اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Power Plane چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Power Plane چیه؟

سلام دوستان.
    من تا به حال PCB طراحی نکرده بودم و الان دارم کار با آلتیوم رو یاد میگیرم. خدارو شکر بیشترشو یاد گرفتم ولی هنوز یک سوال دارم که به نظرم جوابش باید ساده باشه.
    منظور از Power plane تو PCB Wizard چیه؟
    بعد اون نوشته "Legend -Drill drawing" برای چیه؟؟؟

پاسخ : Power Plane چیه؟

نوشته اصلی توسط PLASMA
    سلام دوستان.
    من تا به حال PCB طراحی نکرده بودم و الان دارم کار با آلتیوم رو یاد میگیرم. خدارو شکر بیشترشو یاد گرفتم ولی هنوز یک سوال دارم که به نظرم جوابش باید ساده باشه.
    منظور از Power plane تو PCB Wizard چیه؟
    بعد اون نوشته "Legend -Drill drawing" برای چیه؟؟؟
    منم همین سوال رو دارم.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

پاسخ : Power Plane چیه؟

تو یکی از تاپیکا جواب پیدا شد (موتور جست و جو با من دشمنی داره... بعد این که تاپیک میزنم نتایج مفید رو میاره :biggrin: )
      تعداد لایه های تغذیه را در بردهایی از 4 لایه به بالا را مشخص می کند.ذکر این نکته لازم است که در بردهای یک لایه و دو لایه مسیرهای تغذیه مدار مانند VCC و GND در بین بقیه مسیرهای سیگنال رسم می گردد ولی در بردهای از چهار لایه به این صورت عمل می گردد که دولایه بالا و پایین را به منظور عبور مسیر های سیگنال اختصاص می دهند و دولایه داخلی را به منظور مسیرهای تغذیه ، برای مثال VCC و GND قرار می دهند، که با این کار یک اتصال قوی و کم اهم برای مسیرهای تغذیه مدار فراهم می گردد که باعث کاهش نویز ایجاد شده در مسیرهای تغذیه می گردد. البته در این رابطه مطالب دیگری نیز وجود دارد که در حوصله این فرصت نمی گنجد!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X