ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2012/10/12
    3
    0

سنسور اسکن خطی

سلام .
    من دنبال سنسور اسکن خطی برای طراحی یک دوربین اسکن خطی می گردم که بتونه ابعاد و جابه جایی شی رو اندازه گیری کنه . تو بازار با TSL1401 و TSL2301 آشنا شدم اما میخوام ببینم سنسور جدیدتر و بهتری هم وجود داره که در دسترس باشه و قیمتش هم مناسب باشه؟؟ کسی اطلاعی داری؟
    2009/12/26
    1,730
    264

پاسخ : سنسور اسکن خطي

سلام
    اونا که کيفيت لازم رو ندارن براي اين کار- بايد از ccd line array استفاده کنيد -
    البته نميدونم تو بازار پيدا کنيد يا نه-بايد باشه ولي قيمت استفاده شده اش 50 تومن زده بود فکر ميکنم -اين مدلي که ديدم 2000 پيکسل بود يه نوع ديگه هم هست که بهتره و سه تا لاين 6000 پيکسلي داره براي سه رنگ ولي فکر ميکنم قيمتش بالا باشه!
    2012/10/12
    3
    0

پاسخ : سنسور اسکن خطی

خیلی ممنون . البته من اسکن رنگی نمیخوام باشه . میشه لطف کنید اسم اون ccd هایی که میگید رو بنویسید؟
    2009/12/26
    1,730
    264

خواهش ميکنم
    مدلي که من ديدم و 6000 پيکسل بود- اين بود: ILX548K
    جمعا 18000 پيکسل بود که براي هر رنگ يه لاين بود که خب ميتونيد فقط از يکي از خروجي ها استفاده کنيد- مدلهايي که شما گفتيد نهايت 100 تا 200 پيکسل در لاين دارن-
    ولي مسلما ديتاي خروجي بيشتري داره که براي پردازش هم ميکروي قوي تري نياز داريد-
    بعيده تو بازار پيدا کنيد همچين چيزي- پيشنهادي که براتون دارم اينه که از يه جايي يه اسکنر درب داغون پيدا کنيد و از داخل اسکنر در بياريد- خيلي ارزونتر و دم دست تر! با کلي اشانتيون! فقط بايد اميدوار باشيد که ديتا شيت اون رو پيدا کنيد - البته کنارش سه تا لامپ ccfl با درايورش هم هست با اينه ها که مطمئنا به دردتون خواهد خورد تو استفاده از اين سنسور! مثلا اون مدل دست دو که ديدم طرف قيمت زده بود 50 تومن !!!با اين پول ميشه يه بهترش رو پيدا کرد با برد همراهش! ميتونيد همون اسکنر رو به پي سي وصل کنيد و اطلاعات رو دريافت کنيد که البته اينجاش ديگه بايد پروتکل داده هاي اسکنر رو پيدا کنيد!-
    2013/02/18
    خراسان جنوبي-فردوس و مشهد
    386
    3

5و6 سال پيش يکي ار دوستانم با ليزر و يه نرم افزار خاص اسکن سه بعدي ساخته بود،که اصل کار هم پردازش تصويره و يه بک گروند براي رفرنس،يه سري خودم دنبال اين قضيه بودم شنيدم تو بعضي دستگاه هاي فوتوکوپي عدسي استوانه اي وجود داره که نور نقطه اي رو به خطي تبديل ميکنه،البته بايد راه هاي ديگه هم باشه،مثلا ميدان الکتريکي درست کني که نور رو مثل کاريي که تو لامپ تصوير تلويزيون با اسيلوسکوپ CRTميشه بتوني با سرعت بالا چپ و راست کني تا به خط تبديل شه
    بقيه هم که ميمونه پردازش تصويرش
    موفق باشيد
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5