اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالدر مورد مشخصات استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالدر مورد مشخصات استپ موتور

آقا دیتا شیت استپ موتورو از کجا باید گرفت :question: من یه موتور دارم دیتا شیتشو گیر نمیارم این شماره موتورمه
    EM-242
    فقط خودمو خودشو خدامون...

پاسخ : سوالدر مورد مشخصات استپ موتور

از تو پرینتر اپسون در اوردی؟
    دیتاشیتش رو میخوای چیکار-چیزی توش نیست که نشه از شکل موتور فهمید- دو فاز هست
    مال شرکت shinano kenshi هست تو داکیومنت های این شرکت بگرد- درجه اش رو هم بعد از راه اندازی میتونی ببینی-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
      از تو پرینتر اپسون در اوردی؟
      دیتاشیتش رو میخوای چیکار-چیزی توش نیست که نشه از شکل موتور فهمید- دو فاز هست
      مال شرکت shinano kenshi هست تو داکیومنت های این شرکت بگرد- درجه اش رو هم بعد از راه اندازی میتونی ببینی-
      میخوام ببینم چند ولته چند آمپره درجش چنده! چطوری بعد از راه اندازی درجشو ببینم؟ oo:

دیدگاه

با همون درایور های اماده درایوش کنی کافیه - مگر اینکه بخوای درایورش رو خودت درست کنی- درجه هم که برای یه دور میشه تعداد استپ های یه دور! منظورم این نیست که دیتا شیت لازم نیست منظورم اینه که اگر پیدا نشد هم میشه راش انداخت -خیلی چیز مهمی توش نیست! چون درایور هابا ولتاز و جریان دیگری استپر رو درایو میکنن !
        ---
        اگر 4 تا سیم داره که فکر میکنم همینطوره موتور دو قطبیه و 3.7 درجه در هر استپ هست .(موتور شما این هست به احتمال قوی)
        ولی اگر 5 تا سیم داره که بعیده تک قطبیه و 1.8 درجه هست!

دیدگاه

با همون درایور های اماده درایوش کنی کافیه - مگر اینکه بخوای درایورش رو خودت درست کنی- درجه هم که برای یه دور میشه تعداد استپ های یه دور! منظورم این نیست که دیتا شیت لازم نیست منظورم اینه که اگر پیدا نشد هم میشه راش انداخت -خیلی چیز مهمی توش نیست! چون درایور هابا ولتاز و جریان دیگری استپر رو درایو میکنن !
          ---
          اگر 4 تا سیم داره که فکر میکنم همینطوره موتور دو قطبیه و 3.7 درجه در هر استپ هست .(موتور شما این هست به احتمال قوی)
          ولی اگر 5 تا سیم داره که بعیده تک قطبیه و 1.8 درجه هست!
          ببینید الان موتوری که روی دستگام هست به ازای هر میلیمتر 53.333 استپ بهش میدم ینی با یه همچین دقتی داره کار میکنه. :-B حالا من چطور بیام این دقتو رو این موتور پیدا کنم که ببینم چند درجس؟ :-?? یعنی بیام مثلا ببینم چند استپ لازم داره تا یه دور کامل بزنه بعد تقسیم بر 360 کنم؟ خوب اینجوری که میشه اما دقیق فکر نکنم بشه ها... :-?

دیدگاه

موتور شما 4 سیم و دو قطبیه و اگر به صورت معمولی درایوش کنی برای هر پالس باید 3.7 درجه چرخش داشته باشه مگر اینکه از ماژول درایور استفاده کنید که در این صورت احتمالا ماژول میکرو استپ هست !
            اینکه میگی به ازای هر میلی متر یعنی چی؟ میلی متر در کجا؟
            اگر موتور رو جدا کردی و داری چرخش محور موتور رو میگی که در این صورت درایورت میکرو استپ باید باشه - ولی اگر موتور رو پرینتر هست و داری تست میکنی چون چرخ دنده داره و چرخ دنده ها سرعت موتور رو کم و گشتاور اون رو زیاد میکنن! و اینطوری نمیشه باید موتور جدا باشه!
            گفتم که موتورت 3.7 درجه هست- محض احتیاط میتونی همونطوری که خودت گفتی تست هم بکنی

دیدگاه

موتور شما 4 سیم و دو قطبیه و اگر به صورت معمولی درایوش کنی برای هر پالس باید 3.7 درجه چرخش داشته باشه مگر اینکه از ماژول درایور استفاده کنید که در این صورت احتمالا ماژول میکرو استپ هست !
              اینکه میگی به ازای هر میلی متر یعنی چی؟ میلی متر در کجا؟
              اگر موتور رو جدا کردی و داری چرخش محور موتور رو میگی که در این صورت درایورت میکرو استپ باید باشه - ولی اگر موتور رو پرینتر هست و داری تست میکنی چون چرخ دنده داره و چرخ دنده ها سرعت موتور رو کم و گشتاور اون رو زیاد میکنن! و اینطوری نمیشه باید موتور جدا باشه!
              گفتم که موتورت 3.7 درجه هست- محض احتیاط میتونی همونطوری که خودت گفتی تست هم بکنی
              نه منظورم از میلی متر اون دستگاه حکاکی بود محور اون رو گفتم.
              این استپ موتور رو هیچ تستی ازش نگرفتم. حالا اون درجش رو میشه فهمید در واقع الان چیز مهمتری که میخوام بدونم جریان موتوره چون میخوام این درایور L297-L298 رو بسازم میخوام مطمئن بشم مناسب هست یا نه؟ با یدونه L298 کم نمیاره؟ یا باید از اون تکنیک موازی کردن دوتا L298 استفاده کنم؟
              واقعا ممنونم از پاسختون

دیدگاه

اون استپر موتور های دی وی دی رایتر محورشون مارپیچ هست و گشتاور رو تبدیل میکنه! نباید بر اساس اون اندازه بگیرید- در ضمن اگر ماژول هم میکرو استپ یا هاف استپ باشه خب تعداد استپ ها بیشتر هست ولی وقتی میگن این موتور فلان درجه هست بدون تکنیک های استپینگ هست!
                جواب میده این موتور که سایزی نداره بخواد جریان بالاتر بکشه-فقط بدونید که با این درایور 298 مثل اون ماژولهای نمیتونید به دقتهای بالا برسید چون ای سی اونها اگر دیتا شیتشون رو ببینی متوجه میشی که میکرو استپ هستن و دقتشون بالاتر هست!

دیدگاه

اون استپر موتور های دی وی دی رایتر محورشون مارپیچ هست و گشتاور رو تبدیل میکنه! نباید بر اساس اون اندازه بگیرید- در ضمن اگر ماژول هم میکرو استپ یا هاف استپ باشه خب تعداد استپ ها بیشتر هست ولی وقتی میگن این موتور فلان درجه هست بدون تکنیک های استپینگ هست!
                  جواب میده این موتور که سایزی نداره بخواد جریان بالاتر بکشه-فقط بدونید که با این درایور 298 مثل اون ماژولهای نمیتونید به دقتهای بالا برسید چون ای سی اونها اگر دیتا شیتشون رو ببینی متوجه میشی که میکرو استپ هستن و دقتشون بالاتر هست!
                  سوال :question:
                  1- این درایور میکرو استپ رو نمیشه خودمون درست کنیم؟
                  2- ای سی L297 یه پایه half\full داره. خوب این یعنی اگه روی half تنظیم کنیم دقت 200 استپ رو به 400 استپ تبدیل میکنه دیگه درسته؟ حالا چطوری میشه یک چهارم و یک هشتم بدست آورد؟ سیستم کاردکرد این تکنیک چیه که بخوایم خودمون درستش کنیم؟ :question:

دیدگاه

برای استپ های بالاتر از باید پردازش بالایی داشته باشید در حد دی اس پی! که ارزش پروژه های کوچیک رو نداره و اینکه امده اش بیرون هست با قیمت کمتر- این ای سی رو نه نمیشه میکرو استپ کرد-
                    میکرو استپ در واقع میاد موتور رو با ولتاز بالاتر ولی با کنترل جریان درایو میکنه - چاپینگ-
                    ای سی های اماده اش رو میتونید بگیرید و ساختش کار راحتی نیست!
                    در تاپیک های قبلی تو گفتم مثل TA8435hq که پیک 2.5 امپر میده و نرمال 1.5 امپر قیمتش هم مناسب تر هست
                    برای پیک 3.5 امپر و نرمال 2.5 tb6560 هست که قیمت یکیش فکر میکنم لاندا 35 تومن میده! برای هر موتور یک عدد نیاز دارید!
                    ای سی های دیگر هم هستند - ولی از همین درایور های اماده میتونید برای همین موتورتون استفاده کنید اگر لودی روی محور ها نداشته باشید!

دیدگاه

برای استپ های بالاتر از باید پردازش بالایی داشته باشید در حد دی اس پی! که ارزش پروژه های کوچیک رو نداره و اینکه امده اش بیرون هست با قیمت کمتر- این ای سی رو نه نمیشه میکرو استپ کرد-
                      میکرو استپ در واقع میاد موتور رو با ولتاز بالاتر ولی با کنترل جریان درایو میکنه - چاپینگ-
                      ای سی های اماده اش رو میتونید بگیرید و ساختش کار راحتی نیست!
                      در تاپیک های قبلی تو گفتم مثل TA8435hq که پیک 2.5 امپر میده و نرمال 1.5 امپر قیمتش هم مناسب تر هست
                      برای پیک 3.5 امپر و نرمال 2.5 tb6560 هست که قیمت یکیش فکر میکنم لاندا 35 تومن میده! برای هر موتور یک عدد نیاز دارید!
                      ای سی های دیگر هم هستند - ولی از همین درایور های اماده میتونید برای همین موتورتون استفاده کنید اگر لودی روی محور ها نداشته باشید!
                      این ای سی هایی که معرفی میکنید رو هیچجا ندارن که! چند تا آی سی معروف که میکرو استپ داشته باشه و راحت بشه پیدا کرد معرفی کنید ممنون میشم :redface:

دیدگاه

همینهایی که گفتم یعنی tb6560 , ta 8435 خوب هستن و رو بردهای صنعتی که تو نت پر هست نصب شدن! اولی تا ماکزیمم 2.5 امپر هست و دومی تا 3.5 امپر! اولی رو بعدی میدونم پیدا کنی ولی دومی تو بازار هست و قیمتش هم 35 تومن بود من گرفتم!
                        ای سی های دیگه هم همون ای سی هایی هستند که رو ماژولهای کنترلر استپر برای رباتیک قرار دارن ولی خب جریانشون کمتره!

دیدگاه

همینهایی که گفتم یعنی tb6560 , ta 8435 خوب هستن و رو بردهای صنعتی که تو نت پر هست نصب شدن! اولی تا ماکزیمم 2.5 امپر هست و دومی تا 3.5 امپر! اولی رو بعدی میدونم پیدا کنی ولی دومی تو بازار هست و قیمتش هم 35 تومن بود من گرفتم!
                          ای سی های دیگه هم همون ای سی هایی هستند که رو ماژولهای کنترلر استپر برای رباتیک قرار دارن ولی خب جریانشون کمتره!
                          بسیار بسیار تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X