ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2009/08/28
    تهران
    123
    3

یک سوال بنیادی در مورد انتخاب ابزار مناسب: چرا FPGA؟!

سلام به دوستان محترم.
    بنده سوالی رو میخوام مطرح کنم که البته خودم براش جوابهایی دارم. اما لازم دیدم از نظرات همه دوستان، مخصوصا اونهایی که تجربه وسیع تر و متنوع تری دارند استفاده کنم.
    در یک پروژه و مساله از بین چیپهای مختلف از میکروکنترلر و میکروپروسسور ها تا FPGA چه مواردی هست که شما رو ناگزیر از استفاده از مورد آخر میکنه. همونطور که میدونید قیمت پیاده سازی یک طرح در FPGAها از همه گرونتر تموم میشه. ممکن هست پروژه ای در چیپ دیگری به قیمت کمتری پیاده شود و قابلیت نسبتا مشابهی داشته باشند.
    خواهش میکنم دوستان نظر خودشون رو مطرح بفرمایند مخصوصا دوستانی که با میکروکنترلر و DSP هم کار کردند و مقایسه خوبی میتونند بکنند.
    به عنوان مقدمه نظر خودم رو هم میگم. طبیعی است که در مواردی که نیاز به محاسبات همزمان و سریع هست و لازم داریم تایمینگ سیستم به اصطلاح در مشتمان باشد و قابل بهینه سازی و کنترل، از FPGA باید استفاده کنیم.
    2007/03/15
    تبريز
    2,693
    133

پاسخ : یک سوال تکراری و بنیادی!

نقل قول نوشته اصلی توسط میثم شکیبا
    به عنوان مقدمه نظر خودم رو هم میگم. طبیعی است که در مواردی که نیاز به محاسبات همزمان و سریع هست و لازم داریم تایمینگ سیستم به اصطلاح در مشتمان باشد و قابل بهینه سازی و کنترل، از FPGA باید استفاده کنیم.
    با سلام
    نه
    fpga خود سخت افزار است . تو fpga شما برنامه نمی نویسی بلکه Ic میسازی .
    در دنیای دیجیتال هر آیسی یا از نوع ttl است یا cmos . و اصولا همه آی سی های دیجیتال از گیت های NAND درست می شن .به عبارت دیگر با گیت های نند هر نوع آی سی با منطق 0 - 1 قابل سنتز است . fpga به شما این امکان رو میده . شما میتونی هر آی سی رو باهاش بسازی.

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2009/08/28
    تهران
    123
    3

فکر کنم سوال رو درست مطالعه نفرمودید.
    من اصلا از کلمه برنامه نویسی استفاده نکردم. من استفاده و پیاده سازی یک طرح در fpga و... رو عرض کردم. حالا در اونهایی که ذاتا cpu هستند(Processors,مثل DSPs) یا از cpu استفاده میکنند یا مجموعه ای از گیتهای منطقی قابل برنامه ریزی.
    2009/12/26
    1,730
    264

پاسخ : يک سوال تکراري و بنيادي!

احتمالا البته اينا رو بدونيد ولي باز هم ياداوري هست -fpga براي زماني مناسب هست که شما داده زياد داريد و تعداد زيادي عمل مشابه رو اين داده ها ميخواهيد انجام بديد - با اف پي جي اي امکان موازي سازي اين اعمال هست که در واقع ميشه مشابه کور سخت افزاري در سي پي يو هاي جديد دونست که با فرکانس پايينتر پروسس ها رو تقسيم ميکنن!
    مورد ديگه زماني هست که شما ميخواهيد تو يه مدت زماني چيپ شما داده ها رو جمع کنه - و در زمان بعد کلا پروسس کنه يا در زمان بعد کار ديگري انجام بده- و البته با سرعت بالا!
    مسلما قيمت اين قطعه براي پروژه هاي ارزان قيمت نميصرفه!
    شما ميتونيد ميکرو رو با اين قطعه شبيه سازي کنيد ولي ايا اين کار اتلاف بودجه و ريسورس ها نيست! در واقع الان اکثر اف پي جي هاي قدرتمند هسته ي دي اس پي دارن و يا کور سخت افزاري سي پي يو دارن که براي اين هست که از ريسورس ها فقط براي انتقال يا تبديل داده يا عمليات موازي با نرخ بالا انجام شود- و براي کارهاي روتين به هيچ عنوان اين قطعه ابزار مناسبي نيست!
    2007/03/16
    843
    10

یکی از مواردی که در صنعت خیلی برخورد کردم استفاده از FPGA برای تجمیع مدارات هست.یعنی اینکه تعداد زیادی از بردها و مدارات که هرکدام یک کار مستقل انجام میدن و در نهایت یکی مشند را در یک FPGA واحد پیاده سازی می کنیم. در نتیجه فضا و قیمت کار به شدت پایین میاد.این مورد برای نوسازی تکنولوژی های قدیمی کاربرد داره

مورد دوم سرعت هست اون هم از نوع سخت افزاری که از FPGA بر میاد.

مورد دیگه ایی که خیلی دیدم کدینگ و دیکدینگ سیگنال ها هست که خوراک FPGA هست
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5