اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با ال سی دی گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با ال سی دی گرافیکی

سلام دوستان من ی پروژه رو الان بار دومه دارم اجراش میکنم دفعه قبل ب کمک شما تونستم اون را به راحتی عملی کنم ولی توی دومی موندم
    تو این پروژه (اسیلوسکوپ) ال سی دی گرافیکی هست ولی نمیدونم چرا وقتی بهش دیتا میدم دیتام چشمک میزنه و از هم میپاشه
    ویدیوی اون رو گذاشتن را دانلود اگه میشه راهنماییم کنید
    راستی این ویدیو ربطی به پروژه اصلی نداره
    http://www.rodfile.com/v1aywf0ad34d
    گر جهنم میروی
    مـــردانـــه رو
    www.gitinet.org

پاسخ : مشکل عجیب با ال سی دی گرافیکی

1-اول برنامتو چک کن ببین تو یه لوپ بدون تاخیر اگه هی روی lcd با توابع gosub و بدون در نظر گرفتن پشته (Stack) بنویسی ممکنه این اتفاق بیوفته
    2-مدارتو از لحاظ نیوز چک کن،خطوط کنترلی lcd مسیرشون زیاد نباشه و از ترجیحا از روی تغذیت رد نشده باشن
    3-بین VCC و GND نزدیک ترین نقطه به میکرو یک خازن 100nF و 10uF موازی هم لحیم کن.یه دونه 100nF هم روی تغذیه LCD روی خود برد LCD لحیم کن
    حل میشه ایشلا :agree:
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

پاسخ : مشکل عجیب با ال سی دی گرافیکی

نکته مهم در کار با این LCD ها سرعت ارسال دیتا از طرف میکرو هست که نباید زیاد باشه :arrow:
      برنامه را توی پروتئوس چک کن ؛ اگه مشکل برنامه باشه مشخص میشه
      نکاتی را که مهندس شریف زاده فرمودند هم کاملاً صحیح و مهمه

موفق باشید
      امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X