اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری ماشین و کیت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری ماشین و کیت

با سلام بر عزیزان
    من یک کیت 12 ولت دارم و میخوام توی ماشین نصب اش کنم!! چند سئوال داشتم؟
    1. ولتاژ باتری ماشین چند هست؟؟
    2. چطور می توانم یک سیم 12 ولتی پیدا کنم از توی ماشین؟؟؟ ماشین ریو هست!!
    :question:
    سپاس

پاسخ : باتری ماشین و کیت

سلام
    ولتاز باتری ماشین وقتی که ماشین خاموش باشه 12 ولت هستش ولی وقتی روشن میکنی و دینام داره شارزش میکنه ولتازش به حدود 14 ، 14.5 ولت افزایش پیدا میکنه، نکته ی دیگه ای که هست ولتاز ماشین فوق العاده نویز روش هستش اگه کیت شما قطعه حساسی روش باشه آسیب میبینه. :NO:
    جعبه فیوز و باز کنی حتما یه ولتاز 12 ولت پیدا میکنی
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

ولتاز باتری ماشین وقتی که ماشین خاموش باشه 12 ولت هستش ولی وقتی روشن میکنی و دینام داره شارزش میکنه ولتازش به حدود 14 ، 14.5 ولت افزایش پیدا میکنه، نکته ی دیگه ای که هست ولتاز ماشین فوق العاده نویز روش هستش اگه کیت شما قطعه حساسی روش باشه آسیب میبینه
      ممنون: برای گرفتن نویز باید چه کار کرد؟؟؟ راهی وجود داره؟؟؟ منظورتون از قطعات حساس چی هست؟؟ ای سی ؟؟
      جعبه فیوز و باز کنی حتما یه ولتاز 12 ولت پیدا میکنی
      خب : اگر 12 ولت پیدا کردم!! باید سیم کشی کنم یا خودش سیم داره؟؟
      راستی موقعیت مکانی جعبه فیوز معمولا کجای ماشین هست؟؟ زیر داشبور یا ........!!!!!!؟؟؟

سپاس

دیدگاه

واسه ی گرفتن نویز راهای زیادی هست بستگی به کارتون داره که چقدر حساس باشه ساده ترین راهش استفاده از یه فیلتر lc واسه تغذیه مدار هستش.
        منظورم سنسور و این جور چیزهاست.
        تا جعبه فیوز سیم داره بعد از اونو خودتون باید سیم بکشید واسه هر جا که میخواهید جعبه فیور هم معموله سمت راننده زیر فرمون بغل در هستش

دیدگاه

واسه ی گرفتن نویز راهای زیادی هست بستگی به کارتون داره که چقدر حساس باشه ساده ترین راهش استفاده از یه فیلتر lc واسه تغذیه مدار هستش.
          ممنون دوست عزیز: مدار من چشمک زن پلیسی هست! این هم لینک اش: که قلب مدارش ای سی هست: البته این مدار به صورت ازمایشی میخوام ببندم!!
          راستی منظورتون از فیلتر ic چی هست؟؟ قطعه هست؟؟ به چه صورت باید بسته شود؟؟

http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/48_49/products_id/649/pname/%DA%86%D8%B4%D9%85%DA%A9-%D8%B2%D9%86-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2---1

تا جعبه فیوز سیم داره بعد از اونو خودتون باید سیم بکشید واسه هر جا که میخواهید جعبه فیور هم معموله سمت راننده زیر فرمون بغل در هستش
          ممنون: ولی زیاد متوجه نشدم!! یعنی ما جعبه فیوز توی ماشین زیاد داریم؟؟ یعنی توی موقعیت های مختلف هست؟؟

دیدگاه

خواهش میکنم
            فیلتر LC یه سلف و خازن هستش که سر راه تغذیه مدار قرار میدن سرچ کنی کلی مطلب پیدا میکتی
            ممنون: ولی زیاد متوجه نشدم!! یعنی ما جعبه فیوز توی ماشین زیاد داریم؟؟ یعنی توی موقعیت های مختلف هست؟؟
            نه کلا یدونه جعبه فیوز داریم که همون حوالی هستش که گفتم مال ریو را دقیق نمیدونم کجاست

دیدگاه

میتونی از فندک استفاده کنی یکی بدنه هست که منفی باتریه یکی دیگه هم مثبت باتریه
              واسه مدار چشمک زن پلیسی نیاز به فیلتر LC نیست
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

فیلتر LC یه سلف و خازن هستش که سر راه تغذیه مدار قرار میدن سرچ کنی کلی مطلب پیدا میکتی
                ممنون: ولی یک مشکل وجود داره!! شما گفتید در حالت خاموش باتری ماشین 12 ولت داره ولی زمانیکه روشن می شود به 14 ولت میرسد!!!! من 9تا12 ولت میخوام!!! الان چطور باید 12 ولت بگیرم(در حالت روشن)!!!؟
                راستی راه دیگری برای کنترل نویز ایا وجود داره؟؟؟ به غیر از فیلتر Lc !!! چون میخوام یک قطعه باشه!! که راحت بشه وصل کرد و دنگ و فنگ نداشته باشد!!

میتونی از فندک استفاده کنی یکی بدنه هست که منفی باتریه یکی دیگه هم مثبت باتریه
                فندک!!!!!!! متوجه نشدم!!! به چه صورت؟؟؟

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                  ممنون: ولی یک مشکل وجود داره!! شما گفتید در حالت خاموش باتری ماشین 12 ولت داره ولی زمانیکه روشن می شود به 14 ولت میرسد!!!! من 9تا12 ولت میخوام!!! الان چطور باید 12 ولت بگیرم(در حالت روشن)!!!؟
                  راستی راه دیگری برای کنترل نویز ایا وجود داره؟؟؟ به غیر از فیلتر Lc !!! چون میخوام یک قطعه باشه!! که راحت بشه وصل کرد و دنگ و فنگ نداشته باشد!!

فندک!!!!!!! متوجه نشدم!!! به چه صورت؟؟؟

سپاس
                  1-فیلتر ال سی از 3 تا قطعه ی ساده تشکیل شده
                  سلف 100 میکرو هانری و خازن 1000 میکرو فاراد و 100 نانو
                  اون مدار با 14.5 ولت هم کار میکنه اگه 9 ولت میخای میتونی از آیسیه 7809 استفاده کنی
                  راه دیگه!!!والا اگه باشه هم نمیدونم
                  از این FM پلیر ها دیدی که به فندک اتومبیل میخوره خوب باید یه فیش بگیری شبیه اون بعد بزنی به جا فندکی بعد بدی به مدار
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

از این FM پلیر ها دیدی که به فندک اتومبیل میخوره خوب باید یه فیش بگیری شبیه اون بعد بزنی به جا فندکی بعد بدی به مدار
                    ممنون دوست عزیز: این ایده ات گمان کنم بهتر و بی دردسر تر باشد!! :smile: الان چند سئوال برام پیش امده!!
                    1. ان فندک که میگی: چند ولت هست؟؟؟
                    2.اسم فیش اش چی هست(برای تبدیل)؟؟؟ گمان نکنم فیش بهش بخورد!! چون یک حالت خاصی داره!! شاید هم بخورد!!
                    دوستان هرکس میتونه لطفا راهنمایی کند!!
                    سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: این ایده ات گمان کنم بهتر و بی دردسر تر باشد!! :smile: الان چند سئوال برام پیش امده!!
                      1. ان فندک که میگی: چند ولت هست؟؟؟
                      2.اسم فیش اش چی هست(برای تبدیل)؟؟؟ گمان نکنم فیش بهش بخورد!! چون یک حالت خاصی داره!! شاید هم بخورد!!
                      دوستان هرکس میتونه لطفا راهنمایی کند!!
                      سپاس
                      منظورم همون فیش فندکی بود
                      ولتاژ به اندازه ی برق ماشینچ
                      نمیدونم اما میتونی از این شارژرای فندکی بخری و از اون استفاده کنی
                      یا میتونی بگردی اوراقی پیدا کنی
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نمیدونم اما میتونی از این شارژرای فندکی بخری و از اون استفاده کنی
                        ممنون » ایا همین هست؟؟
                        http://www.digikala.com/Product/DKP-15410/Mobile-Car-Charger/%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D9%81%D9%86%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84

راستی این شارژر: پورت نری usb داره!! منم نمیخوام پورت اش را بر دارم!! ایا میشه بهش پورت مادگی وصل کرد؟؟ جواب میده؟؟

سپاس

دیدگاه

ممنون » ایا همین هست؟؟
                          http://www.digikala.com/Product/DKP-15410/Mobile-Car-Charger/%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D9%81%D9%86%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84

راستی این شارژر: پورت نری usb داره!! منم نمیخوام پورت اش را بر دارم!! ایا میشه بهش پورت مادگی وصل کرد؟؟ جواب میده؟؟

سپاس
                          آره
                          نمیدونم
                          الکترونیک قدرت
                          الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

دوستان هر کی ایده ای داره لطفا راهنمایی کند!!

دیدگاه

ممنون » ایا همین هست؟؟

سپاس
                              مگه شما 12 ولت نمیخوای
                              خروجی شارژر فندکی 5 ولت هست
                              البته میتونی اگر یه خراب یا اوراقیشو داری فقط از قابش استفاده کنی و مستقیم از 12 ولت استفاده کنی یعنی مدارش رو در بیاری فقط دو سیم اصلی رو بکشی به مدار
                              [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
                              [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
                              [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
                              [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
                              صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X