اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن max485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن max485

من max485 رو با sam7s64 راه انداختم ولی بدون دلیل max ها می سوزن و باید همش عوضشون کنم

پاسخ : سوختن max485

نوشته اصلی توسط gbg
    من max485 رو با sam7s64 راه انداختم ولی بدون دلیل max ها می سوزن و باید همش عوضشون کنم
    ممکنه بخاطر اختلاف پاتنسیل زمین دو طرف خطِ 485 باشه. قبلاً برای دوستم پیش اومده. ممکنه بخاطر جنس نامرغوب آی سیِ MAX یا ADM باشه، برای خودم پیش اومده. بی دلیل که نمیشه!
    این موارد رو با ما در میون بگذارید شاید بتونیم کمکی بکنیم:
    • [li]تغذیه آی سی[/li]
      [li]شماتیک مدار[/li]
      [li]نحوه سیم کشی باس 485[/li]
      [li]تعداد دستگاه های متصل به باس[/li]
      [li]نحوه اتصال مقاومت های انتهای باس[/li]

بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

3.3 ولت که با lm2576 ساخته شده
      شماتیک:

از adm 3.3 ولتی استفاده کردم
      سه تا دستگاه وصل بودن که همه با هم داعون شدن هرکدوم یه جوری

نحوه سیم کشی باس 485
      نحوه اتصال مقاومت های انتهای باس

این دو تا رو نمی دونم چیه ..دی

دیدگاه

سلام
        ترجیحا دو خط A,B رو با دو تا مقاومت حدود 47 اهم به شبکت وصل کن
        ولاژ بین A.B و بهم چک کن که درست باشه.

دیدگاه

چقدر باید باشه ولتاژش

دیدگاه

زمین (GND) رو همراه با A و B بیرون کشیدی؟! باسِ 485 سه سیمه است؟!
            اگه GND نداشته باشه میره رو هوا!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
              دیگه همه میدونن 485 گروند نمی خواد

تو یه آموزشی خوندم برای دستگاه اول و آخر باید مقاومت 120 اهم گذاشت
              دستگاه های من یه جورایی سری وصل شدن ولی خب همه بردها عین همه بجز یکی که وصل میشه به کامپیوتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                دیگه همه میدونن 485 گروند نمی خواد

تو یه آموزشی خوندم برای دستگاه اول و آخر باید مقاومت 120 اهم گذاشت
                دستگاه های من یه جورایی سری وصل شدن ولی خب همه بردها عین همه بجز یکی که وصل میشه به کامپیوتر
                oo:
                یکی بودن گراند یکی از اصلی ترین نکاتشه!
                نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                نخیر ... روی هوا نخواهد رفت!
                نوشته اصلی توسط gbg
                چقدر باید باشه ولتاژش
                یکیش حدود 1-2 ولت یکیش هم 2 ولت به بالا.

چرا فکر میکنید آی سی هاتون سوخته؟!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوختن max485

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
                  oo:
                  یکی بودن گراند یکی از اصلی ترین نکاتشه!
                  من بعید میدونم نیاز باشه. اصلا داریم میگیم تفاضلی و هیچ ربطی به گراند نداره. اگر قرار بود به گراند ربط داشته باشه اونم مثل RS232 نویز میگرفت. ما داریم با تفاضل ولتاژ A,B دیتا رو میسنجیم.
                  به نظر من گراند نباید یکی باشه

و اما در مورد سوختن. خیلی این آی سی سوخت و سوز داره و اصلا دلیل گذاشتن اون مقاومت 120 اهم هم جلو گیری از سوختنش هست. البته ی آی سی محافظ هم وجود داره که برای جلوگیری از سوختن MAX485 میزارن. اسمشو نمیدونم ولی شاید بتونم پرسوجو کنم اسمشو در بیارم. توی کارای خیلی صنعتی حتما ازش استفاده میکنن.
                  زندگی یعنی امید و حرکت
                  کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
                  سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
                  برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
                  به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوختن max485

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
                    من بعید میدونم نیاز باشه. اصلا داریم میگیم تفاضلی و هیچ ربطی به گراند نداره. اگر قرار بود به گراند ربط داشته باشه اونم مثل RS232 نویز میگرفت. ما داریم با تفاضل ولتاژ A,B دیتا رو میسنجیم.
                    به نظر من گراند نباید یکی باشه

و اما در مورد سوختن. خیلی این آی سی سوخت و سوز داره و اصلا دلیل گذاشتن اون مقاومت 120 اهم هم جلو گیری از سوختنش هست. البته ی آی سی محافظ هم وجود داره که برای جلوگیری از سوختن MAX485 میزارن. اسمشو نمیدونم ولی شاید بتونم پرسوجو کنم اسمشو در بیارم. توی کارای خیلی صنعتی حتما ازش استفاده میکنن.
                    :-?
                    والا داخل یک پروژه که حدود180 عدد دستگاه بود و جمع طول سیم هم حدود 1000 متری میشد اگر زمین دستگاها یکی نبود اصلا اطلاعاتتی بین خطوط رد نمیشد اگرم میشد نیز بسیار شدیدی داشت.

دیدگاه

از اونچایی که یک از دستگاه ها نه ارسال داشت نه دریافت
                      دو تای بعدی فقط ارسال داشتن
                      بعد عوض کردت ic این مشکلات رفع میشه

یا پیش اومده که در یه دستگاه دریافت با نیز شدید همراه هستش و وقتی که چیزی هم ارسال نمیشه باز دریافت داره

آقای ایمانی منتظرم ، این یه پروژه صنعتی مهم هست برام (اولین پروژه جدی) که مدت هاست درگیرشم و داره خیلی اذیتم میکنه

دیدگاه

---
                        اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
                        کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

بچه ها اشتباه بزرگی دارید می کنید. من گفتم اگه GND یکی نباشه میره رو هوا. اولین نوشته من تو این موضوع ذکر این خاطره بود که آی سی های 485 یکی از دوستانم به همین علت همشون سوخته بود!
                          مهندسین برق گرامی، اگه فاصله زیاد باشه، اگه فاز تغذیه ها در فواصل دور از جاهای مختلفی بیاد، اختلاف پتانسیل زمین ها میره بالای 200-300 ولت. حتی شنیدم که به 1000 ولت هم می رسه! حتی حتی اگه همه تغذیه ها ایزوله باشند. اینجوری در صورت اتصال نداشتنِ GNDها دیر یا زود برای درایورهای باس مشکل پیش خواهد اومد. مالِ ما که در عمل اینجوری شد!
                          حالا شما اصرار دارید نمیشه، من در خواست می کنم که لطف کنید و به صورت عملی بررسی کنید و نتیجه رو خبر بدید.
                          کلاً دعوا سرِ اتصال یک سیمِ ناقابله...

دیدگاه

بی خیال GND بشین 485 به اون احتاجی نداره
                            اگه به خاطره تعریف کردن باشه منم موقع ساخت یادم رفته بود ترک vcc ماژول 485 رو بکشم دستگاه داشت کار میکرد ولی هر از گاهی ادا در میاورد تا مدار رو چک کردم دیدم ماژول vcc نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                              بی خیال GND بشین 485 به اون احتاجی نداره
                              اگه به خاطره تعریف کردن باشه منم موقع ساخت یادم رفته بود ترک vcc ماژول 485 رو بکشم دستگاه داشت کار میکرد ولی هر از گاهی ادا در میاورد تا مدار رو چک کردم دیدم ماژول vcc نداره
                              جناب gbg، قصدِ ما کمک کردنه. شما هم اگر کمک می خواید (که از ظاهرِ این مبحث اینجور به نظر می رسه) می تونید به تجربیات و دانش ما اعتماد کنید و مشکلتون رو رفع کنید. اگرم که سوادتون از ما بیشتره و تجربه تون از ما بیشتر، که دیگه بحثی باقی نمی مونه، شما رو به خیر و ما رو به سلامت.
                              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X