اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فوری آی سی 74154 و 74ls245

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فوری آی سی 74154 و 74ls245

با سلام خدمت مهندسین

در مورد آیسی 74154 سوالاتی داشتم که از روی دیتاشیت متوجه نشدم.

1. از هر یک از پایه های این آیسی چقد میشه جریان ردو بدل کرد؟ یا به عبارت دیگه وقتی مثلا خروجی 15 که میشه پایه 17 در سطح صفر قرار داره چقد میشه بهش جریان داد؟
    2. ولتاژ خروجی در حالت 1 برای یک پایه چقدره؟
    3.
    منظور از High Level Output Current و Low Level Output Current در دیتاشیت چیست؟

4. آیا با آیسی 74ls245 میشه سون سگمنت راه اندازی کرد؟

کاری که من میخام بکنم اینه که با میکرو مگا 8 یا 16 ساعت و تقویم و دماسنج و با سگمنت کاتد مشترک طراحی کنم و پایه های Enable سگمنتهارو با 74154 کنترل میکنم و اطلاعات سگمنتهارو با 74ls245 ارسال میکنم. آیا از نظر جریان و ولتاژ عملی هست؟ اگه نیست راهنمایی کنید لطفا. تعداد سگمنتها 16 تا میباشدددد.

پاسخ : فوری آی سی 74154 و 74ls245

نوشته اصلی توسط engpakbaz

کاری که من میخام بکنم اینه که با میکرو مگا 8 یا 16 ساعت و تقویم و دماسنج و با سگمنت کاتد مشترک طراحی کنم و پایه های Enable سگمنتهارو با 74154 کنترل میکنم و اطلاعات سگمنتهارو با 74ls245 ارسال میکنم. آیا از نظر جریان و ولتاژ عملی هست؟ اگه نیست راهنمایی کنید لطفا. تعداد سگمنتها 16 تا میباشدددد.

سلام

تا جایی که من در مورد 74ls245 میدونم ، ای بافر یا این باس ( از هر کی پرسیدم یک چیز گفت بهم :eek: ) یک ولتاژ ورودی بین 0 تا 2.5 ولت رو در اینپوتش دریافت میکنه و خروجی همون پایه رو 0 یا زمین میکنه و اگر ولتاژ ورودی بین 2.5 تا 5 ولت باشه خروجی همون پایه 5 ولت میده ! از این قابلیت من برای سنسور ها در یک رباتی استفاده میکنم که دیجیتال شه ! یک بنده خدایی قبلا اومد در مورد این آی سی توضیح بده گفت که این آ ی سی یک میکرو رو به یک میکروی دیگه متضل میکتد و اسم باس هست ! من همین مقدار اطلاع دارم از این آی سی و اگر پایه هایشو خواستی بگو برات بزارم !
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi

سلام

تا جایی که من در مورد 74ls245 میدونم ، ای بافر یا این باس ( از هر کی پرسیدم یک چیز گفت بهم :eek: ) یک ولتاژ ورودی بین 0 تا 2.5 ولت رو در اینپوتش دریافت میکنه و خروجی همون پایه رو 0 یا زمین میکنه و اگر ولتاژ ورودی بین 2.5 تا 5 ولت باشه خروجی همون پایه 5 ولت میده ! از این قابلیت من برای سنسور ها در یک رباتی استفاده میکنم که دیجیتال شه ! یک بنده خدایی قبلا اومد در مورد این آی سی توضیح بده گفت که این آ ی سی یک میکرو رو به یک میکروی دیگه متضل میکتد و اسم باس هست ! من همین مقدار اطلاع دارم از این آی سی و اگر پایه هایشو خواستی بگو برات بزارم !

خیلی ممنون دوست عزیز.

من در مورد نحوه استفاده از این آی سی ها هیچ مشگلی ندارم تنها مشگلم اینه که مقدار جریان ورودی و خروجی رو دقیق نمیدونم.

دیدگاه

با سلام
        اگه سون سگمنتهاتون بزرگ نیست با 245 میشه راه اندازیشون کرد. ولی برای کاتدشون از 154 نباید استفاده کنین. بهتره بجاش ار ULN2803 استفاده کنین.

نوشته اصلی توسط engpakbaz
        منظور از High Level Output Current و Low Level Output Current در دیتاشیت چیست؟
        منظور از اونا دقیقا مقدار جریان دهی HIGH و جریان کشی LOW هست.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ی قاعده کلی رو نباید فراموش کنید: المانهایی که جریان کشی بیش از 20mA دارند را نباید مستقیم به میکرو یا آی سی ها TTL دیگر متصل کرد. بلکه باید از آی سی های واسطه که به درایور مرسوم هستند استفاده کرد.
          حالا بسته به اینکه شما در خروجی تقویت جریان را بخواهیم و ولتاژ مثبت (سون سگمنت کاتد مشترک - موتور DC)را از آی سی هایی نظیر L293 - L298 و.... استفاده می کنید و اگر هم در خروجی تقویت جریان و منفی ((سون سگمنت آند مشترک - استپ موتور) را بخواهیم از آی سی هایی نظیر ULN2803 - ULN2003 و ... استفاده می کنیم.
          سالار

دیدگاه

Re: پاسخ : فوری آی سی 74154 و 74ls245

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
            با سلام
            اگه سون سگمنتهاتون بزرگ نیست با 245 میشه راه اندازیشون کرد. ولی برای کاتدشون از 154 نباید استفاده کنین. بهتره بجاش ار ULN2803 استفاده کنین.

منظور از اونا دقیقا مقدار جریان دهی HIGH و جریان کشی LOW هست.
            سلام...وقتتون بخیر...ببخشید میشه در مورد نحوه کار با آی سی 74hc245 یک توضیحی بدید...هر جا ی چیزی نوشته و منم مبتدی هستم اما خیلی علاقه دارم و میخوام زود یادبگیرم...خواهشا کمکم کنید و بهم بگید چجوری از پایه هاش و کلا خودش باید استفاده کرد...ممنون از محبتتون

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : فوری آی سی 74154 و 74ls245

نوشته اصلی توسط morteza_smn نمایش پست ها
              سلام...وقتتون بخیر...ببخشید میشه در مورد نحوه کار با آی سی 74hc245 یک توضیحی بدید...هر جا ی چیزی نوشته و منم مبتدی هستم اما خیلی علاقه دارم و میخوام زود یادبگیرم...خواهشا کمکم کنید و بهم بگید چجوری از پایه هاش و کلا خودش باید استفاده کرد...ممنون از محبتتون
              سلام
              کلا اگه میخواید زود راه بیفتید باید انگلیسی خوندن و دیتا شیت خوندن رو یاد بگیرید. کاملترین و معتبر ترین منبع برای بدست آوردن اطلاعات قطعات دیتا شیتشون هست.
              آیسی 245 یه بافر دو طرفه هست که میتونه 8 بیت اطلاعات رو از یه سمتش به یه سمت دیگه با کنترل کاربر انتقال بده.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

Re: پاسخ : Re: پاسخ : فوری آی سی 74154 و 74ls245

انگلیسیم بد نیست...رشتمم برقه اتفاقا...اما الکترونیک دوست دارم و میخوام تو وتقعیت زود راه بیفتم....میخوام قطعات مختلف بشناسیم و...
                نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                سلام
                کلا اگه میخواید زود راه بیفتید باید انگلیسی خوندن و دیتا شیت خوندن رو یاد بگیرید. کاملترین و معتبر ترین منبع برای بدست آوردن اطلاعات قطعات دیتا شیتشون هست.
                آیسی 245 یه بافر دو طرفه هست که میتونه 8 بیت اطلاعات رو از یه سمتش به یه سمت دیگه با کنترل کاربر انتقال بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X