اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری میشه پالس های 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجی شمارش کرد.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری میشه پالس های 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجی شمارش کرد.

چطوری میشه پالس های 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجی شمارش کرد.مثلا پایه های 4 عدد سنسور اپتو کانتر به 4 عدد پین I/0که نه INX و نه TX هستند متصل نموده و شمارش پالس های رو که 16 حالت هست رو خواند . ایا امکانش هست. منظورم اینه که از لحاظ سخت افزاری به صورت مذکور باشه ام از کانتر نرم افزاری یا وقفه داخلی یا یه همچین چیزهایی این کار و انجام داد. اگر امکانش هست با نرم افزار بسکام توضیح بدید. من با دستور BITWAIT اینکار رو کردم اما میخوام 4 بیت اطلاعاتم بصورت مستقل و موازی باشه نه سری. باتشکر.

پاسخ : چطوری میشه پالس های 4 عدد سنسور رو بدون استفاده از کانتر و وقفه حارجی شمارش کرد.

اگر هیچ کار دیگه ای توی برنامه انجام نمی دید. می تونید با ذخیره حالت قبلی و مقایسه با حالت جدید این کار را انجام بدید. به صورت موازی هم امکان پذیر هست.
    بنده با بسکام کار نمی کنم اما به طور کلی باید یک متغیر برای هر ورودی تعریف کنید. و هر بار مقدار اون IO را داخل این متغیر می ریزید. بعد در حلقه ی بعدی قبل از اینکه این کار را بکنید مقدار کنونی را با مقدار قبلی که ذخیره کردید مقایسه می کنید. اگر مساوی نبودند مشخصه که یک پالس خورده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X