیتال 16f873a

چه تفاوتی بین دستورات لازم برای راه اندازی مبدل آنالوگ به دیجیتال 16f73 و 16f873a میتونه وجود داشته باشه.ظاهرا نباید هیچ تفاوتی داشته باشن.اما برنامه مبدلی که در 73 جواب میده در 873 جواب نمیده.چرا؟
    2013/06/19
    1,544
    80

پاسخ : راه اندازي مبدل آنالوگ به ديجيتال 16f873a

کدتون رو قرار بدين
    AYRIC
    2008/09/25
    248
    3

پاسخ : راه اندازی مبدل آنالوگ به دیجیتال 16f873a

از توجه کاربر roboreza به سوال مطرح شده متشکرم.اما میخوام بگم عجب متخصصین توانایی تو این قسمت pic داریما :applause:.اگر امار گیری درستی از میزان بازدیدها و جوابها داشته باشیم نتایج در خور توجهی بدست میاد.هر PICکاری اگر این دو IC رو کالبدشکافی کنه میدونه که این دو IC چه تفاوتها و تشابهاتی باهم دارن.حالا چرا برنامه ای که با 16F73A بخوبی و بدون خطا جواب میده چرا با 16F873Aمطلقا جواب نمیده حالا با توجه به اینکه مبدل 873 ده بیتی است و مبدل 73 هشت بیتی و لذا دقت 873 از دقت 73 بیشتر است و این دقت بیشتر تنها منجر به نتایج متفاوت میشد نه اینکه دیگه اصلا جوابی از خروجی نداشته باشیم. (خروجی صفر).طبق اصول حاکم براین میکرو ها باید و باید جواب میداد .این ماجرا برام بسیار تعجب برانگیز بود که فکردم از علوم وافر اساتید این تاپیک میشه استفاده کرد.که اونم جوابی نشد ولذا در پی دلایل گشتم تا اینکه به این نتیجه رسیدم. میزان نویز پذیری 16F873A بسیار بیشتر از 16F73Aهست همین. ( در مداری که در مدت چندین سال کارکرد بدون خطا با مدیریت 16F73A کار میکرد خواستم از 16F873A استفاده کنم که نتونستم از مبدلش جواب بگیرم.در حالیکه هر دو IC دقیقا ساخت یک کارخانه بود. بعد از نویز گیری احتمالی که شاید در 16F873A بر خلاف 16F73A تاثر گذار باشدمدار عین ساعت کار کرد. هر چند که تدابیر لازم برای نویز گیری در 16F73A نیز رعایت شده بود اما ظاهرا برای دومی کافی نبوده!!!)
    2010/10/04
    تهران
    1,638
    563

با سلام

دوست عزيز اينجا هيچ كسي علم وافر نداره. شما براي مشكلي كه باهاش سر و كله ميزنين فقط يه خط سئوال نوشتين و توقع دارين جوابشو بذارن كف دستتون.

اينجا كمكها فقط بصورت دادن ايده انجام ميشه و بقيه كارها با خود كسيه كه سئوال پرسيده. اگه واقعا دارين الكترونيك كار ميكنين بايد بدونين كه حجم و تنوع ريزه كاريهاي اين رشته انقدر زياده كه تقريبا هيچ كسي نميتونه با نسبت به مشكل كس ديگه نظر قطعي بده، مگه اينكه دقيقا به همون مشكل خورده باشه.

بنا بر اين توقعاتتون رو با شرايط انجمن تنظيم كنين.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2006/08/16
    867
    17

این ماجرا برام بسیار تعجب برانگیز بود که فکردم از علوم وافر اساتید این تاپیک میشه استفاده کرد.که اونم جوابی نشد ...
    قابلی نداشت. بازم به ما سر بزن!
    (پسر یعنی توقع بعضی ها بلا های بد سر یه حیوون زبون بسته میاره!)

تا اینکه به این نتیجه رسیدم. میزان نویز پذیری 16F873A بسیار بیشتر از 16F73Aهست همین.
    در ضمن نتیجه گیری ات هم به درد خودت میخوره.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/09/25
    248
    3

(فکنم این مسئله به دوستان برخورده.)!!!.توضیح اینکه :جناب نورسیده از بذل توجه شما به مشکل مطرح شده کمال تشکر رو دارم اما اولا عرض کنم خدمت حضرتعالی که بنده مطلقا انتظار نداشتم و ندارم که بعد از مطرح کردن سوال جوابش رو بزارن کف دستم .شما چطوری به این نتیجه رسیدید جای سوال دارد!! :surprised:دوما تو همان یه خط نوشته شده مشکل تماما و کمالا مطرح شده و اگرم نیاز به توضیحی داشته باشه این رو باید کسی که میخواست راهنمایی بکنه باید ازم می پرسید که ما ندیدیم. ثالثا خود جنابعالی اگر واقعا قصد کمک داشتید میتونستید لااقل بعد از مطرح کردن دفاعیتون راهکاری حتی در حد احتمال اراعه دهید که اونم نکردید.رابعا در خور توجه است که برای جواب و اراعه راهکار (نمیتونید یا نمیخواهید یا وقت ندارید یا احیانا سوال مطرح شده برایتان اهمیتی نداشته) کسی پیدا نمیشود اما برای اراعه انواع دفاعیات اعم از تذکر (نورسیده) و توهین(Freedom_truth)همه از مدیر بخش گرفته تا بقیه بسیج میشوند!!!!!
    خدمت استاد freedom_truth عارضم که حضرتعالی بیشتر نیاز به تادیب دارید تا نظریه پردازی میکرو پیک.جالبتر اینکه مدیرتونم تشویقتون کرده. :eek:

9
    2010/10/04
    تهران
    1,638
    563

نقل قول نوشته اصلی توسط leader
    (فکنم این مسئله به دوستان برخورده.)!!!.توضیح اینکه :جناب نورسیده از بذل توجه شما به مشکل مطرح شده کمال تشکر رو دارم اما اولا عرض کنم خدمت حضرتعالی که بنده مطلقا انتظار نداشتم و ندارم که بعد از مطرح کردن سوال جوابش رو بزارن کف دستم .شما چطوری به این نتیجه رسیدید جای سوال دارد!! :surprised:دوما تو همان یه خط نوشته شده مشکل تماما و کمالا مطرح شده و اگرم نیاز به توضیحی داشته باشه این رو باید کسی که میخواست راهنمایی بکنه باید ازم می پرسید که ما ندیدیم. ثالثا خود جنابعالی اگر واقعا قصد کمک داشتید میتونستید لااقل بعد از مطرح کردن دفاعیتون راهکاری حتی در حد احتمال اراعه دهید که اونم نکردید.رابعا در خور توجه است که برای جواب و اراعه راهکار (نمیتونید یا نمیخواهید یا وقت ندارید یا احیانا سوال مطرح شده برایتان اهمیتی نداشته) کسی پیدا نمیشود اما برای اراعه انواع دفاعیات اعم از تذکر (نورسیده) و توهین(Freedom_truth)همه از مدیر بخش گرفته تا بقیه بسیج میشوند!!!!!
    اخوي!
    اولا - لحن كلامتون اينطور نشون ميده، ولي اگه واقعا ابنجوري نبوده كه خب خيلي خوبه.
    دوما - تو پست قبلي در مورد رشته الكترونيك عرض كردم و نيازي به تكرار نيست.
    ثالثا - اگه دقت كنين بنده تاپيك رو بعد از اينكه شما ظاهرا مشكلتون رو حل كردين ديدم.
    رابعا - اينم نشونه توقعات زيادتونه. طبيعيه كه جواب هر سئوالي رو فقط كسي كه ميدونه ميده. ولي جواب اهانت به جمع رو همه ميدن.

به هر حال از اينكه مشكلتون حل شده خوشحالم. گرچه از بعد فني، دليلي كه براش آوردين، منطقي به نظر نميرسه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

پاسخ : راه اندازي مبدل آنالوگ به ديجيتال 16f873a

دوست گرامي جناب leader ؛ قبل از هر چيزي، اول پاسخ سوالتون:

خودتون تقريبا جواب کامل رو فرمودين. 16F73 مبدل 8 بيتي داره، ولي 16F873 مبدل 10 بيتي. اما ميتونين مبدل 10 بيتي رو به شکل 8 بيت استفاده کنين. کافيه تنظيمات مبدل ADC رو به شکل چپ چين يا Left justified تنظيم کنين تا بيت هاي پرارزش تو رجيستر ADRESH ذخيره بشن و دو بيت کم ارزش هم تو بيتهاي 7و6 رجيستر ADRESL ذخيره بشن.(بيتهاي5 تا 0 رجيستر ADRESL صفر ميشن)
    اون نوساني هم که مشاهده ميکردين به خاطر اين هست که با فرض ولتاژ رفرنس 5 ولت، مبدل 8 بيتي دقتش 19.53125 ميلي ولت هست ولي مبدل 10 بيتي دقتش 4.8828125 ميلي ولت. خب طبيعيه که کوچکترين نوسان روي ADC موجب ناپايدار به نظر رسيدن نتيجه ي تبديل ميشه.

خب تا اينجا صحبتمون دوستانه بود،از اين به بعد برادرانه. من جاي برادر کوچيک شما، ازتون انتظار دارم که وقتي يه سوالي رو ميپرسين و پاسخي براش دريافت نميکنين و با تلاش خودتون به پاسخ ميرسين، بدون ادبيات طلبکارانه، اون جواب رو مطرح بکنين. تو اين انجمن، هيچکسي در قبال کسي ديگه موظف نيستش که برادر من... :redface:
    کاربرهايي هم که ازشون انتقاد کردين، بالاخره هرچي که باشه، لااقل اومدن يه جوابي نوشتن.حداقل ميدونين که کسي هست توجه بکنه به تاپيک!
    نقل قول نوشته اصلی توسط freedom_truth
    در ضمن نتيجه گيري ات هم به درد خودت ميخوره.
    من از اين حرف خنده م گرفت، واسه همين تشکر کردم!

و در نهايت اينکه متاسفانه يا خوشبختانه، انجمن PIC مراجعه کننده ي کمي داره تا انجمن AVR . دير جواب گرفتن يه خرده دور از انتظار نيست.هرچند سعي کردم و ميکنم تاپيک هايي که ايجاد ميشه و براي ايجاد کننده جوابي دارم، نگذارم بدون جواب بمونه و سريع جواب بدم، باز هم مواقعي پيش مياد که نميرسم زود جواب بدم...

موفق باشيد.

2008/09/25
    248
    3

از جوابتون متشکرم.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9