اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا ایده پردازی بفرمائید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا ایده پردازی بفرمائید

با یلام
    در یک محیط اداری که تقریبا فاصله اتاق ها کمی زیاد هست.
    قرار بر این هستش که به صورت بیسیم سوئیچ هایی قرار بگیره تا با فشردن دکمه آنها یک گیرنده متوجه فشردن کلید بشه
    طبیعتا هر کدام از کلید هادر هر اتاق باید یک کد خاص داشته باشن :cry: :cry:
    تو دهنم این موضوع رو تحلیل کردم و با یک باطری و یک تاینی یا یک مگا هشت و یک ماژول hmt رو فرض کردم...آیا با این ابزار میشه این عمل رو انجام بدم
    استفاده از چه ماژولی رو پیش نهاد میکنین؟
    پیشنهادتون رو بفرمائید؟
    :read: :read:

پاسخ : لطفا ایده پردازی بفرمائید

اگه می تونی با برق بفرست اگر یادم بیاد با ایسی PT2262,PT2272میشه دی کد کرد و کد گذاشت بقیش با خودت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
      اگه می تونی با برق بفرست اگر یادم بیاد با ایسی PT2262,PT2272میشه دی کد کرد و کد گذاشت بقیش با خودت
      بله ایده خوبیه
      به نظر بنده شما میتونی با usart از طریق MPCM(ای دی دار کردن هر device دز usart) چندین دستگاه رو کنترل کنین. :agree:
      .The best question deserves a better answer
      =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
      «پناه»می برم «به خدا»
      از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
      محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

سپاسگذار از پاسختون
        استفاده از آی سی pt2262 , pt2272 مستلزم ایده ی خوبی است
        اما مشکل اینجاست که تا 15 آدرس بیشتر نمیشه داد
        در این پروژه باید حدود 150 فرستنده ویک گیرنده یا چند گیرنده وجود داشته باشه

دیدگاه

شما می خوای 150 فرستنده گیرنده بخرید! :surprised:

دیدگاه

شما می خوای 150 فرستنده گیرنده بخرید! :surprised:
            شما راه بهتری سراغ دارید؟
            دوست من قرار بر ارتباط بی سیم هستش
            چاره ای جز اینکه برای هر سوییچ یک فرستنده بگیرم ندارم
            اما در سمت گیرنده نیاز به 150 گیرنده نیست
            و فقط یک یا چند گیرنده به تناسب فاصله نیازه.
            به نظرتون آیا راهه درستیه؟

اضافه شده در تاریخ :
            کسی ایده ای نداره ؟؟!!
            اگر من از ریموت کنترل استفاده کنم ..یعنی در فرستنده ها از آی سی pt2262 استفاده کنم و در گیرنده hmr رو مستقیم به میکرو متصل کنم آیا گیرنده کار میکنه؟

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط ارشد پروژه
            حالا فقط میخوای وقتی سوئیچی در هر اتاق فشرده شد گیرنده بگه توی فلان اتاق سوئیچ فشرده شده؟همین؟
            توضیح بیشتری نمیتونی بدی؟در نهایت میخواد چی بشه؟منظورم اینه اگه مثلا اتاق 1 سوئیچ 1 رو زد گیرنده هم اینو فهمید بعد چی؟
            اگه کاملتر بگی میشه کمکت کرد راحته که اگه فقط همین باشه نیاز به 150 تا گیرنده و فرستنده هم نداره.
            برای همین اطلاعات ناقصی که دادی من میگم که داده هات که اینجا چون میگی سوئیچ ولتاژ صفر و یکه.ولتاژ 0 رو قطع کلید و یک رو 5 ولت بزار طول سیم هرچی که باشه افت ولتاژت زیاد نیست البته من فرض گرفتم که سوئیچت به 5 ولت وصله و تو فقط میخوای به عنوان یک فرستنده یا اعلام کننده سیگنال ازشون استفاده کنی.
            بعد از موردی که گفتم سوئیچهات و به هم طوری متصل کن که این صفر و 5 ولت(صفر و یک) هاتو به صورت سریال برای اتاق سرور بفرسته اونجا از یک میکرو استفاده میکنی که حالا میخوای مستقیم سیمها رو با روشی که بعدا میگم برات متصل کنی بهش میتونی که از یه ماژول بلوتث واسه 10-15 متر و یا ماژول رادیویی واسه 300-400 متر استفاده کنی که داده تو رو به سرور یا همون میکرو بفرسته و میکرو حالا اگه فقط کارت همین توضیحات ساده نباشه مثلا یه خروجی بهت بده بفرض زمان یک چیزیو به کارمندان داخل اتاق خبر بده و یا به سرور چیزیو اطلاع بده.
            اگه بدونم که چی میخوای بهتر میتونم کمکت کنم و اینقدر از مثلا و فرضا استفاده نکنم.
            اگه با پیام خصوصی راحت تری پیام خصوصی بده راهنماییت کنم.
            اطلاعات ناقص نیست
            دقیقا همینطوری بود که گفتم
            تو این محیط قرار پساز فشرده شدن کلید کسی مراجعه کنهو نیاز های اداری رو بر آورده کنه
            مسئول مربوطه باید در اتاق خودش از در خواست ها با خبر بشه که اینجاشو مشکل ندارم
            مشکل اینجاست که ساختمان تازه ساز است و تاکید بر ارتباط بیسیم دارن و ممکنه در هر دقیقه دو یا سه تقاضا وجود داشته باشه(اصرار بر کارکرد با باطری)
            در مجموع این در خواست ها باید در بک مکان مجتمع بشن و توسط ال ای دی یا ال سی دی مشخص بشه که فلان اتاق درخواست رسیدگی داره
            ممنونم

اضافه شده در تاریخ :
            معلومه توی نوشتن عجله داشتی که فاصله ها رو رعایت نکردی یک ساعته میگم خدایا این پساز چیه که حالا میخواد فشردش کنه! =))
            خوب اگه همین باشه که راهنمایی من کامل بود تازه یه چیزی فراتر داشت.تو باید کلیداتو به هم متصل کنی به نحوی که خروجی همه کلیدهای اتاقها سه تا سیم داشته باشه یکی برای زمین یا همون گراند یکی واسه ارسال داده یکی هم برای دریافت داده برای اینکه به ساختمون اسیب نزنی میتونی از خرتومی که قبلا توی دیوار کار گذاشتن استفاده کنی :biggrin:
            حالا خروجی که در بالا گفتم را به یک ماژول فرستنده یا ترجیحا فرستنده-گیرنده رادیویی بده چون شاید سرور هم بخواد برای کارمنداش دیتایی بفرسته.
            حالا میریم سراغ اتاق آقا/خانم رئیس که میشه همون سرورمون.
            توی اتاق سرور هم یک میکرو میزاری و براش برنامه مینویسی که دیتاهایی که از سایر اتاق ها میرسه رو دریافت کنه.حالا اگه بخوای به هر اتاق یک آدرس-کد بدی که اون بسته به خلاقیت خودت داره که کار رو هم زیباتر میکنه هم کارفرما میگه بابا تو دیگه کی هستی و کلی ذوق مرگ میشه و میتونی یه پول اضافی هم فقط واسه همین یه قلم ازش بگیری.تمامش همین بود دیدی که خیلی ساده هست.
            دکمه اسپیس ایراد داره فاصله ها رو خوب درج نمی کنه
            دوسته من
            قرار بر اینه که هیچ سیمی کشیده نشه

اضافه شده در تاریخ :
            دوستان گرامی
            احتمالا بنده منظورم رو درست مطرح نمیکنم
            در این محیط نه برای برق کلید ها و نه برای ارتباط اونها با سرور هیچ سیمی کشیده نمیشود(کلیدها کاملا پرتابل هستند)
            راه اول:استفاده از ماژول hmt,hmr : مشکل اینجاست که تمامی فرستنده ها باید یک کد داشته باشند و اگر تمامی pt2262 ها یک کد داشته باشند بیشتر از 15 کد نمیشه به اون داد..چرا؟
            فرض کنید تمامی فرستنده ها از یک کد استفاده کنندمثلا(01000101) .اونوقت از چهار ورودی که باید تحریک بشن(A,B,C,D) تا فرستنده عمل بکنه چند تا میشه کد ساخت؟ 15 تا
            و این جواب گوی تعداد بالای فرستنده ها نیست (150 عدد)
            مشکل دوم برد کم hmt است که واسه اون راه های مختلف وجود داره
            ..............
            راه دوم استفاده از ماژول های وایر لس هستش که برد بالایی دارن
            مشکلش در اینه که قطعه زیاد میبره
            لااقل یک میکرو کم مصرف مثل tiny یا مگا هشت L و یک رگولاتور و ..
            ............
            راه دیگه ای به نظرتون میرسه؟

اضافه شده در تاریخ :

وسلام
            و علیکم السلام
            طرح خوبی بود
            متشکرم
            اما pc در تمامی اتاق ها وجود نداره بنابراین روی این مقوله نمیشه حساب باز کرد...

اضافه شده در تاریخ :
            تو مطمئنی اینجا که میگی ادارست؟احیانا.... نیست؟
            مگه میشه توی هر اتاق کامپیوتر نباشه؟!
            عجب جای محیرالعقولی!؟؟؟! :eek:

محیط اداری با اداره فرق میکنه
            من به اینکه اونجا کجاس و چی دارن یا ندارن فکر نمیکنم
            به سولوشن و طرحی که از من درخواست کردن فکر میکنم.
            پس اصولا وقتی طرحی محدود مطرح میشه، اجازه ندارم بیش از ابزاری دیگر استفاده کنم..

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezash86
                سپاسگذار از پاسختون
                استفاده از آی سی pt2262 , pt2272 مستلزم ایده ی خوبی است
                اما مشکل اینجاست که تا 15 آدرس بیشتر نمیشه داد
                در این پروژه باید حدود 150 فرستنده ویک گیرنده یا چند گیرنده وجود داشته باشه
                کی گفته فقط 15 تا آدرس میشه داد؟ oo:
                512 تا آدرس میتونیم با این آی سی ایجاد کنیم، بدون اینکه تداخلی پیش بیاد، شما این پست منو توی این تاپیک مخابراتی مطالعه کنید، همه چیزو متوجه میشید:
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9202#msg579202
                انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezash86
                  با یلام
                  در یک محیط اداری که تقریبا فاصله اتاق ها کمی زیاد هست.
                  قرار بر این هستش که به صورت بیسیم سوئیچ هایی قرار بگیره تا با فشردن دکمه آنها یک گیرنده متوجه فشردن کلید بشه
                  طبیعتا هر کدام از کلید هادر هر اتاق باید یک کد خاص داشته باشن :cry: :cry:
                  تو دهنم این موضوع رو تحلیل کردم و با یک باطری و یک تاینی یا یک مگا هشت و یک ماژول hmt رو فرض کردم...آیا با این ابزار میشه این عمل رو انجام بدم
                  استفاده از چه ماژولی رو پیش نهاد میکنین؟
                  پیشنهادتون رو بفرمائید؟
                  :read: :read:
                  سلام
                  پیاده سازی این طرح تنها با استفاده از ماژولهایی امکان پذیره که قابلیت ارسال و دریافت داشته باشن
                  پس در اولین مرحله بسته به هزینه و فاصله بین دستگاهها باید یه ماژول مناسب انتخاب کنید

مثل NRF24L01+ که از 5 هزار تومن هست تا 40 هزار تومن
                  یا HM-TR که تقریبا 35 هزار تومن
                  و....

از طریق برنامه نویسی به هرکدوم از اون 150 تا ماژول یه ID تعریف میکنید

حالا توسط ماژول اصلی باید تک به تک شروع کنید به ارسال داده به ID شماره 1 و جوابی که اون ID میفرسته رو دریافت کنید و این کار رو تا ID آخر ادامه بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                    کی گفته فقط 15 تا آدرس میشه داد؟ oo:
                    512 تا آدرس میتونیم با این آی سی ایجاد کنیم، بدون اینکه تداخلی پیش بیاد، شما این پست منو توی این تاپیک مخابراتی مطالعه کنید، همه چیزو متوجه میشید:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9202#msg579202
                    ممنون از توجه شما
                    منظورم از 15 تا آدرس حاصل از کلید های a,b,c,d میباشد
                    سیستم آدرس دهی 8 بیتی رو نمیگم
                    سوال..
                    آیا اگر فرستنده ها توسط پایه های 8 بیتی آدرس گرفته باشن و در قسمت گیرنده اصلا آی سی pt2272 استفاده نکنم و گیرنده را مستقیما به میکرو وصل کنم،میکرو توانایی دی کد کردن امواج حاصل از فرستنده های مختلف را دارد؟

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط mahdi421
                    سلام
                    پیاده سازی این طرح تنها با استفاده از ماژولهایی امکان پذیره که قابلیت ارسال و دریافت داشته باشن
                    پس در اولین مرحله بسته به هزینه و فاصله بین دستگاهها باید یه ماژول مناسب انتخاب کنید

مثل NRF24L01+ که از 5 هزار تومن هست تا 40 هزار تومن
                    یا HM-TR که تقریبا 35 هزار تومن
                    و....

از طریق برنامه نویسی به هرکدوم از اون 150 تا ماژول یه ID تعریف میکنید

حالا توسط ماژول اصلی باید تک به تک شروع کنید به ارسال داده به ID شماره 1 و جوابی که اون ID میفرسته رو دریافت کنید و این کار رو تا ID آخر ادامه بدین
                    آیا دیکدر وجود داره که تمامی کد های مختلف رو آنالیز بکنه
                    مثلا تمامی کد های PT2262 هایی که هر کدوم یک کد دارن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezash86
                      آیا دیکدر وجود داره که تمامی کد های مختلف رو آنالیز بکنه
                      مثلا تمامی کد های PT2262 هایی که هر کدوم یک کد دارن؟
                      منظورتون رو متوجه نشدام
                      فرض کنیم میخواین با استفاده از HM-TR این روش رو پیدا کنیم

1- یه قالب مشخص برای دیتای ارسالی در نظر بگیرید مثلا اینجوری
                      *XXX*STATUS*

2- هر بار که میخواین وضعیت کلیدی رو بخونید به جای XXX عدد متناظر رو قرار بدین

3- بعد از ارسال دستور بالایی تمام گیرنده ها اون رو دریافت میکنن و تنها اونیکه شمارش با کد دریافتی برابر هست جواب میفرسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezash86
                        ممنون از توجه شما
                        منظورم از 15 تا آدرس حاصل از کلید های a,b,c,d میباشد
                        سیستم آدرس دهی 8 بیتی رو نمیگم
                        سوال..
                        آیا اگر فرستنده ها توسط پایه های 8 بیتی آدرس گرفته باشن و در قسمت گیرنده اصلا آی سی pt2272 استفاده نکنم و گیرنده را مستقیما به میکرو وصل کنم،میکرو توانایی دی کد کردن امواج حاصل از فرستنده های مختلف را دارد؟
                        چرا نمیشه، ولی یکم سخت میشه، چون پروتکل مخصوص به خودشونو دارن، مثلا برای 1 منطقی 60 میکرو ثانیه یک میشه و 10 میکرو ثانیه صفر :eek:
                        بهترین روش اینه که شما برای هر فرستنده و گیرنده یه میکروی کوچیک و ارزون مثل مگا 8 بذاری، خیلی راحت میتونی با یوزارت راش بندازی، همچنین برای اینکه تداخل پیش نیاد، چیزی که فرستنده ها برای گیرنده میفرستن، باید 1. حاوی کد عمل باشن(یعنی فرستنده از گیرنده چی میخواد) 2. حاوی آدرس یا رمز منحصر بفرد باشن تا گیرنده بفهمه پیغام از طرف کیه، به همین راحتی، مثلا از 14 بیت اطلاعات، 4 بیت اول (کم ارزش) حاوی کد عمل و 10 بیت بعدی حاوی آدرس منحصر به فرستنده هست، توی گیرنده بعد از گرفتن 14 بیت، شما میای 4 بیتو جدا میکنی تا عمل انجام بشه.
                        به نظرم این ساده ترین راهه،
                        همچنین میتونی یوزارت رو با سیم راه بندازی، یا وایرلس، با ماژول های بسیار ارزون fsk 315 mhz (دونه ای 3000 ت)
                        انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X