اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

image processing:نحوه تشخیص دایره یا مربع در عکس در مطاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام خدمت همه دوستان ...
    مشکلی که در پردازش عکس برایم پیش آمده است نمی تونم اشکال هندسی را در مطلب تشخیص بدهم.اگر کمکم کنید یه دنیا ممنون. :( [/b][/i]
    ا نا

سلام . خوبی امید جان ؟
    امیدجان کار سختی نیست فقط چند تا نکته اولش داره . فرض کنیم که شما چند تا آبجکت توی صفحه دارید که می خواهید اینها رو تشخیص بدید . اول باید بتونید این اشیا رو از هم متمایز کنید . بعدش مرکز هر آبکجت رو بدست بیارید . بعد از تصویر لبه گیری کنید . آبجکتی که فاصله مرکز تا لبه اش همواره یه عدد ثابت هست ( حالا با یکی 2 پیکسل بالا پایین) اون دایره هست . در مورد مربع هم میتونید از همین روش ها استفاده کنید . من برنامه اش رو به زبان C برای دایره دارم توی فایل آموزشی ای هم که نوشتن یه توضیحاتی هست اون رو دانلود کنید و بخونید .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام محمد جان .متشکرم..
      محمد ممنون.اون فایلی که گفتید را دانلود کردم برنامه های جالبی توش نوشته بودید .اما نه اینکه من اصلا با سی برنامه ننوشتم برای همین برام خیلی سخته ..می خواستم اگر ممکن باشد سورس این برنامه را با زبان مطلب کمکم کنید.. :?:
      متشکرم امید...
      ا نا

دیدگاه

سلام . خوبی امید جان ؟
        اتفاقا با متلب راحت تر هم هست .
        مشکلی نیست شما شروع کنید به برنامه نویسی من راه نماییتون میکنم . اولین کارتون اینه که بتونید آبجت ها رو از هم تشخیص بدید . برای این منظور یه پس زمینه با رنگ مشخص در نظر بگیرید بعد آبجکت ها رو طوری که با هم برخورد نداشته باشن توش قرار بدید و این تصویر رو ذخیره کنید ( توی پینت میتونید این کار رو بکنید) توی اون جزوه گفتم چطوری میشه این کار رو کرد . این کار رو کردید خبرم کنید .
        موفق باشید .

دیدگاه

سلام محمد .خوب هستی
          متشکرم وممنون از کمکی که می کنی.
          محمد من این کار را کردم (یک بگراند سفید که دو ابجکت سیاه در داخل آن است یکی دایره و دیگری مربع است).حالا چه جوری مرکز آنها را پیدا کنم.یکی هم اقا محمد تو مطلب چه جوری
          پیکسل های یک تصویر را می خونند( یکی یکی) .؟
          محمد .مرسی [/img]
          ا نا

دیدگاه

سلام . خوبی امید جان ؟
            شما حالا باید اشیا رو از هم متمایز کنید . به این صورت که سطر به سطر رفرش میکنید اگه پیکسلی دید که رنگش با رنگ زمینه یکی نبود اون رو یه آبجکت جدید فرض میکنید بعد میرید پیکسل بعدی اگه اون پیکسل هم رنگش با رنگ زمینه یکی نبود به پیکسل های اطرافش نگاه میکنید اگه پیکسلی کنارش شماره خورده بود که این پیسکل رو هم همون شماره رو میزنید به این معنی که این 2 پیکسل مال یه شیی هست در غیر این صورت یه شماره جدید براش میزنید .
            این کار رو بکنید تا بقیه اش رو بگم .
            موفق باشید .

دیدگاه

سلام محمد.خسته نباشی.
              محمد نتونستم .اشیاء را از هم متمایز کنم . :(
              اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدید ممنون می شم.محمد جان هرچه در هلپ مطلب گشتم چیزی پیدا نکردم .یا نتونستم پیدا کنم.
              متشکرم.م
              90%پشتکار 10%استعداد =پیروزی
              ا نا

دیدگاه

سلام خوبی امید جان؟
                اگه متن رو خوندید و نتونستید برنامه رو بنویسید دیگه این روش فایده ای نداره . من شماره تماسم رو براتون PM کردم . با من تماس بگیرید.
                موفق باشید.

دیدگاه

سلام محمد .حالت چطوره خوب هستی
                  محمد بعد از این که یه راهنمایی کلی کردی .شروع کردم که نوشتن برنامه با دو for که سطر ها را جاروب کنه و دیگری که زیر اون است یک بخق برای خرکت بر روی ستون ها برا اساس اندازه تصویر..
                  تو help matlabیک برنامه برای پیذا کردن وسط متن دیدم .که اونو برای عکس به کار بردم به این صورت که وسط ابجکت رو پیذا می کنه هر چی باشه.
                  خواندن عکس i= imread
                  (فایل ذخیره شده عکس)bw=im2bw
                  ( عکس تبدیل شده به سیاه وسفید )c=bwlablel
                  ....s=regionprops
                  بقیه برنامه رو می فرستم به ایمیلت .هر چه قدر سعی کردم نتونستم بر نامه رو در ست بنویسم
                  البته محمد .این برنامه یک ایرادی که داره این است که جسم باید سفید وبگراند باید سیاه باشد.
                  محمد دستت درد نکنه یک نظر در باره برنامه بده .ایا از این طریق می شه.

متشکرم pakomid
                  ا نا

دیدگاه

پاسخ : image processing:نحوه تشخیص دایره یا مربع در عکس در مطاب

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
                    سلام . خوبی امید جان ؟
                    امیدجان کار سختی نیست فقط چند تا نکته اولش داره . فرض کنیم که شما چند تا آبجکت توی صفحه دارید که می خواهید اینها رو تشخیص بدید . اول باید بتونید این اشیا رو از هم متمایز کنید . بعدش مرکز هر آبکجت رو بدست بیارید . بعد از تصویر لبه گیری کنید . آبجکتی که فاصله مرکز تا لبه اش همواره یه عدد ثابت هست ( حالا با یکی 2 پیکسل بالا پایین) اون دایره هست . در مورد مربع هم میتونید از همین روش ها استفاده کنید . من برنامه اش رو به زبان C برای دایره دارم توی فایل آموزشی ای هم که نوشتن یه توضیحاتی هست اون رو دانلود کنید و بخونید .
                    موفق باشید .
                    با سلام
                    این جزوه ای که اینجا گفتین میشه لینک دانلودش رو بزارید .
                    ممنون

دیدگاه

پاسخ : image processing:نحوه تشخیص دایره یا مربع در عکس در مطاب

نوشته اصلی توسط mesr
                      با سلام
                      این جزوه ای که اینجا گفتین میشه لینک دانلودش رو بزارید .
                      ممنون
                      با سلام ...

این لینک رو نگاه کنید فکر کنم منظورشون سومین فایل یعنی
                      مقدمه ای از پردازش تصویر از محمد نحوی(2)
                      باشه ..

مصادیق اظهار محبت به همسر
                      بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                      ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                      اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X