ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2011/04/11
    139
    0

سوختن پاور ال اي دي

سلام من به همه
    من يه لوستر درست کردم که توش از 33 تا ال اي دي 1 وات استفاده کردم که به صورت سري به هم وصل شدن براي هرکدوم يه هيت سينک ستاره اي و يه هيت سينک استوانه اي گذاشتم نور همشون سفيده البته يکي وسطشون ابيه
    مشکليب که دارم اينکه بعد از روشن کردن حدود بيست بيست و پنج دقيقه بعد يکي از بينشون ميسوزه و بقيه هم خهاموش ميشن
    درايورشم قبلا از اين ايراني هاي سفيد رنگ بود حالا عوض کردم از اين نوعي که تو بازار زياده گذاشتم ولي باز درست نشد
    اساتيد لطفا بگن مشکل از کجا ميتونه باشه
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    340

پاسخ : سوختن پاور ال اي دي

تا حالا چند بار ال ايدي سوخته عوض کردي؟ يا اينکه فقط همون يکي اينجوريه؟ اگه فقط همونه عوضش کن هيچ مشکل خاصي هم نيست. ممکنه درست به هيتسينک وصل نبوده و سوخته يا از اول معيوب بوده. براي سيليکون زدن دقت کنيد. جريان رو اگه تونستي بگير.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2011/04/11
    139
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    تا حالا چند بار ال ايدي سوخته عوض کردي؟ يا اينکه فقط همون يکي اينجوريه؟ اگه فقط همونه عوضش کن هيچ مشکل خاصي هم نيست. ممکنه درست به هيتسينک وصل نبوده و سوخته يا از اول معيوب بوده. براي سيليکون زدن دقت کنيد. جريان رو اگه تونستي بگير.
    چندين بار ال اي دي عوض کردم هر بار هم در جاي متفاوت
    جريان و اندازه گرفتم البته وقتي لوستر و ميارم پايين درست 330 بود يه نکته اي که هست اينکه وقتي پايينه چند ساعتم روشن ميمونه نميسوزن
    منظورتون از سيليکون زدن چيه ؟ بايد بين لامپ و هيت سينک خمير سيليکون بزنم؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    340

نقل قول نوشته اصلی توسط msadegh
    چندين بار ال اي دي عوض کردم هر بار هم در جاي متفاوت
    جريان و اندازه گرفتم البته وقتي لوستر و ميارم پايين درست 330 بود يه نکته اي که هست اينکه وقتي پايينه چند ساعتم روشن ميمونه نميسوزن
    منظورتون از سيليکون زدن چيه ؟ بايد بين لامپ و هيت سينک خمير سيليکون بزنم؟
    آقا سوختن ال اي دي چند دليل ميتونه داشته باشه.1-کيفيت پايين2-کيفيت پايين درايور3-عدم دفع گرما به درستي که ممکنه بر اثر قرارگرفتن در محفظه بسته باشه.
    ببينم مگه شما چسب يا خمير سيليکون نزدي بين لامپ و هيتسينک؟
    اگه نزدي بايدم بسوزه :angry: :angry:
    2011/05/19
    874
    12

سلام
    ببین اطلاعاتی که گذاشتی ادم نمیونه دقیق کمک کنه
    ایا درایورت33*1هست یعنی 33تا 1وات؟
    این 33تا نزدیک هم هستن .فقط کولینگ چطوره؟
    اینم بگم هواسرد پایینه وهوای گرم بالا پس اگه پایین وضعش خوبه به خاطر همینه واون بالا هی هوای دورش گرم میشه وهونجا میمونه وحرکنت هوایی نداریم
    کلی دلیل دیگه هم میشه گفت

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:
    2011/04/11
    139
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    آقا سوختن ال اي دي چند دليل ميتونه داشته باشه.1-کيفيت پايين2-کيفيت پايين درايور3-عدم دفع گرما به درستي که ممکنه بر اثر قرارگرفتن در محفظه بسته باشه.
    ببينم مگه شما چسب يا خمير سيليکون نزدي بين لامپ و هيتسينک؟
    اگه نزدي بايدم بسوزه :angry: :angry:
    نه خمير سيليکون نزدم
    لامپو روي هيت سينک ستاره اي لحيم کردم و استوانه اي رو هم پشت اون چسبوندم
    2011/04/11
    139
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ah rad
    سلام
    ببين اطلاعاتي که گذاشتي ادم نميونه دقيق کمک کنه
    ايا درايورت33*1هست يعني 33تا 1وات؟
    اين 33تا نزديک هم هستن .فقط کولينگ چطوره؟
    اينم بگم هواسرد پايينه وهواي گرم بالا پس اگه پايين وضعش خوبه به خاطر همينه واون بالا هي هواي دورش گرم ميشه وهونجا ميمونه وحرکنت هوايي نداريم
    کلي دليل ديگه هم ميشه گفت
    درايورم از اين سي تا چهل تايي هاست
    فاصله لامپها حدود هشت تا ده سانته
    براي اون قضيه هوا بايد چيکار کرد.؟؟؟؟؟؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    340

نقل قول نوشته اصلی توسط msadegh
    نه خمير سيليکون نزدم
    لامپو روي هيت سينک ستاره اي لحيم کردم و استوانه اي رو هم پشت اون چسبوندم
    خوب برادر من مشکل همينه ديگه خمير سيليکون که نزني اصن گرماش انتقال پيدا نميکنه راحت ميسوزه :agree:. آقا دوباره به برق نزنيشا. اين طوري 100 درصد ال ايدي هات آسيب ديددن. شانس اوردي بقيش نسوختن. اونايي که سالمن هم صدمه ديدن. يه مقدار به اندازه دوتا دونه کنجد خمير بريز بين ال اي دي و هيت سينک با دست فشارش بده تا پهن بشه بعد در همون حال که فشار روش نگه داشتي لحيمش کن.
    راستي يادم رفت بگم پايه هاي ال اي ديت رو يکم رو به بالا خم کن طوري که وقتي رو هيتسينک قرارش بدي پايه ها با هيتسينک برخورد نداشته باشن و فقط سطح دايره اي لامپ با هيتسينک تماس داشته باشي. اينجوري مطمئن ميشي که بعد از لحيم کاري سطح زير ال اي دي رو هوا قرار نميگيره.
    2011/05/19
    874
    12

ببین باید کاری کنی که دماشون بالانره.واون دمایی هم که تولید شده خوب به محیط انتقال پیدا کنه
    من باشم چسب سیلیکون میزنم به صورت زیر
    زیر هر ال ای دی(قسمت فلزیش) مقدار خیلی خیلی خیلی کمی چسب سیلیکون میزنم .بعد کاملا پخشش میکنم تا تمام سطح فلزی زیر ال ای دی رو بگیره.یعد میزارم خشک شه.حالا عمرا دیگه بتونی ال ای دی رو ازهیت سینک ستاره ای جدا کنیش :nice:بعد پایه ها رو لحیم میکنم.

حالا میام یه هیت سینک اضافی ومناسب براش انتخاب میکنم.
    هیت سینک باید طوری باشه که پشت قسمت هیت سینک ستاره ای کاملا بهش وصل بشه وبینشون هیچ فاصله ی هوایی نباشه وکامل سطحشو در بر بگیره
    حالا که هیت سینک مناسب انتخاب شد
    دوباره چسب سیلیکون پشت ستاره ای میزنم وکامل پخش میکنم(مقدارش باید خیلی کم باشه)ومیزارم تا خشک بشه.حالا دیگه اینم نمیتونی تکون بدی :mrgreen:

برای همه این کارو میکنیم

حالا کار ما امادس
    یه چیزی اضافه هم هست که من خودم تست نکردم اما یکی از بچه های همینجا تست کرد ومن توی کاتولوگ یه شرکت دیدم.
    اونم استفاده از یک دیو زنر مناسب برای هر ال ای دی هست.
    اگه فرض کنیم هر ال ای دی 3تا3.2 ولت باشه مامیایم یه استپ بالاتر دیود زنر رو انتخاب میکنیم .مثلا3.3یا3.4یا3.6
    بعد جریان هر ال ای دی هم 300تا320میلی امپر هستش پس توان دیود زنر میشه حدود 1وات

میای واین دیود رو موازی هر لامپ بصورت معکوس یدونه قرار میدی.حالا اگه یه ال ای دی بسوزه.بقیه لامپا به کار خودشون ادامه میدن
    موفق باشید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    340

نقل قول نوشته اصلی توسط ah rad
    ببين بايد کاري کني که دماشون بالانره.واون دمايي هم که توليد شده خوب به محيط انتقال پيدا کنه
    من باشم چسب سيليکون ميزنم به صورت زير
    زير هر ال اي دي(قسمت فلزيش) مقدار خيلي خيلي خيلي کمي چسب سيليکون ميزنم .بعد کاملا پخشش ميکنم تا تمام سطح فلزي زير ال اي دي رو بگيره.يعد ميزارم خشک شه.حالا عمرا ديگه بتوني ال اي دي رو ازهيت سينک ستاره اي جدا کنيش :nice:بعد پايه ها رو لحيم ميکنم.

حالا ميام يه هيت سينک اضافي ومناسب براش انتخاب ميکنم.
    هيت سينک بايد طوري باشه که پشت قسمت هيت سينک ستاره اي کاملا بهش وصل بشه وبينشون هيچ فاصله ي هوايي نباشه وکامل سطحشو در بر بگيره
    حالا که هيت سينک مناسب انتخاب شد
    دوباره چسب سيليکون پشت ستاره اي ميزنم وکامل پخش ميکنم(مقدارش بايد خيلي کم باشه)وميزارم تا خشک بشه.حالا ديگه اينم نميتوني تکون بدي :mrgreen:

براي همه اين کارو ميکنيم

حالا کار ما امادس
    يه چيزي اضافه هم هست که من خودم تست نکردم اما يکي از بچه هاي همينجا تست کرد ومن توي کاتولوگ يه شرکت ديدم.
    اونم استفاده از يک ديو زنر مناسب براي هر ال اي دي هست.
    اگه فرض کنيم هر ال اي دي 3تا3.2 ولت باشه ماميايم يه استپ بالاتر ديود زنر رو انتخاب ميکنيم .مثلا3.3يا3.4يا3.6
    بعد جريان هر ال اي دي هم 300تا320ميلي امپر هستش پس توان ديود زنر ميشه حدود 1وات

مياي واين ديود رو موازي هر لامپ بصورت معکوس يدونه قرار ميدي.حالا اگه يه ال اي دي بسوزه.بقيه لامپا به کار خودشون ادامه ميدن
    موفق باشيد
    راستي چسب سيليکون که استفاده ميکني خوب محکم ميشه؟ چه مارکي استفاده ميکني؟ من يه مدل از فروشگاه گرفتم خشک که ميشه راحت با دست کنده ميشه و پاک ميشه. :sad:. يعني طوريه که با خمير سيليکون فرق چنداني نداره.
    راستي اون ديود زنر هم فقط يه چيزي مونده که تست نگرفتم اونم اينکه بيايم به جاي زنر 1 وات از زنر 0.5 وات استفاده کنيم تا وقتي توان روش بيفته بسوزه و اتصال کوتاه بشه :nerd:. اينجوري ديگه تلفات اون زنر از بين ميره و مثل يه سيم ميشه. تا حالا هر زنر سوخته اي عوض کردم اتصال کوتاه شده بود. هر وقت تست گرفتم نتيجشو ميذارم. زنر بيچاره رو قرباني ميکنيم =))
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15