اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چجوری لوستر LED بسازم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چجوری لوستر LED بسازم؟

سلام

وقتتون بخیر

من میخام یه لوستر LED بسازم.
    از این فضای پراکنده ی اطلاعات نت که چیز قابل استنادی در نمیاد...
    لطفا هر کدوم از سوال هایی رو که میتونین،پاسخ بدین:

1-برای ساختن لوستر(روشنایی منزل)،بهتره که از چه نوع ال ای دی هایی با چه قطر و اندازه ای استفاده کنم؟
    high power...cob...و...؟
    مصرف کم و نور زیاد و دوام و طول عمر، سه مشخصه ی اصلی طرح باید باشه!

2-این LED ها رو با چه آرایشی کنار هم بچینم؟موازی یا سری؟چند تا چند تا؟

3-بر حسب تجربه،با توجه به نوع LED هایی که پیشنهاد میکنین،برای یک فضای دوازده متری،از چند عدد LED استفاده کنم که نور متعادل و کافی ای به محیط اتاق بده؟

4-این LED ها با AC تغذیه میشن یا DC؟کدوم بهتره؟کدوم حالته که از نظر صنعتی ماژول تغذیش ارزونتر در میاد؟
    طول عمر و بازده و ... هم مهمه!

5-این لامپ های هالوژن،چند واتن،آرایش داخلشون چجوریه؟از کنارهم چیده شدن LED ها ساخته میشه؟

6-اگه مستقیم از لامپ های هالوژن یا های پاور استفاده کنم،میان بر زدم،یا اینکه میتونم خودم بهینه تر LED ها رو کنار هم بچینم؟

7-راستی،یه چیز مهم دیگه،ماژول HC-05 چطور راه اندازی میشه؟کامل؟

میدونم سوالاتم زیاد و وقت گیره،ولی حداقل یکی شو جواب بدین،یکی یکی تموم بشه...

اصل مطلب:
    میخام یه لوستر LED بسازم که با بلوتوث موبایل و تبلت و لبتاب و رایانه کنترلش کنم.
    هر کسی،هر کمکی میتونه بکنه...

پیشاپیش ممنونم از وقتی که میذارین!

پاسخ : چجوری لوستر LED بسازم؟

نمیشه دقیق جواب داد امامن باشم:
    1: ال ای دی یک وات میزارم(چون اگه بسوزه یکی میسوزه و چون چندین عدد ال ای دی داریم میتونیم اونو تو هر جهت بزاریم)
    2: سه تا رو با یه مقاومت مناسب سری میکنم بعد این دسته های سه تایی رو موازی میکنم
    3: من توی ساخت لوستر تجربه ی خاصی ندارم اما چند تا چراغ مطالعه ساختم و برای یه لوستر 39 تا ال ای دی 1 وات پیشنهاد میدم(برای یه اتاق 12متری)
    4: از برق شهر گرفته میشه و دی سی میشه وبعد با درایور میره به ال ای دی
    6: اگه خودت بسازی دستت باز تره برای مانور

به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

1-بستگی به نیاز شما داره و اصل دفع حرارته
      2-به صورت سری و بستگی به مقدار ولتاژ و جریان داره
      3-باید ببینید با چند لومن فعلا اتاقتون نورش خوبه
      4-ال ای دی دی سی است اما درایورهای acهم وجود داره
      5-6-نامفهوم
      7-در قسنت ماژولهای سات باید پی گیر باشید منم خودم بلد نیستم اما به این سادگی هم نیست حداقل اینه که باید با avrکار کردن بلد باشید

چون می دونم بازم سوال می پرسید خدمتتون بگم که 90درصد سوالات شما جوابش تو همین انجمنه سرچ کنید وقت بگذارید و مطالعه کنید .
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

سلام.
        من تولیدی لوستر led دارم.اما این چیزی که من تولید میکنم با ابن چیزی که شما میخوای خیلی فرق داره.
        شما میخوای لوستر تولید کنی یا میخوای یکی بسازی واسه خودت ؟
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

در مورد سوال 5 شما بگم که لامپ های هالوژن اصول کارشون با led از زمین تا آسمون فرق میکنه.
          لامپ های هالوژن مثل همین لامپ های معمولی هستن که توی حباب با یک گاز از گروه هالوژن (معمولا ید یا برم) پر شده که کار کردش اینه وقتی فیلمان از جنس تنگستن در اثر دمای بالا تبخیر میشه، با گاز هالوژن دوباره واکنش میده. سپس در اثر برخورد مولکول های این ترکیب حاصل شده با فیلمان داغ، مولکول ها تجزیه میشن و تنگستن به فیلمان برمیگرده (رسوب میکنه) که این واکنش باعث افزایش طول عمر لامپ میشه.
          همچنین لامپهای هالوژن درخشندگی بیشتر نسبت به لامپ های معمولی دارند و مصرف بالاتر :smile:
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چجوری لوستر LED بسازم؟

نوشته اصلی توسط -LEON-
            سلام.
            من تولیدی لوستر led دارم.اما این چیزی که من تولید میکنم با ابن چیزی که شما میخوای خیلی فرق داره.
            شما میخوای لوستر تولید کنی یا میخوای یکی بسازی واسه خودت ؟
            سلام

چقدر خوب
            من میخام یکی بسازم واسه اتاق خودم!
            دوازده متریه
            ولی خب خیلی علاقه دارم که مهندسی شده و اصولی بسازم،یعنی بهینه ترین مدار و با دوام ترین و متناسب ترین حالت ممکن...

نقشه ی شماتیک یا....چیزی دارین که بتونه راهنماییم کنه؟

دیدگاه

الان شما تمام قسمتهای بدنه ی لوستر رو طراحی و اماده کردید و درگیر قسمت الکترونیکش هستید ؟؟؟
              مشخص کنید که چی میخواین ؟؟؟
              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                الان شما تمام قسمتهای بدنه ی لوستر رو طراحی و اماده کردید و درگیر قسمت الکترونیکش هستید ؟؟؟
                مشخص کنید که چی میخواین ؟؟؟

بله
                من با پلکسی ،بدنه ای که میخاستم طراحی کردم،ساختم
                چیز جمع و جور و ساده ایه
                یک مکعب مستطیله،تقریبا : 75*75*10
                جای 40 تا LED های پاور رو روی بدنه اماده کردم.

نوع led ها رو هم به لطف دوستان انتخاب کردم:
                led های های پاور یک وات 3.3 ولت و 300 میلی امپر که مارکشونم : ادیسون یا جی تی یا اچ جی...

پس تا اینجا،بدنه ساخته شده
                نوع ال ای دی ها هم مشخص شده

حالا چیکار کنم؟؟؟
                چی لازم دارم؟؟؟
                چطور درایوشون کنم؟
                چه مدار راه اندازی لازم دارم؟

دیدگاه

هر 20تا ال ای دی را سری می کنید وصل می کنید به یک همچین چیزی:
                  http://eshop.eca.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-led/2251-led-driver-19-25x1w.html

یا 10تا 10تا سری می کنید و هر سری 10تایی را به این وصل می کنید:
                  http://eshop.eca.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-led/2764-led-driver-9-12x1w-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87.html
                  کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                  ولتر

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76225.1050
                    اینجا رو بخون(پاسخ #1061) . ظاهرا ال ای دی ها با این درایورا میسوزن
                    بهتره یکی خودتون بسازین.
                    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ
                    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                    ---------------------BMCELEC@-------------------
                    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                    ---------------www.bmc-elec.com--------------
                    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

اگه میخوای عمرشون زیاد بشه واسه هر led یک درایور بزار.
                      زیاد رو درایور و led حساس نشو.بگرد مارک خوبشو بخر خیالتو راحت کن.
                      همه لوستر هایی که تو مغازم نصب کردم واسه فروش شبانه روز led هاشون روشنه.
                      تا بحال هیچ اتفاقی واسشون نیوفتاده با اینکه کیفیت درایور هاشون خیلی پایینه.

دیدگاه

بی زحمت یک عکس از لوسترهایی که ساختید میذارید؟؟؟ :smile:
                        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
                          بی زحمت یک عکس از لوسترهایی که ساختید میذارید؟؟؟ :smile:
                          دوربین گوشیم زیاد کیفیت نداره.
                          بدنه ی لوستر رو از استاینیلس استیل ساختم که در ضمن اینکه مقاومت بالایی داره نه زنگ میزنه نه رنگش میره نه مات میشه کلا زد گلوله هست.قیمتشم ارزونه.
                          مثل آینه میمونه نور رو منعکس میکنه.نور 1 led رو 2 برابر حالت عادی نشون میده.

http://s5.picofile.com/file/81251335..._06_01_310.jpg

البته تو عکس زیاد جالب نیفتاده.تو عمل خیلی خوشکله.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چجوری لوستر LED بسازم؟

نوشته اصلی توسط -LEON-
                            دوربین گوشیم زیاد کیفیت نداره.
                            بدنه ی لوستر رو از استاینیلس استیل ساختم که در ضمن اینکه مقاومت بالایی داره نه زنگ میزنه نه رنگش میره نه مات میشه کلا زد گلوله هست.قیمتشم ارزونه.
                            مثل آینه میمونه نور رو منعکس میکنه.نور 1 led رو 2 برابر حالت عادی نشون میده.

http://s5.picofile.com/file/81251335..._06_01_310.jpg

البته تو عکس زیاد جالب نیفتاده.تو عمل خیلی خوشکله.
                            سلام
                            خسته نباشین

من توی نت دنبال خرید ورق استاینلس گشتم
                            اما نتیجه ای نگرفتم
                            شما از کجا تهیه کردین؟؟؟

در مورد شماتیک مدار داخلی هم لطفا مداری که برای راه اندازی ال ای دی ها استفاده کردین رو هم برام بذارین...

خیلی ممنون!

دیدگاه

سلام.
                              شما برو تو یک مغازه کابینت سازی تو شهرتون بهش بگو ورق های گالوانیزتو از کجا میخری.
                              هر جایی که ورق گالوانیزه بفروشن استاینلسم دارن.
                              واسه led ها هم درایور گذاشتم که چیز خاصی نداره.میتونی با 1000 تومن درست کنی.
                              http://s5.picofile.com/file/8125167384/2014_06_02_353.jpg
                              http://s5.picofile.com/file/8125167392/2014_06_02_355.jpg
                              از 36 تا 55 تا led کلاهی رو میتونه درایو کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X