ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 5 از 5 نخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 44 از 44
    2017/07/07
    The-Earth
    222
    72

پاسخ : مشکل با سنسور نظامي مادون قرمز

نقل قول نوشته اصلی توسط dark star

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صد در صد، مدوله کردن صد تا خاصیت مفید داره که یکیش اینه که می تونیم تداخل خورشید رو راحت بکشیم بیرون.

نه دیگه خیلی راحت میاد به صورت خطی توان رو مثلا نصف میکنه، توانی که از خورشید میگیره نصف، توانی که از سمت ما میگیره هم نصف. مهم نیست که سیگنال خودی توانش نصف شد ، مهم اینه که ورودی اشباع نشه. گیرنده که اشباع بشه، همه چیز تموم شده است و هیچ اطلاعاتی نمی گیریم، اینکه سیگنال خودی رو با توان کمتر بگیریم، خیلی بهتره تا اینکه ورودی اشباع بشه.
    دست شما درد نکنه.
    من به محض اینکه از سفر برگشتم این پروژه رو انجام می دم اگه موفقیت آمیز بود فیلمشو با شما به اشتراک می زارم.

با تشکر از همه دوستانی که من رو چه در این تاپیک و چه در تاپیک ""فعال سازی رله بصورت بیسیم - بدون میکرو"" یاری کردند.
    2017/07/07
    The-Earth
    222
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط dark star

می تونیم تداخل خورشید رو راحت بکشیم بیرون.
    سلامی دوباره دوست عزیز.

خیلی ممنون از راهنمایی شما.
    در حق من خیلی لطف کردید

مدار رو بستم. خیلی خوب جواب داد. زیر آفتاب که عالیه...

واسه بقیه دوستان هم لینک تاپیک زیر رو می زارم تا استفاده کنن:
    # فعال سازی رله به صورت بیسیم بدون میکرو

2019/01/11
    10
    2

سلام. دوستان ی مشکلی با این گیرنده سه پایه 38 کیلو هرتز دارم. مدارم انالوگه و ی 555 بستم برا فرستنده که 38 کیلو فرکانس بده. مشکلم از گیرنده هست. مدارو ب وقتی به تغذیه وصل میکنم تا 3 -4 دقیقه مدار درست و کاملا دقیق و بدون مشکل کار میکنه اما بعد این چند دقیقه خروجی گیرنده یک میشه و دیگه خاموش نمیشه. ی روزه دارم باهاش کلنجار میرم و با جایی نرسید. فقط 3- 4 دقیقه درست کار میکنه و با تشخیص نور فرستنده کار میکنه ولی بعد 4 دقیقه نمیدونم چی میشه یهو همه چی میریزه بهم و خروجی یک ثابت میشه. حتی ال ای دی فرستنده رو هم کلا قطع کردم از تغذیه( لحیمشو باز کردم) بازم بعد چند دقیقه خروجی این بدجنس(گیرنده مادون38KHZ) یک میشه.
    ولتاژ ورودی 6 ولته
    اگه کمک کنین مشکلشو پیدا کنم ممنون میشم.

این شماتیک مدارمه. البته بگم گیرنده پیدا نکردم تو کشیدن شماتیک ی ترانزیستور گذاشتم. گیرندم vs1838 هستش. ورودی ها یکی مثبت یکی زمین و وسطی خروجیه که به ی مدار دیگه وصل میشه. اینم بگم این مدارو وقتی به تنهایی به تغذیه وصلم میکنم بازم همین مشکلو دارم که بعد چند دقیقه درست کار کردن دیگه کار نمیکنه . به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه که چند دیقه کار کنه بعد دیگه کار نکنه.
    یکی لطف کنه و کمک کنه تو کارم گیر کردم

ویرایش توسط creative_geek : 2020/10/07 در ساعت 23:04
    2009/08/27
    تهران
    803
    526

نقل قول نوشته اصلی توسط creative_geek

سلام. دوستان ی مشکلی با این گیرنده سه پایه 38 کیلو هرتز دارم. مدارم انالوگه و ی 555 بستم برا فرستنده که 38 کیلو فرکانس بده. مشکلم از گیرنده هست. مدارو ب وقتی به تغذیه وصل میکنم تا 3 -4 دقیقه مدار درست و کاملا دقیق و بدون مشکل کار میکنه اما بعد این چند دقیقه خروجی گیرنده یک میشه و دیگه خاموش نمیشه. ی روزه دارم باهاش کلنجار میرم و با جایی نرسید. فقط 3- 4 دقیقه درست کار میکنه و با تشخیص نور فرستنده کار میکنه ولی بعد 4 دقیقه نمیدونم چی میشه یهو همه چی میریزه بهم و خروجی یک ثابت میشه. حتی ال ای دی فرستنده رو هم کلا قطع کردم از تغذیه( لحیمشو باز کردم) بازم بعد چند دقیقه خروجی این بدجنس(گیرنده مادون38KHZ) یک میشه.
    ولتاژ ورودی 6 ولته
    اگه کمک کنین مشکلشو پیدا کنم ممنون میشم.

این شماتیک مدارمه. البته بگم گیرنده پیدا نکردم تو کشیدن شماتیک ی ترانزیستور گذاشتم. گیرندم vs1838 هستش. ورودی ها یکی مثبت یکی زمین و وسطی خروجیه که به ی مدار دیگه وصل میشه. اینم بگم این مدارو وقتی به تنهایی به تغذیه وصلم میکنم بازم همین مشکلو دارم که بعد چند دقیقه درست کار کردن دیگه کار نمیکنه . به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه که چند دیقه کار کنه بعد دیگه کار نکنه.
    یکی لطف کنه و کمک کنه تو کارم گیر کردم

یک مقاومت 100 اهم با پایه + تغذیه گیرنده سری کن
صفحه 5 از 5 نخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 44 از 44