اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور های TSOP با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سنسور های TSOP با میکرو

سلام

خوب سنسور های TSOP رو من هرجا دیدم با AVR و Bascom که خودش چندتا تابع آماده برای راه اندازی این سنسور داره راه اندازی کردن
    حالا من میخام با میکرو LPC1768 راه اندازی کنم نمیدونم کارم درسته یا نه ولی به صورت زیر هست :

اول من با یک ترانزیستور که با میکرو کنترل میشه میام و سنسور رو روشن میکنم (تغذیه سنسور رو وصل میکنم) بعد منتظر یک وقفه میمونم که این وقفه باید از پایه خروجی سنسور بیاد که اگر 1 شد (وقفه بالاگذر) وقفه رسیده و میرم به زیروال وقفه و تایمر و کپچر(شمارنده پالس های خارج شده از سنسور) رو فعال میکنم و منتظر میمونم تا زمان تایمر (که حدودا 1 ثانیه هست) به پایان برسه و بعد تعداد پالس های شمارش داده شده رو روی پورت سریال ارسال میکنم و تایمر و کانتر رو 0 میکنم و سنسور رو یکبار خاموش و روشن میکنم (تغذیه سنسور رو با ترانزیستور قطع و وصل میکنم)
    خوب حالا عددی که خوندم یه عدد بی مناسبت و هر دفعه یه چیزیه !!!! به نظر شما چکار کنم ؟؟؟

http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : راه اندازی سنسور های TSOP با میکرو

قصد دارید چکار کنید؟
    AYRIC

دیدگاه

سلام

قصدم این هست که خروجی کنترل تلوزیون رو بخونم یا خودم با یه فرستنده مادون قرمز اطلاعات ارسال کنم یا توی یه سایتی دیدم که انگار فاصله سنجی میکرد با این TSOP !!!
      خوب الان یه چیزی رو متوجه شدم ، اینکه وقتی خودم با سنسور مادون قرمز و یه میکروی دیگه یه فرکانس 38KHz تولید میکنم و با فرستنده IR ارسال میکنم ، حدود چند صد بار از پایه خروجی TSOP برام وقفه میاد و بعدش دیگه نمیاد تا سنسور IR رو بگیرم یه طرف دیگه و دوباره بگیرم طرف TSOP دوباره چند صد بار برام وقفه میاد و توی هر وقفه هم من میرم و تایمر و کانتر رو فعال میکنم و با سرریز شدن تایمر عدد کانتر رو که میخونم یک سری اعداد عجیب و غریبه !!! البته فکر کنم به این دلیله که هنوز تایمر سرریز نشده ولی چندین وقفه دیگه میاد

پس باید یه کاری بکنم که وقتی اولین داده رو سنسور دریافت کرد من بتونم تایمر و کانتر رو فعال کنم که طی آزمایشات بالا ، با اینتراپت (یعنی 1 شدن پایه خروجی TSOP) نمیشه به این پی برد که اولین داده رسیده چون چند صد بار وقفه میاد ، شاید بشه گفت برای هر سطح منطقی که توی دیتا هست یدونه وقفه میاد

دیدگاه

سلام
        خوب اگه فقط یه 38 کیلوهرتز انداختید روی فرستنده، خروجی گیرنده از حالت عادی که 1 هست باید به صفر بره و تو اون حالت بمونه و بعد از یه مدت هم بخاطر نوع سنسور ممکنه بره توی اشباع و دوباره یک بشه. منظورم اینه که نباید چند بار توی خروجی لبه داشته باشید
        اما اگه با کنترل میگیرید باید یه فرکانس توی خروجی داشته باشید چون توی کنترل دوتا موج روی هم سوار شده.
        پس اول این مشکل رو حل کن که وقتی فقط یه 38 کیلو میندازیم روی فرستنده گیرنده فقط یک بار صفر بشه
        بعد باید پروتکل کنترل رو ببینی چیه. شاید با یه پروتکل خاص یه دیتای چند بیتی میفرسته و شاید برای هر کلید یه فرکانس خاص میشه کرییر اون 38 کیلوهرتز
        AYRIC

دیدگاه

سلام

خروجی سنسور در حالت عادی صفر هست و بعضی از مواقع فقط 1 میشه اونم انگار مثل نویزه (بی قانون 1 میشه)
          من یکم درگیرش میشم و خبرش رو میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X