اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وصل کردن مداری به باطری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وصل کردن مداری به باطری ماشین

سلام به همگی
    من میخوام برای زیاد کردن ولتاژ باطری ماشین به 15 ولت ار مدار زیر استفاده کنم

توی راهنمای این برد نوشته وردی حد اکثر 10 امپر حالا باطری ماشین 55 امپر به بالا هست باید چکار کنم که مدار اسیب نبینه و من 10 امپر ورودی داشته باشم.

پاسخ : وصل کردن مداری به باطری ماشین

این یعنی مدار حد اکثر 10 آمپر میکشه
    حالا شما بیا یه منبع تغذیه 100000 آمپر وصل کن اما مدار بازم 10 آمپر بیشتر نمیکشه
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
      سلام به همگی
      من میخوام برای زیاد کردن ولتاژ باطری ماشین به 15 ولت ار مدار زیر استفاده کنم

توی راهنمای این برد نوشته وردی حد اکثر 10 امپر حالا باطری ماشین 55 امپر به بالا هست باید چکار کنم که مدار اسیب نبینه و من 10 امپر ورودی داشته باشم.
      سلام. همو طور که hoseyni imeni فرمودند شما وقتی این مدار رو رو به منبع ولتاژی مثل باتری وصل میکنی چه باتری موتورسیکلت باشه چه ماشین مدار همون قدری رو که لازم داره میکشه. فرقش اینه که باتری موتورسیکلت ظرفیت ذخیره سازیش کمتره و همچنین مقاومت داخلی بیشتری داره که باز هم خیلی کمه. مدار هیچ گونه آسیبی نمیبینه. فقط یه فیوز 10 یا 15 آمپر هم بین راهش بذارید تا در صورت بروز اتصال کوتاه فاجعه رخ نده. راستی باتری 55 آمپر نداریم. باتری 55 آمپرساعت داریم. یعنی اگه از باتری 55 آمپر جریان الکتریکی بگیریم 1 ساعت طول خواهد کشید تا شارژ باتری تمام بشه.
      هنگام کار با باتری ماشین حتما حتما فیوز استفاده کنید چون در صورت اتصالی آتش سوزی و سوختگی خواهید داشت. من حدود 10 سال پیش یه اتصال کوتاه تو مدارم با باتری ماشین رخ داد دستپاچه شدم اومدم سیم سرخ شده رو با دست از باتری جدا کنم که هر دودستم بد جوری سوخت.
      یه بار هم یه مورد اتصالی تو ماشین یکی از آشناهامون حین تعمیر رخ داد(به خاطر سیمکشی غلط) که تقریبا همهی سیمکشی داشبورد رو ذوب کرد و نزدیک بود ماشین آتیش بگیره.
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

دوست عزیز برای چه کاری مدار رو میخوای آخه وقتی ماشین روشنه ولتاژ تا حدود 14.3 هم میرسه
        نمیخوای اینو بفرستی به سیم کشی ماشین که؟؟؟؟
        [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
        [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
        [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
        [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
        صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

مرسی از همگی.رگراتور گاز بعضی از ماشینا یک بوبین روشه که به خاطر ضعیف بودن هسته بعد از یک مدت با ولتاژ 12 ولت ماشین کار نمیکنه.که بخاطر تحریم این بوبین ها پیدا نمیشه و طرف کل رگراتور رو باید عوض کنه.بوبین رو امتحان کردم دیدم ولتاژ رو دو یا سه ولت ببریم بالا کار میکنه.برای همین گفتم شاید بشه با این مدار کوچک مشکل رو حل کرد.هنوز امتحان نکردم.نظرتون چیه میشه؟

دیدگاه

مرسی از همگی.رگراتور گاز بعضی از ماشینا یک بوبین روشه که به خاطر ضعیف بودن هسته بعد از یک مدت با ولتاژ 12 ولت ماشین کار نمیکنه.که بخاطر تحریم این بوبین ها پیدا نمیشه و طرف کل رگراتور رو باید عوض کنه.بوبین رو امتحان کردم دیدم ولتاژ رو دو یا سه ولت ببریم بالا کار میکنه.برای همین گفتم شاید بشه با این مدار کوچک مشکل رو حل کرد.هنوز امتحان نکردم.نظرتون چیه میشه؟
            خوب شما میتونی از اوراق فروشی ها پیداش کنی بگردی احتمالآ هست
            اما اگر هم نبود شما نمیتونی از این مدار از 15 ولت جریان بیشتر از 5 آمپر بگیری
            راستی منظورت از کار نکردن بعد یه مدت چیه؟ وسط راه خاموش میکنه

دیدگاه

نه بعد از یک مدت خراب میشه و کامل باید رگراتور عوض کرد.قیمتش هم 280 هزارتومنه.
              بوبین با یک منبع تغدیه روی ولتاز 15 به بالا تحریک میشه.
              پس میشه چکار کرد؟

دیدگاه

ایول عجب ترفندی زدید! اگه این روش دوام بیاره که خیلی خوبه.
                نوشته اصلی توسط reza babatabar
                شما نمیتونی از این مدار از 15 ولت جریان بیشتر از 5 آمپر بگیری
                برادر من اینجا رو بخونید نوشته خروجی تا 10 آمپر هم میده توان خروجی هم 150 واته. چرا نمیتونه بیشتر از 5 آمپر بگیره؟
                http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2818-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-150w.html

دیدگاه

یعنی ترفندم بد است
                  یعنی امکانش هست دوامی نداشته باشه؟راه بهتری کسی داره.خیلی ستم هست برای یک بوبین بخوایم رگراتور عوض کنیم.

دیدگاه

یعنی ترفندم بد است
                    یعنی امکانش هست دوامی نداشته باشه؟راه بهتری کسی داره.خیلی ستم هست برای یک بوبین بخوایم رگراتور عوض کنیم.
                    نه اتفاقا خیلی هم خوبه. در مورد دوامش هم نمیدونم ولی به نظر من جواب میده. چون خیلی قطعات ماشین با ولتاژ های بالاتر هم کار میکنن. تازه خود ولتاژ ماشین روشن هم حدود 14 ولته که حالا شما 15 یا 16 هم بدی(به نظر من) هیچ مشکلی پیش نمیاد.
                    راستی مثل این که هسته بوبین هم گیر میاد. یه سرچ کردم اینو پیدا کردم.
                    http://cng.lpg.loxblog.com/post/99/%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%20%D8%A8%D9%88%D8%A8%DB%8 C%D9%86%20%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9% 88%D8%B1%20%D8%A7%D9%84%20%D9%BE%DB%8C%20%D8%AC%DB %8C.htm

دیدگاه

نه این اون هسته نیست.این رگراتورها برای چهار سال پیشه و هیچ وجود خارجی دیگه ندارند.میان اون رگراتورها رو با رگراتورهای جدید عوض میکنند.
                      یک مارکی هم داشت الان خاطرم نیست.حالا یکی میگیریم امتحان میکنم.اتفاقا ماشین خودم هم همین مشکل رو داره.یعنی تمام ماشینهایی که مدلشون برمیگرده به همون سالها همین مشکل رو دارن.
                      به بوبین که 20 ولت هم بدم مشکل پیش نمید فقط دل نگرونه مازول هستم طاقت نیاره.از باطری ماشین به خاظر هون خاطره ای که تعریف کردی من خیلی میترسم و تابه حال هرچی بهش وصل کردم سوخته.برای همین خیلی وقته دیگه ازش دوری میکنم.برای همین سوال بالا خیلی خنددار بدار به نظر میرسه.
                      راه دیگه برای حل این مشکل کسی به دهنش میرسه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                        برادر من اینجا رو بخونید نوشته خروجی تا 10 آمپر هم میده توان خروجی هم 150 واته. چرا نمیتونه بیشتر از 5 آمپر بگیره؟
                        http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2818-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-150w.html
                        الان خوندمش اخه دوستمون گفته بود 10 آمپر جریان از باطری میکشه در صورتی که 16 آمپر میکشه من برای 10 آمپر گفته بودم که توانش حدود 120 میشد البته با تلفات حدود 5 آمپر میده
                        البته من نمیدونم رگراتور چه جریانی میکشه
                        حالا که بحثش شد بزارید بپرسم که
                        منم ماشینم وقتی رو گاز کار میکنه بعد یه مدت کار کردن وقتی خلاصش میکنم خصوصآ تو دور بالا ماشین خاموش میکنه ممکنه به خاطر همین مشکل باشه؟

دیدگاه

بله من اشتباه کردم.16 امپر بود.
                          ببین اگه از رو گاز خارج میشه و دیگه رو گاز نمیاد و مدل ماشینتون برمیکره به 4 سال پیش 90 در صد همین مشکل رو داره.این مشکل کم کم زیاد میشه جوری که اصلا دیگه رو گاز نمیاد
                          ولی اینکه رو گاز با سرعت پایین خاموش میشه و ریتم میزنه نه.همه همین مشکل رو دارن

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : وصل کردن مداری به باطری ماشین

.از باطری ماشین به خاظر هون خاطره ای که تعریف کردی من خیلی میترسم و تابه حال هرچی بهش وصل کردم سوخته.برای همین خیلی وقته دیگه ازش دوری میکنم.برای همین سوال بالا خیلی خنددار بدار به نظر میرسه.
                            نه زیاد نگران نباش اون موقع من زیاد بی احتیاطی میکردم اگه فیوز تو اول راهش استفاده کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد. مثلا شارژر فندکی ماشین که فیوز هم داره وصله به باتری ماشین و هیچ خطری نداره چون داخلش فیوزه. نه خنده دار هم نیست کاملا سوال منطقی هست. این مدار افزاینده مخصوص همینه که به یه منبع قوی مثل باتری ماشین وصل بشه که کم نیاره.
                            شما که 20 ولت بهش دادی هیچیش نشده دیگه باید خیالت تا حدود زیادی راحت باشه! چون دیگه جواب داده با خیال راحت میتونی 15 یا 16 ولت هم بهش بدی. راستی جریان مصرفی بوبین چقدره؟ :-?

دیدگاه

قبلش نظرم رو این بود که شک داشتم کار کنه
                              http://eshop.eca.ir/خانه/2378-مبدل-dc-dc-افزاینده-xl6009lm2577-4a.html
                              تا چند روز پیش این مازول به فروشگاه اضافه شد که جای هیچ شک و تردیدی درش نبود فقط مونده بودم با برق مستقیم باطری میتونه کار کنه و ماندگاری داره یا نه.حالا دوتا سفارش میدم بیاد ببینم میشه یا نه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X