اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با یک مدار ساده در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با یک مدار ساده در پروتئوس

سلام

من یک برنامه avr نوشتم که در آی سی atmega16 ورودی پورت a را به پورت c که خروجی است منتقل می کند ( فک کنم از این برنامه ساده تر دیگه نداشته باشیم :دی)

حالا من اومدم تو پروتیوس این رو پیاده سازی کردم و به پورت a هر چی دادم تو خروجی هم همان را دریافت کردم حالا مشکل اینجاست که وقتی خروجی atmega16 را به ورودی یک atmega16 دیگر که دقیقا همین برنامه رو روش پروگرام میکنم میدهم آی سی دوم دیگه ورودی رو به خروجی منتقل نمی کند

خواهشا کمکم کنید .کارم خیلی گیره.این هم لینک فایل های برنامم ( هم پورتئس هست و هم برنامه avr که با بسکام نوشتم)

http://uplod.ir/lrxtn12s836d/hang.zip.htm

پاسخ : مشکل با یک مدار ساده در پروتئوس

مدارت رو امتحان کردم. برای من هم اینطوریه. ولی فکر نکنم در واقعیت به مشکل بربخوره. یه امتحانی کن :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

پس احتمال داره که یه مداری تو پروتیوس جواب نده و تو عمل جواب بده.درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط araz1991
        پس احتمال داره که یه مداری تو پروتیوس جواب نده و تو عمل جواب بده.درسته؟
        آره. برای من پیش اومده. توی پروتئوس جواب نداده اما در عمل جواب گرفتم. راستی برنامه است رو هم میذاشتی بد نبود.
        در عمل فقط حتما پایه های پورت ها رو که بهم وصل میکنی با مقاومت Pull down بشن :smile:
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
          راستی برنامه است رو هم میذاشتی بد نبود.
          منظورتون از این قسمت رو متوجه نشدم؟

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
          در عمل فقط حتما پایه های پورت ها رو که بهم وصل میکنی با مقاومت Pull down بشن :smile:
          مثلا خروجی یک atmega رو به ورودی یک atmega دیگر متصل کنم بینشونبا یک مقاومت به زمین وصل کنم؟مهم نیست مقاومت چند کیلو باشه؟

پروژه ای که من دارم روش کار میکنم در بخشی از ان نیاز هست که یک سیگنال آنالوگ را دیجیتال کنم وبعد دوباره آن را انالوگ کنم که در پروتیوس به صورت زیر شبیه سازی کردم

http://dl.konkur.in/4.rar

همانطور که میبینید مدار داره درست کار میکنه ( فایل 4 که در پوشه دانلود شده وجود دارد) .حالا اگه آن آ‌led ها را که گذاشتم حذف کنید می بینید مدار دچار مشکل میشه( فایل 4-1 که در پوشه دانلود شده وجود دارد)!!!

نمی دونید مشکل از چی می تونه باشه؟من اون led ها را فقط برای فهمیدن up یا down بودن برای خودم گذاشته بودم و باید آنها را حذف کنم ولی با حذفشون برای مدار مشکل به وجود میاد.راه حلی برای این مشکل ندارید؟

با تشکر

دیدگاه

منظورم این بود برنامه ای که نوشتید رو بذارید.
            دوم اینکه مقاومت یک مقداری بین 1 تا 10 کیلو باشه.
            سوم اینکه یک فیلتر بالا گذر با فرکانس قطع فرکانس ورودی در خروجی dac بذارید ببینید شکل موج درست میشه؟؟؟
            من هم قبلا پروژه مشابهی داشتم. بهترین کار اینه که مستقیم خودتون ببندید مدارتون و خروجی ها رو با اسکوپ اندازه بگیرید :smile:

دیدگاه

خوب ضرری نداره اگر خروجی میکرو اولی رو بدی به یک 74573 و از اون بدی به میکرو دومی :biggrin:
              STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X