ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2012/09/28
    5
    0

چجوري لوستر LED بسازم؟

سلام

وقتتون بخير

من ميخام يه لوستر LED بسازم.
    از اين فضاي پراکنده ي اطلاعات نت که چيز قابل استنادي در نمياد...
    لطفا هر کدوم از سوال هايي رو که ميتونين،پاسخ بدين:

1-براي ساختن لوستر(روشنايي منزل)،بهتره که از چه نوع ال اي دي هايي با چه قطر و اندازه اي استفاده کنم؟
    high power...cob...و...؟
    مصرف کم و نور زياد و دوام و طول عمر، سه مشخصه ي اصلي طرح بايد باشه!

2-اين LED ها رو با چه آرايشي کنار هم بچينم؟موازي يا سري؟چند تا چند تا؟

3-بر حسب تجربه،با توجه به نوع LED هايي که پيشنهاد ميکنين،براي يک فضاي دوازده متري،از چند عدد LED استفاده کنم که نور متعادل و کافي اي به محيط اتاق بده؟

4-اين LED ها با AC تغذيه ميشن يا DC؟کدوم بهتره؟کدوم حالته که از نظر صنعتي ماژول تغذيش ارزونتر در مياد؟
    طول عمر و بازده و ... هم مهمه!

5-اين لامپ هاي هالوژن،چند واتن،آرايش داخلشون چجوريه؟از کنارهم چيده شدن LED ها ساخته ميشه؟

6-اگه مستقيم از لامپ هاي هالوژن يا هاي پاور استفاده کنم،ميان بر زدم،يا اينکه ميتونم خودم بهينه تر LED ها رو کنار هم بچينم؟

7-راستي،يه چيز مهم ديگه،ماژول HC-05 چطور راه اندازي ميشه؟کامل؟

ميدونم سوالاتم زياد و وقت گيره،ولي حداقل يکي شو جواب بدين،يکي يکي تموم بشه...

اصل مطلب:
    ميخام يه لوستر LED بسازم که با بلوتوث موبايل و تبلت و لبتاب و رايانه کنترلش کنم.
    هر کسي،هر کمکي ميتونه بکنه...

پيشاپيش ممنونم از وقتي که ميذارين!

2013/12/21
    بابل-امین آباد
    1,962
    898

پاسخ : چجوري لوستر LED بسازم؟

نمیشه دقیق جواب داد امامن باشم:
    1: ال ای دی یک وات میزارم(چون اگه بسوزه یکی میسوزه و چون چندین عدد ال ای دی داریم میتونیم اونو تو هر جهت بزاریم)
    2: سه تا رو با یه مقاومت مناسب سری میکنم بعد این دسته های سه تایی رو موازی میکنم
    3: من توی ساخت لوستر تجربه ی خاصی ندارم اما چند تا چراغ مطالعه ساختم و برای یه لوستر 39 تا ال ای دی 1 وات پیشنهاد میدم(برای یه اتاق 12متری)
    4: از برق شهر گرفته میشه و دی سی میشه وبعد با درایور میره به ال ای دی
    6: اگه خودت بسازی دستت باز تره برای مانور

به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    2008/12/29
    1,660
    249

1-بستگی به نیاز شما داره و اصل دفع حرارته
    2-به صورت سری و بستگی به مقدار ولتاژ و جریان داره
    3-باید ببینید با چند لومن فعلا اتاقتون نورش خوبه
    4-ال ای دی دی سی است اما درایورهای acهم وجود داره
    5-6-نامفهوم
    7-در قسنت ماژولهای سات باید پی گیر باشید منم خودم بلد نیستم اما به این سادگی هم نیست حداقل اینه که باید با avrکار کردن بلد باشید

چون می دونم بازم سوال می پرسید خدمتتون بگم که 90درصد سوالات شما جوابش تو همین انجمنه سرچ کنید وقت بگذارید و مطالعه کنید .
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2012/01/02
    854
    128

سلام.
    من تولیدی لوستر led دارم.اما این چیزی که من تولید میکنم با ابن چیزی که شما میخوای خیلی فرق داره.
    شما میخوای لوستر تولید کنی یا میخوای یکی بسازی واسه خودت ؟
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...
    2009/05/05
    905
    125

در مورد سوال 5 شما بگم که لامپ هاي هالوژن اصول کارشون با led از زمين تا آسمون فرق ميکنه.
    لامپ هاي هالوژن مثل همين لامپ هاي معمولي هستن که توي حباب با يک گاز از گروه هالوژن (معمولا يد يا برم) پر شده که کار کردش اينه وقتي فيلمان از جنس تنگستن در اثر دماي بالا تبخير ميشه، با گاز هالوژن دوباره واکنش ميده. سپس در اثر برخورد مولکول هاي اين ترکيب حاصل شده با فيلمان داغ، مولکول ها تجزيه ميشن و تنگستن به فيلمان برميگرده (رسوب ميکنه) که اين واکنش باعث افزايش طول عمر لامپ ميشه.
    همچنين لامپهاي هالوژن درخشندگي بيشتر نسبت به لامپ هاي معمولي دارند و مصرف بالاتر :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2012/09/28
    5
    0

پاسخ : پاسخ : چجوري لوستر LED بسازم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط -LEON-
    سلام.
    من توليدي لوستر led دارم.اما اين چيزي که من توليد ميکنم با ابن چيزي که شما ميخواي خيلي فرق داره.
    شما ميخواي لوستر توليد کني يا ميخواي يکي بسازي واسه خودت ؟
    سلام

چقدر خوب
    من ميخام يکي بسازم واسه اتاق خودم!
    دوازده متريه
    ولي خب خيلي علاقه دارم که مهندسي شده و اصولي بسازم،يعني بهينه ترين مدار و با دوام ترين و متناسب ترين حالت ممکن...

نقشه ي شماتيک يا....چيزي دارين که بتونه راهنماييم کنه؟
    2012/01/02
    854
    128

الان شما تمام قسمتهای بدنه ی لوستر رو طراحی و اماده کردید و درگیر قسمت الکترونیکش هستید ؟؟؟
    مشخص کنید که چی میخواین ؟؟؟
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...
    2012/09/28
    5
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط -LEON-
    الان شما تمام قسمتهاي بدنه ي لوستر رو طراحي و اماده کرديد و درگير قسمت الکترونيکش هستيد ؟؟؟
    مشخص کنيد که چي ميخواين ؟؟؟

بله
    من با پلکسي ،بدنه اي که ميخاستم طراحي کردم،ساختم
    چيز جمع و جور و ساده ايه
    يک مکعب مستطيله،تقريبا : 75*75*10
    جاي 40 تا LED هاي پاور رو روي بدنه اماده کردم.

نوع led ها رو هم به لطف دوستان انتخاب کردم:
    led هاي هاي پاور يک وات 3.3 ولت و 300 ميلي امپر که مارکشونم : اديسون يا جي تي يا اچ جي...

پس تا اينجا،بدنه ساخته شده
    نوع ال اي دي ها هم مشخص شده

حالا چيکار کنم؟؟؟
    چي لازم دارم؟؟؟
    چطور درايوشون کنم؟
    چه مدار راه اندازي لازم دارم؟

2008/12/29
    1,660
    249

هر 20تا ال ای دی را سری می کنید وصل می کنید به یک همچین چیزی:
    http://eshop.eca.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-led/2251-led-driver-19-25x1w.html

یا 10تا 10تا سری می کنید و هر سری 10تایی را به این وصل می کنید:
    http://eshop.eca.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-led/2764-led-driver-9-12x1w-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87.html
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2013/12/21
    بابل-امین آباد
    1,962
    898

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76225.1050
    اینجا رو بخون(پاسخ #1061) . ظاهرا ال ای دی ها با این درایورا میسوزن
    بهتره یکی خودتون بسازین.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21