اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوارکردن اطلاعات روی یک موج رادیویی یا مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوارکردن اطلاعات روی یک موج رادیویی یا مادون قرمز

سلام

کلا برای من سواله که چطوری باید یکسری اطلاعات رو روی یک موج سوار کرد ؟؟؟
    مثلا من با میکرو یه فرکانس 38KHz ایجاد میکنم (چه با PWM و چه با تایمر) حالا میخواهم یکسری اطلاعات رو بریزم روی این موج و با فرستنده مادون قرمز ارسال کنم ، چطوی باید این اطلاعات رو سوار موج کنم ؟؟ کلا اطلاعات باید چطوری باشه ؟؟؟ سریال باشه با باودریت کم ؟؟؟ یعنی خروجی سریال رو وصل کنم به خروجی فرکانس و بعد هر دو رو وصل کنم به فرستنده ؟؟؟
    یا مثلا در مورد موج رادیویی که من یه موج تولید میکنم و اون رو مثلا با یه تقویت کننده RF تقویتش میکنم ، حالا چطوری باید اطلاعات رو بریزم روش ؟؟؟

ممنون
    منتظرم
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : سوارکردن اطلاعات روی یک موج رادیویی یا مادون قرمز

میتونی از روشن خاموش کردن(صفر و یک) سنسور مادون قرمز برای ارسال اطلاعاتت استفاده کنی. البته با سرعت های بیشتری هم میشه اطلاعات رو ارسال کرد اما بستگی به گیرنده ات داره. :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      میتونی از روشن خاموش کردن(صفر و یک) سنسور مادون قرمز برای ارسال اطلاعاتت استفاده کنی. البته با سرعت های بیشتری هم میشه اطلاعات رو ارسال کرد اما بستگی به گیرنده ات داره. :smile:
      تازه فکر کنم اینطوری که شما می گویید باید یکسری کدینک برای خودمان معرفی کنیم تا بر اساس هر کدی عمل خواصی را در خروجی انجام بدهد

دیدگاه

سلام

نه ، سوالم این نیست ، با صفر و یک کردن که میشه فرکانس تولید کرد ولی نمیشه که اطلاعات یک پروتکل رو ارسال کرد که ، شاید بشه طبق فرکانس های مختلف ، کار های مختلفی انجام داد ولی کل سوال من اینه که چطوری باید اطلاعات رو روی امواج مختلف سوار کرد !!!
        http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

Uart به این صورته که با باودریت مشخص بیت هارو میفرسته
          حالا شما باید بجای فرستادن بیت، با باودریت مشخص فرکانس 38 کیلوهرتز بفرستی
          یعنی بجای هر بیت که ازرش یک داره 38 کیلوهرتز بفرستی و بجای هر بین که ارزش صفر داره پایه رو 0 کنی
          مثلا اگه بخای فرکانس 38 کیلوهرتز رو روی فرکانس 1 کیلو سوار کنی باید یه فرکانس 1 کیلو هرتز درست کنی ولی بحای یک کردن در زمان Ton فرکانس 38 کیلوهرتز ارسال کنی
          AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
            سلام

نه ، سوالم این نیست ، با صفر و یک کردن که میشه فرکانس تولید کرد ولی نمیشه که اطلاعات یک پروتکل رو ارسال کرد که ، شاید بشه طبق فرکانس های مختلف ، کار های مختلفی انجام داد ولی کل سوال من اینه که چطوری باید اطلاعات رو روی امواج مختلف سوار کرد !!!
            برای هر رده فرکانسی یک مدولاسیون مناسب تره که البته چون شما اطلاعاتتون به صورت دیجیتاله بهتره از مدولاسیون fsk یا psk استفاده کنید. اما وقتی بخواید از همین دیودهای مادون قرمز استفاده کنید یکی از روشهایی که من سراغ دارم همینه. یعنی اطلاعات رو به صورت سریال بدید به یک فرستنده مادون قرمز و در فرستنده هم براساس صفر و یک هایی که میگیره روشن و خاموش میشه و در طرف مقابل هم این اطلاعات گرفته میشه. همون اتفاقی که در مد مادون قرمز uart میفته.
            اگر هم میخواید از امواج رادیویی استفاده کنید روش fsk بهتره و پیاده سازی سریعتری داره.
            برای مدولاسیون های دیگه بهتره سری به کتابهای مدارمحابراتی بزنید و سیستم های مخابراتی بزنید :smile:
            ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X