اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد پروگرام کردن fpga از طریق usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد پروگرام کردن fpga از طریق usb

سلام بچه ها.آغا من پروژه ی کارشناسیم اینه:مبدل usb /lpt برای پروگرام کردن fpga از طریق پروگرامر موازی.
    چن تا سوال از محضرتون داشتم....

آیا مبدل usb/lpt موجود تووی بازار برای پروگرام کردن fpga از طریق پروگرامر موازی ,مشکل دارن یا نه ؟اگه دارن مشکلشون از چیه؟

ایده ای دارین برای ساختن یه مبدل usb/lpt که مشکلی در پروگرام کردن fpga نداشته باشه؟اینم بگم می خوام با نرم افزار xilinx کار کنم....یه تحقیقی کردم دیدم خود شرکتxilinx یه پروگرامر یو اس بی به اسم platform usb cable داره .من اونو نمی خوام.می خوام .پروگرمرم از طریق پورت موازی باشه.ولی می خوام از طریق یو اس بیه لپ تاپ اونو پروگرم کنم.

پاسخ : مشکل در مورد پروگرام کردن fpga از طریق usb

با سلام

برای پروگرام کردن fpga چندین روش وجود داره، روشهای (اینترفیسهای)اکسترنال : jtag، Slave Serial, Master Serail, Slave Select Map, Master Select Map, BPI,SPI و به صورت اینترنال با استفاده از ماژول icap. در کل باید داده رو از طریق یه مبدل usb بگیرید بعد با استفاده از یکی از این روش ها fpga رو پروگرام کنید. تایمینگ دیاگرام اینا رو توی کانفیگوریشن یوزر گایدهای xilinx میتونید پیدا کنید.

دیدگاه

پاسخ : مشکل در مورد پروگرام کردن fpga از طریق usb

سلام

فکر کنم این دوستمون فقط میخواد یک مبدل ساده USB به LPT طراحی کنه ,درسته؟؟
      قبل از اینکه خودت یکی رو طراحی کنی بهتره آمادش رو بخری و امتحان کنی بعدا خودت یکیش رو طراحی کنی... چون پشت سر این مبدل ها حرف و حدیث زیاده ...
      فقط این کار رو تو XP انجام بده ...چون خودم هم که با کارت PCI LPT پروگرم میکنم فقط تو XP میشه پروگرم کنم
      اگه به نتیجه رسیدی ما رو هم بی خبر ندار ...

بچه ها قبلا میخواستن از xillinx خروجی hex بگیرن بعد با FT232 به میکرو بفرستن بعد میکرو با یکی از این پروتکل هایی که آقا مجتبی گفتن FPGA رو پروگرم کنه ... ولی اینجا بک مشکل اساسی داره که دیگه نمیتونی با برنامه های xillinx مستقیما پروگرم کنی و حتما باید خودت یک برنامه جداگانه بنویسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X