اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش شدن lcd

سلام به تمامی اساتید
    بنده چند وقت پیش یه دوره تعمیرات رفتم ولی بازم به یک مشکلاتی خوردم که فقط با تجربه درست میشه
    حالا من این چند تا سوال رو مطرح میکنم اگر از اساتید کسی بلده جواب بدا
    1 یه ال سی دی هست که بعد از 15 دقیقه خود به خود خاموش میشه از لحاظ ظاهری برد هیچ مشکلی نداره
    2 بازم یک ال سی دی هست که روشن مبشه اما بعد از خاموش شدن یک لحظه میاد دیگه میره تصویرش تست کردم ولتاز وجود داره اما های ولتاز قطع میشه خازن هاشم تعویز کردم درست نشد
    3 این هم مشکلش اینه اول تصویر نداشت خازن و دیود ها رو عوض کردم الان 3 ثانیه روشنه بعد خاموش
    اساتید ای سه مورد برای سه ال سی دیه مجزاست
    از کمکتون پیشاپیش ممنون
    دل سرد نشو

پاسخ : خاموش شدن lcd

نوشته اصلی توسط mehrdadnavid
    1 یه ال سی دی هست که بعد از 15 دقیقه خود به خود خاموش میشه از لحاظ ظاهری برد هیچ مشکلی نداره
    ال سی دی خاموش میشه یا بک لایت ؟

3 این هم مشکلش اینه اول تصویر نداشت خازن و دیود ها رو عوض کردم الان 3 ثانیه روشنه بعد خاموش
    اگه بعد از 3 ثانیه back light میره ولی ال سی دی روشنه می تونه از های ولتاژ باشه که احتمالش کمه به احتمال زیاد backlight صحفه خراب شده مهتابی بالا پایین صحفه می تونی دوتا backlight یه ال سی دی دیگه رو وصل کنی که مطمن بشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
      ال سی دی خاموش میشه یا بک لایت ؟
      اگه بعد از 3 ثانیه back light میره ولی ال سی دی روشنه می تونه از های ولتاژ باشه که احتمالش کمه به احتمال زیاد backlight صحفه خراب شده مهتابی بالا پایین صحفه می تونی دوتا backlight یه ال سی دی دیگه رو وصل کنی که مطمن بشی
      ال سی دی /های ولتاژ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ی نفر
        ال سی دی /های ولتاژ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:
        حالا چرا تعجب میکنید
        در lcd tvها برای نور زمینه یا همون بکلایت از نوعی لامپ که شباهت زیادی به مهتابی دارن استفاده شده
        برای روشن کردن این لامپ ها از برد اینورتر که وظیفه تبدیل ولتاژ 24ولت دیسی (اکثرا 24ولت هست) به ولتاژی بین900 تا 3000ولت که بستگی به سایز پنل و مدل tv داره استفاده میشه

حالا توی تلویزیون های led backlight از led برای استفاده میکنن

جالبه بدونید اکثر مردم فک میکنن led ها با lcd کلا با هم فرق دارن
        اسم کامل این مدل تلویزیون ها led backlight هست که تنها فرقشون با lcd در تامین نور بکلایت هست

سلام به تمامی اساتید
        بنده چند وقت پیش یه دوره تعمیرات رفتم ولی بازم به یک مشکلاتی خوردم که فقط با تجربه درست میشه
        حالا من این چند تا سوال رو مطرح میکنم اگر از اساتید کسی بلده جواب بدا
        2 بازم یک ال سی دی هست که روشن مبشه اما بعد از خاموش شدن یک لحظه میاد دیگه میره تصویرش تست کردم ولتاز وجود داره اما های ولتاز قطع میشه خازن هاشم تعویز کردم درست نشد
        اساتید ای سه مورد برای سه ال سی دیه مجزاست
        از کمکتون پیشاپیش ممنون
        1- اول مقاومت های راه انداز آی سی سوئیچینگ رو چک کنید - این مقاومت ها از خروجی دیود پل یا همون خازن های صافی 400 ولت به آی سی سوئیچینگ وصل میشن و وظیفه بایاس اولیه آی سی سوئیچینگ رو برعهده دارن - برای حل مشکل باید این مقاومت ها رو تا 80درصد کم کنید

2- یکم واضحتر توضیح بدید

3- خازن و دیود کدوم قسمت رو عوض کردین ؟ فتوکوپلر های پاور رو هم عوض کردین ؟ فتوکوپلر ها رو هم عوض کنید -- دیود دوبل ها رو هم چک کنید (معمولا موقعی که یکیشون معیوب میشه این اتفاق میوفته )

در کل برای سه تا السیدی توی برد پاور لحیم ترانس ها رو هم یه بار دیگه لحیم کنید

همیشه یکم تجربه بهتر از صد تا کلاس رفتن
        [glow=red,2,300]اگه تصمیم دارین روی تعمیرات تلویزیون کار کنید بهتره که تویه نمایندگی ها کار نکنید[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X