اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با برق پورت com!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با برق پورت com!

دوستان سلام ، من میخوام با hyperterminal کار کنم و جواب پروزه رو تو pc ببینم ولی خب پورت com کامپیوترم برق داره طوری که با دست حس میشه :sad:
    میخواستم ببینم مشکلی پیش میاد اگه به مدارم وصلش کنم؟؟

پاسخ : مشکل با برق پورت com!

اینکه پورت برق داره چیز عجیبی نیست..
    چون فکر میکنم رنج تبدیل rs232 بین +25 و -25 است
    البته از +3 و -3 تا رنج های گفته شده متغیر است
    تو یه پروژه این موضوعبرای من پیش اومد و پورت رو به کیت متصل کردم
    اتفاقی رخ نداد.
    ولتاژ رو اندازه گرفتی ببینی چقده؟

دیدگاه

نه اندازه نگرفتم ،
      هرچی پورت پشت کیس هس برق دارن! یعنی طبیعیه؟!!

دیدگاه

با سلام
        این موضوع ربطی به سیگنال ها نداره. این برق در اصل الکتریسیته ساکنیه که از طریق بدنه پاور به بدنه کیس و قسمتهای فلزی القا میشه. و دوست داره از یه جایی تخلیه بشه.اگه این تخلیه از طریق آی سی های مدارتون اتفاق بیفته برد آسیب میبینه. بهتره بدنه سیستمتون رو به ارت یا لوله آب یا گاز وصل کنین.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
          با سلام
          اگه این تخلیه از طریق آی سی های مدارتون اتفاق بیفته برد آسیب میبینه. بهتره بدنه سیستمتون رو به ارت یا لوله آب یا گاز وصل کنین.
          ممنون از جواب تون ، میشه بگین بدنه کیس رو چه جوری به ارت وصل کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedeh.h
            دوستان سلام ، من میخوام با hyperterminal کار کنم و جواب پروزه رو تو pc ببینم ولی خب پورت com کامپیوترم برق داره طوری که با دست حس میشه :sad:
            میخواستم ببینم مشکلی پیش میاد اگه به مدارم وصلش کنم؟؟
            اون حس برق ضعیف یه علت دیگه هم داره که به پاور سیستم میرسه. فک کنم (دقیق یادم نیست) یه سری خازن های Y هستن که بین خروجی ترانس اصلی پاور و ولتاژ DC برق شهر قرار میگیره و باعث میشه که یه احساس برق ضعیف داشته باشین (معمولا اگه لب رو به کیس بزنین خیلی واضح تر میتونین احساس کنین!).

دو مورد RS232 هم باید بگم که رنج ولتاژ اونا خیلی دقیق نیست، بین 12 تا 20 یا حتی بالاتر! اما یه مزیت داره که محافظت شده اند، یعنی اگه اتصال کوتاهشون هم بکنید، هیچ مشکلی به وجود نمیاد.
            خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
              اون حس برق ضعیف یه علت دیگه هم داره که به پاور سیستم میرسه. فک کنم (دقیق یادم نیست) یه سری خازن های Y هستن که بین خروجی ترانس اصلی پاور و ولتاژ DC برق شهر قرار میگیره و باعث میشه که یه احساس برق ضعیف داشته باشین (معمولا اگه لب رو به کیس بزنین خیلی واضح تر میتونین احساس کنین!).

دو مورد RS232 هم باید بگم که رنج ولتاژ اونا خیلی دقیق نیست، بین 12 تا 20 یا حتی بالاتر! اما یه مزیت داره که محافظت شده اند، یعنی اگه اتصال کوتاهشون هم بکنید، هیچ مشکلی به وجود نمیاد.
              دقیقا اتصال کوتاه شدن چی مشکلی بوجود نمیاره؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedeh.h
                دقیقا اتصال کوتاه شدن چی مشکلی بوجود نمیاره؟!
                منظورم اینه که خروجی های RS232 اگه به هم اتصال بشن، مشکلی به وجود نمیاد.
                خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X