اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد واچ داگ میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد واچ داگ میکرو

سلام
    دوستان من میخوام بدونم که چطوری میشه به ریجیستر های تایمر واچ داگ میکرو دسترسی داشته باشیم .
    کلا میخوام بدونم ایا میشه مقداری که تایمر واچ داگ داره میشمره را در یه متغیر بریزیم تا روی LCD به نمایش بزاریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:
    البته در بیسکام

پاسخ : راهنمایی در مورد واچ داگ میکرو

در مورد سوال اولتون :
    با استفاده از زبان اسمبلی و مقداردهی رجیستر WDTCR

میشه watchdog رو کنترل کرد

در مورد سوال دوم نمیدونم(فکر نکنم بشه وگرنه تو کتابها میگفتن)
    من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
    آلبرت اینشتین
    منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silicon0
      در مورد سوال اولتون :
      با استفاده از زبان اسمبلی و مقداردهی رجیستر WDTCR

میشه watchdog رو کنترل کرد

در مورد سوال دوم نمیدونم(فکر نکنم بشه وگرنه تو کتابها میگفتن)
      راستش بیشتر موردم سوال دوم بود. در کل چرا نشه وقتی که تایمر فعال میشه در هر صورت داره یه جایی تو یه حافظه یا متغیر اعداد را میریزه که وقتی سر ریز میشه میکرو را ریست میکنه دیگه ؟؟؟؟ :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
        راستش بیشتر موردم سوال دوم بود. در کل چرا نشه وقتی که تایمر فعال میشه در هر صورت داره یه جایی تو یه حافظه یا متغیر اعداد را میریزه که وقتی سر ریز میشه میکرو را ریست میکنه دیگه ؟؟؟؟ :nerd: :nerd: :nerd:
        شرمنده سواد من بیشتر از این نیست دیگه !

شما این سوالای خفن رو باید از مهندس کی نژاد (مدیر انجمن) بپرسید
        من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
        آلبرت اینشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
          [color=blue]کلا میخوام بدونم ایا میشه مقداری که تایمر واچ داگ داره میشمره را در یه متغیر بریزیم تا روی LCD به نمایش بزاریم
          سلام
          فکر نمیکنم بشه به مقداری که تایمر داره میشمره دسترسی داشت.(حداقل من نمیدونم)
          نوشته اصلی توسط سمیراا
          ولی شاید بشه مقدارش رو حساب کرد:
          با بیت های WDP2-WDP1-WDP0 از رجیستر WDTCR میتونید زمان بازنشانی رو در ولتاز 3 یا 5 ولت مشخص کنید.تایمر واچ داگ با یه نوسان ساز داخلی مستقل با فرکانس 1 مگ کار میکنه که این فرکانس به ولتاز تغذیه وابستس .یعنی در ولتاز 5 ولت فرکانس 1 مگ و در ولتاز پایین تر فرکانس کمتر خواهد بود.و تعیین watchdog prescaler تعداد سیکل اسیلاتور مشخص میشه.حالا با داشتن زمان و تعداد سیکل نمیشه حسابش کرد؟
          قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

نمیشه.تقریبا مطمئنم.
            توی ایکس مگا که پیشرفته تر از سری مگا هست این امکان وجود نداره چهبرسه به مگا
            در ایکس مگا تا اونجایی در مانوال دیدم صرفا یه رجیستر برای فلگ واچ داگ وجود داره و لا غیر.
            دوستان اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمایید

دیدگاه

حرف دوستان کاملاً صحیح هست
              تایمر واچ داگ یک بلوک مجزا در AVR هست که هسته میکرو میتونه فقط تقسیم کننده و فعال یا غیر فعال بودن اون را کنترل کنه

در شکل بالا همونطور که مشخصه فقط میشه به اون مقدار داد

موفق باشید
              امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

خوب پس اگه اینطوره . پس حتما نمیشه دیگه . ولی اگه میشد دسترسی داشت خوب بود . و خیلی کار ها را میتونستم باش انجام بدم :nerd: :nerd: :nerd: حیف شد :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                  خوب پس اگه اینطوره . پس حتما نمیشه دیگه . ولی اگه میشد دسترسی داشت خوب بود . و خیلی کار ها را میتونستم باش انجام بدم :nerd: :nerd: :nerd: حیف شد :cry:
                  ببخشید مثلا چه کاری باهاش انجام میدادین ؟ :mrgreen:
                  آلبرت اینشتین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X