اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پول دان کردن پایه میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پول دان کردن پایه میکرو

با سلام
    من ی مدار بستم که یکی از پایه های میکرو ورودی تعریف شده و قرار که ورودیو دریافت کنه و طبق اون برنامرو پردازش کنه تا اینجای کار مشکلی ندارم
    مشکل از اینجا شروع میشه که برای اولین بار که برنامه اجرا میشه و ورودیو میگیریم برنامه صحیح کار میکنه و وقتی ورودی پایه ای که عرض کردم قطع میشه ، در اصل باید پایه صفر بشه ولی به حالت Tri state میره و ناخواسته دوباره خودش بدون اینکه من ورودی بدم ، یک میشه و برنامه تکرار میشه و این رویه مکرر تکرار میشه
    با توجه به این که من این پایرو با مقاومت های 1 کیلو و 4.7 کیلو و 10 کیلو پول دان pull down کردم اما عملا نتیجه ای نگرفتم و مشکل پابرجاست
    اگه کسی بلده کمک کنه
    با تشکر

پاسخ : پول دان کردن پایه میکرو

برنامه و مدارتون قرار بدین تا متوجه مشکل واقعی شما بشیم .
    باد می وزد ...
    میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
    تصمیم با تو است ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atrobot
      برنامه و مدارتون قرار بدین تا متوجه مشکل واقعی شما بشیم .
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      دوست عزیز شماتیک برنامرو در حال حاضر ندارم . مدارمو عملی بستم
      اما توضیح مدار اینه که مداریه ماسه کنترل وسایل برقی توسط کدهای DTMF توسط تلفن ثابت
      این پایه قرار وقتی تلفن زنگ میخوره یک بشه که میکرو تشخیص بده تلفن زنگ خورده و بعد از 5 ثانیه خطو وصل میکنه برای دستورات بعدی
      ولی وقتی خط قطع میشه و زنگ خور نداره این پایه مقدار قبلیه خودشو حفظ میکنه و برنامه مدام در حال چک کردن این پایست و تشخیص میده که پایه یک مونده در حالی که من فکر میکنم حالت tri state مونده
      با پول دان کردن هم جواب نگرفتم . ( ی مقاومتو از پایه به زمین وصل کردم ) در حالی که پول دان داخل مدارای دیگه تووو proteus انجام دادم جواب داده

دیدگاه

اول ممکن ک مقاومت در ست وصل نشده یا از تو قطع در هر صورت مقاومت را عوض کن .
        باد می وزد ...
        میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
        تصمیم با تو است ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atrobot
          اول ممکن ک مقاومت در ست وصل نشده یا از تو قطع در هر صورت مقاومت را عوض کن .
          تشکر از راهنماییتون اما با 3 تا مقاومت 10 کیلو و 2 تا 1 کیلو و 2 تا 4.7 کیلو و حتی با مقاومت های کم اهم مثل 330 اهم با وات بالا امتحان کردم
          فکر نکنم همه این مقاومتا تصادفی از داخل قطع باشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X