اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه آدرس دهی حافظه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه آدرس دهی حافظه

سلام دوستان،
    اگه ما به میکرو یک فلش خارجی وصل کنیم چجوری باید به Keil بشناسونیمش؟ آیا نوشتن آدرس شروع و سایز مموری در قسمت
    ROM1 کافیه یا کار دیگه ای هم داره؟ بعد من شنیدم که LPC1788 فلش خارجی رو پشتیبانی نمیکنه و فلش رو با کلک( :mrgreen: )
    بهش وصل میکنن! اگه اینجوریه باید برای استفاده از فلش در اون چیکار کنیم؟ باید آدرس فلش رو در قسمت رم بدیم؟؟؟
    لطفا اگه اطلاعاتی دارین به اشتراک بذارین :applause:

پاسخ : نحوه آدرس دهی حافظه

با توجه به اینکه فلش ها سریال هستند حتما یک پریپریال مخصوص ( واحد سخت افزاری )برای خواندن فلش در میکرو در نظر گرفته شده . و رویه معماری آرم برای خواندن از پریپریال ها استفاده از ریجستر های مخصوص است.
    پس با توجه به دیتا شیت اسم ریجستر ها خواندن نوشتن حافظه های نند رو درمیاری و بعد در هیدر ها و اینکلود ها و کتابخانه های kail میگردی دنبال اون ریجستر ها .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      با توجه به اینکه فلش ها سریال هستند حتما یک پریپریال مخصوص ( واحد سخت افزاری )برای خواندن فلش در میکرو در نظر گرفته شده . و رویه معماری آرم برای خواندن از پریپریال ها استفاده از ریجستر های مخصوص است.
      پس با توجه به دیتا شیت اسم ریجستر ها خواندن نوشتن حافظه های نند رو درمیاری و بعد در هیدر ها و اینکلود ها و کتابخانه های kail میگردی دنبال اون ریجستر ها .
      ممنون :nice: فقط مگه ساختار نند فلش پارالل نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
        با عرض شرمندگی lpc1788 هیچ پریفریال مخصوصی برای حافظه فلش نداره .من فکر کردم این میکرو هم عین میکرو AT91SAM9260 واحد سخت افزاری برای بوت شدن از nand flash داره . شک من هم از اینجا بود که میگفتن 1788 میتونه یک ورژن لینوکس رو بوت کنه .
        القصه شما برای اتصال فلش به این میکرو از پایه های I/O استفاده میکنی . شما به 8 پین نیاز دارید .

http://www.lpcware.com/system/files/Nand%20Flash%20Interface%20using%20External%20Memo ry%20Controller%20LPC1788.doc
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ممنون
          ولی خیلی جالبه، من رو حساب دیتاشیت LPC1788 گفتم، مثل این که برای لینوکس اول کد روی رم لود میشه بعد اجرا میشه :biggrin: چون حتی لینوکس رو از روی sd هم میشه بوت کرد.
          ولی بازم عجیبه که چرا NXP تو دیتاشیت گفته که پشتیبانی میشه!(البته حرفی از بوت نزده بود)

یه جورایی بحث همون ٩٢٦٠ و مموری کارته که از طریق u-boot میتونه از SD card بوت شه (بدون واحد سخت افزاری)
          حالا فقط بحث نوشتن یا استفاده از یک بوتلودر مثل uboot برای بوت کردن برنامه های خودمون هستش (مثل emWin)

دیدگاه

یه سوال، مگین امکان بوت نداره یعنی کلا نمیشه روش برنامه ریخت یا فقط امکان استارت پ نداره؟
            مثلا نمیشه آدرسشو به ROM2 اختصاص داد؟
            آخه هیچ جا چیزی در این مورد ننوشته (همه فقط راه اندازیش رو آموزش دادن)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X