اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت یک رشته ورودی از طریق پورتهای i/o و ذخیره آن در آرایه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت یک رشته ورودی از طریق پورتهای i/o و ذخیره آن در آرایه

سلام من دارم رو یه پروژه کار میکنم که قراره رو یه pic18f2550 اجرا بشه از کامپایلر xc8 به همراه mplabx استفاده میکنم یه سوال دارم امیدوارم بتونید راهنماییم کنید
    من میخوام تو یه آرایه 16 خانه ای از نوع unsigned char داده ذخیره کنم و میخوام این داده رو از ورودی و از طریق یکی از پورتها بایت به بایت بگیرم ذخیرش کنم چجور باید اینکار رو انجام بدم [unsigned char input[16
    من میدونم چجور یک بایت رو از یه پورت بگیرم و در یک متغیر char ذخیره کنم اما در مورد یه آرایه نمیدونم چجوره!احتمالا باید از یه حلقه for استفاده کنم اما چطور بایتهای ورودی جداگانه در اندیسهای آرایه پشت سرهم ذخیره بشن؟مثلا چجور بایت اول تو اندیس صفر آرایه بعد بایت دوم در اندیس 1 آرایه و...این بایتها چجور از هم تفکیک میشن؟
    چجور باید دریافت اطلاعات از یک پورت و ذخیره در خانه آرایه همگام بشن؟
    ممنون

پاسخ : دریافت یک رشته ورودی از طریق پورتهای i/o و ذخیره آن در آرایه

جای اندیس ارایه همون شمارنده FOR رو بزار مثل
    FOR(I=0,I<10,I++)
    buf[I];

دیدگاه

سلام
      در همین رابطه توی اون یکی تاپیک، یکی از کاربرا از شما سوال پرسیده بود که خوب میشه اگه جواب بدید.
      بستگی به این داره که مدار جانبی که قراره بایتهایی رو به میکروی شما ارسال کنه چی باشه
      و بسته به اون میشه نحوه دریافت اطلاعات رو تعیین کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
        سلام
        در همین رابطه توی اون یکی تاپیک، یکی از کاربرا از شما سوال پرسیده بود که خوب میشه اگه جواب بدید.
        مشکل من اینه که من فقط یه برنامه مینویسم میلش میکنم واسه یکی دیگه دقیق اطلاعی ندارم فقط بهم گفتم ورودی رو از پورت بگیره فرکانس هم 8 مگ باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
          جای اندیس ارایه همون شمارنده FOR رو بزار مثل
          FOR(I=0,I<10,I++)
          buf[I];
          خیلی ساده گرفتی :biggrin:اینجوری نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد دلفان
            مشکل من اینه که من فقط یه برنامه مینویسم میلش میکنم واسه یکی دیگه دقیق اطلاعی ندارم فقط بهم گفتن ورودی رو از پورت بگیره فرکانس هم 8 مگ باشه

دیدگاه

سلام.
              واجبه که از میکروهای USB دار استفاده بکنین؟
              اگه نه،پیشنهاد میکنم تو ساده ترین حالت، 18F452 رو بردارین که ماژول Parallel Slave Port داره و راحت میتونین باهاش 8 بیت-8 بیت دیتا بفرستین و بگیرین.
              توضیحات دیتاشیت درباره ماژول PSP

The PSP can directly interface to an 8-bit microprocessor data bus. The external microprocessor can read or write the PORTD latch as an 8-bit latch

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد دلفان
                سلام من دارم رو یه پروژه کار میکنم که قراره رو یه pic18f2550 اجرا بشه از کامپایلر xc8 به همراه mplabx استفاده میکنم یه سوال دارم امیدوارم بتونید راهنماییم کنید
                من میخوام تو یه آرایه 16 خانه ای از نوع unsigned char داده ذخیره کنم و میخوام این داده رو از ورودی و از طریق یکی از پورتها بایت به بایت بگیرم ذخیرش کنم چجور باید اینکار رو انجام بدم [unsigned char input[16
                من میدونم چجور یک بایت رو از یه پورت بگیرم و در یک متغیر char ذخیره کنم اما در مورد یه آرایه نمیدونم چجوره!احتمالا باید از یه حلقه for استفاده کنم اما چطور بایتهای ورودی جداگانه در اندیسهای آرایه پشت سرهم ذخیره بشن؟مثلا چجور بایت اول تو اندیس صفر آرایه بعد بایت دوم در اندیس 1 آرایه و...این بایتها چجور از هم تفکیک میشن؟
                چجور باید دریافت اطلاعات از یک پورت و ذخیره در خانه آرایه همگام بشن؟
                ممنون
                با سلام

شما اول باید یه آرایه به تعداد مورد نیاز تعریف کنین. بعد برای دریافت بایت، یه کانتر بذارین و هر بایت که دریافت شد، اونو تو اندیس متناظر با کانتر قرار بدین.

ولی به طرز فجیعی توصیه میکنم حتما یه سیستم میکرویی مشابه اون اصلیه برای خودتون دست و پا کنین. چون در غیر اینصورت، اجرای پروژه تون چند سالی طول میکشه .
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X