اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور اسکن خطی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور اسکن خطی

سلام .
    من دنبال سنسور اسکن خطی برای طراحی یک دوربین اسکن خطی می گردم که بتونه ابعاد و جابه جایی شی رو اندازه گیری کنه . تو بازار با TSL1401 و TSL2301 آشنا شدم اما میخوام ببینم سنسور جدیدتر و بهتری هم وجود داره که در دسترس باشه و قیمتش هم مناسب باشه؟؟ کسی اطلاعی داری؟

پاسخ : سنسور اسکن خطی

سلام
    اونا که کیفیت لازم رو ندارن برای این کار- باید از ccd line array استفاده کنید -
    البته نمیدونم تو بازار پیدا کنید یا نه-باید باشه ولی قیمت استفاده شده اش 50 تومن زده بود فکر میکنم -این مدلی که دیدم 2000 پیکسل بود یه نوع دیگه هم هست که بهتره و سه تا لاین 6000 پیکسلی داره برای سه رنگ ولی فکر میکنم قیمتش بالا باشه!

دیدگاه

خیلی ممنون . البته من اسکن رنگی نمیخوام باشه . میشه لطف کنید اسم اون ccd هایی که میگید رو بنویسید؟

دیدگاه

خواهش میکنم
        مدلی که من دیدم و 6000 پیکسل بود- این بود: ILX548K
        جمعا 18000 پیکسل بود که برای هر رنگ یه لاین بود که خب میتونید فقط از یکی از خروجی ها استفاده کنید- مدلهایی که شما گفتید نهایت 100 تا 200 پیکسل در لاین دارن-
        ولی مسلما دیتای خروجی بیشتری داره که برای پردازش هم میکروی قوی تری نیاز دارید-
        بعیده تو بازار پیدا کنید همچین چیزی- پیشنهادی که براتون دارم اینه که از یه جایی یه اسکنر درب داغون پیدا کنید و از داخل اسکنر در بیارید- خیلی ارزونتر و دم دست تر! با کلی اشانتیون! فقط باید امیدوار باشید که دیتا شیت اون رو پیدا کنید - البته کنارش سه تا لامپ ccfl با درایورش هم هست با اینه ها که مطمئنا به دردتون خواهد خورد تو استفاده از این سنسور! مثلا اون مدل دست دو که دیدم طرف قیمت زده بود 50 تومن !!!با این پول میشه یه بهترش رو پیدا کرد با برد همراهش! میتونید همون اسکنر رو به پی سی وصل کنید و اطلاعات رو دریافت کنید که البته اینجاش دیگه باید پروتکل داده های اسکنر رو پیدا کنید!-

دیدگاه

5و6 سال پیش یکی ار دوستانم با لیزر و یه نرم افزار خاص اسکن سه بعدی ساخته بود،که اصل کار هم پردازش تصویره و یه بک گروند برای رفرنس،یه سری خودم دنبال این قضیه بودم شنیدم تو بعضی دستگاه های فوتوکوپی عدسی استوانه ای وجود داره که نور نقطه ای رو به خطی تبدیل میکنه،البته باید راه های دیگه هم باشه،مثلا میدان الکتریکی درست کنی که نور رو مثل کاریی که تو لامپ تصویر تلویزیون با اسیلوسکوپ CRTمیشه بتونی با سرعت بالا چپ و راست کنی تا به خط تبدیل شه
          بقیه هم که میمونه پردازش تصویرش
          موفق باشید
          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X