ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2013/11/27
    44
    2

چطوري ميشه پالس هاي 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجي شمارش کرد

چطوري ميشه پالس هاي 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجي شمارش کرد.مثلا پايه هاي 4 عدد سنسور اپتو کانتر به 4 عدد پين I/0که نه INX و نه TX هستند متصل نموده و شمارش پالس هاي رو که 16 حالت هست رو خواند . ايا امکانش هست. منظورم اينه که از لحاظ سخت افزاري به صورت مذکور باشه ام از کانتر نرم افزاري يا وقفه داخلي يا يه همچين چيزهايي اين کار و انجام داد. اگر امکانش هست با نرم افزار بسکام توضيح بديد. من با دستور BITWAIT اينکار رو کردم اما ميخوام 4 بيت اطلاعاتم بصورت مستقل و موازي باشه نه سري. باتشکر.
    2013/06/19
    1,544
    77

پاسخ : چطوري ميشه پالس هاي 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجي شمارش کرد

نميشه به صورت موازي.
    بايد امکانات سخت افزاري اضافه کني.
    AYRIC
    2013/11/27
    44
    2

پاسخ : چطوري ميشه پالس هاي 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجي شمارش کرد

اين امکانات شامل چجور مدار هايي ميتونه باشه ؟ مشکل من اينه که تعداد کانتر هاي درونه مدارم بايد زياد باشه
    2009/05/05
    916
    133

بايد از يک مالتي پلکستر استفاده کني و داده ها رو يکي يکي بخوني و فقط از يک تايمر/کانتر استفاده مي کني.
    نخواستي هم ميتوني از وقفه براي شمارش استفاده کني :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2011/12/30
    421
    20

چرا . امکانش وجود داره. اما به شرطي که عمليات ديگه اي توي برنامه انجام نشه.
    جواب ايشون را در انجمن AVR دادم. با ذخيره حالت قبلي و مقايسه با حالت فعلي امکان پذيره. البته هيچ کار طولاني نبايد توي برنامه انجام بشه چون ممکنه چند پالس از دست بره.
    2013/06/19
    1,544
    77

بله اگه کار ديگه اي نکنيد ميشه
    اما باز هم موازي نميشه. مگه اينکه ميکرو چندتا. تايمر کانتر داشته باشه. که در اون صورت حتي اگه کآر ديگه هم انجام بديد مشکلي پيش نمياد. منظورتون دقيقا از موازي چيه؟
    اگه نه ميتونيد از ايسي هاي کانتراستفاده کنيد
    AYRIC
    2011/12/30
    421
    20

فکر مي کنم منظورشون اين هست که پالس هاي هر 4 تا را باهم بشمارن.

که من با توجه به چيزي که در ذهنم هست فکر مي کنم با يک سري IF ساده در برنامه ميشه اين کار را انجام داد.
    2013/11/27
    44
    2

يه مشکلي که دارم اينه که براي دريافت 4 تا داده بصورت موازي حتما بايد کل پالس ها در يک لحظه 0000 شوند و بعد حالت بعدي رو وارد کنم مثلا 0101 به 0000 و بعد از 0000 به 1101. يه مثال ساده تري که تو ذهنمه ميخوام خوندن داده ها روي پين ها مثل کليد کي برد موسيقي باشه برفرض کليد اول که گرفته بشه بتونيم با نگه داشتن کليد اول و زدن کليد دوم کانت کليد دوم هم بخونيم.يعني رفتن از کد 1000 به کد 1100 .اينکار با 4 تا وقفه تو شبيه سازي جواب داد. ايا راهي هست با يه وقفه بعلاوه4 بيت از يه پورت ديگه که ترکيب اين کدها (2^4=16) ميشه رو روي يک وقفه داشته باشيم. تنها مشکلم اينه که خواندن کد ها ي اين 4 پالس فقط از حالت 0000 به XXXX نباشه . يعني بتونيم از هر حالتي بين 0 تا 15 به همديگه داخلش اعمال کنيم مثلا از حالت 1000 به حالت 1100 (متغير هاي A B C D ) مقدار متغير A=0 B=1 C=0 D=0 .فقط B تغيير کرده.

2011/12/30
    421
    20

سلام دوباره

همونطور که گفتم بدون وقفه اين امکان هست.(البته محدوديت داره.)
    اگر مي خواهيد با يک وقفه همش انجام بشه راه حل خاصي که به نظرم ميرسه استفاده از يک سري خاص ميکرو هاي AVR هست. در يک سري شماره هاي اين خانواده ، يک وقفه به همه ي پين هاي يک پورت حساس است و با تغيير هر کدام وقفه ايجاد مي شود البته براي همه پين ها يک وقفه ايجاد مي شود يعني شما فقط يک روتين وقفه داريد. چنين امکاني در تمامي شماره هاي خانواده Xmega هم موجود است.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9