ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 188
    2013/07/10
    612
    29

راهنمايي در مورد برق ساختمان

سلام دوستان چند تا سوال دارم
    1- اگه در يه مکاني لوله کشي برق نشده بود و سفت کاري شده باشه ساختمان . و به علت اين که شنارژ ريختن و لوله برق ديگه نميشه کشيد . ايا ميشه لوله برق را از کف ساختمان يا همون اتاق انجام داد ؟؟
    2- ايا در ساختمان دو طبقه ميشه از سقف هم به طبقه دوم برق داد يعني لوله برق را از سقف به طبقه دوم برد .؟؟
    3- براي چهار طبقه ايا حتما بايد مهندس ناظر باشه تا بتونيم سيم کشي برق انجام بديم يا نه . ؟؟ :nerd: :nerd:
    2009/01/01
    422
    20

پاسخ : راهنمايي در مورد برق ساختمان

نقل قول نوشته اصلی توسط سميراا
    سلام دوستان چند تا سوال دارم
    1- اگه در يه مکاني لوله کشي برق نشده بود و سفت کاري شده باشه ساختمان . و به علت اين که شنارژ ريختن و لوله برق ديگه نميشه کشيد . ايا ميشه لوله برق را از کف ساختمان يا همون اتاق انجام داد ؟؟
    2- ايا در ساختمان دو طبقه ميشه از سقف هم به طبقه دوم برق داد يعني لوله برق را از سقف به طبقه دوم برد .؟؟
    3- براي چهار طبقه ايا حتما بايد مهندس ناظر باشه تا بتونيم سيم کشي برق انجام بديم يا نه . ؟؟ :nerd: :nerd:
    1- بله. از سقف و کف نداره! وقتی ساختمون در حال ساخته، از سقف میکشن. چون اون بالا لوله ها کم تر پا میخورن و احتمال آسیب به لوله و سیم های داخلش (یا گیر کردن لوله) کمتره (البته برا ساختون های یک طبقه).

2- بله.

3- نمیدونم

البته من سیم کشی ساختمون رو تجریب انجام دادم و دنبال تاییدیه و ... نبودم. بهتره دوستان حرفه ای تر هم نظر بدن.
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2013/07/10
    612
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
    1- بله. از سقف و کف نداره! وقتي ساختمون در حال ساخته، از سقف ميکشن. چون اون بالا لوله ها کم تر پا ميخورن و احتمال آسيب به لوله و سيم هاي داخلش (يا گير کردن لوله) کمتره (البته برا ساختون هاي يک طبقه).

2- بله.

3- نميدونم

البته من سيم کشي ساختمون رو تجريب انجام دادم و دنبال تاييديه و ... نبودم. بهتره دوستان حرفه اي تر هم نظر بدن.
    ممنون
    راستش پدرم داره يه جايي يه ساختمان چهار طبقه ميسازه . که الان سفت کاريش تمام شده . و به من گير داده که برق ساختمانش را راه اندازي کنم . ولي براي اين که از زير کار در رم و بده به يه نفر ديگه بهش گفتم که نميشه . چون ساختمان هاي بالاتر از سه طبقه را بايد مهندس ناظر تاييد کنه . ولي ميگه نه نيازي به مهندس ناظر و کسي که تاييد کنه نيست انجام بده بره . جالبيش اينجاست که حتي اسانسور هم داره
    حالا ايا حرفم درسته يا نه ؟؟ :nerd: :nerd:
    2009/05/05
    974
    165

ممنون
    راستش پدرم داره يه جايي يه ساختمان چهار طبقه ميسازه . که الان سفت کاريش تمام شده . و به من گير داده که برق ساختمانش را راه اندازي کنم . ولي براي اين که از زير کار در رم و بده به يه نفر ديگه بهش گفتم که نميشه . چون ساختمان هاي بالاتر از سه طبقه را بايد مهندس ناظر تاييد کنه . ولي ميگه نه نيازي به مهندس ناظر و کسي که تاييد کنه نيست انجام بده بره . جالبيش اينجاست که حتي اسانسور هم داره
    تا جايي که ميدونم اگر يک مهندس برق داراي مهر نظام مهندسي نقشه برق ساختمان رو تاييد نکنه بهت پروانه و پايان کار نميدن. البته قبلا که خونه ميساختيم فقط مهر رو ميزدن و فقط ازمون ميخواست چاه ارت رو بذاريم که ماهم هنوز که هنوزه دنبال جاي مناسب براش هستم (بعد از 5 سال ) اما الان فکر کنم سخت گيري بيشتري ميکنن.
    البته در کل به پدرتون بفرماييد کار رو بدن به يک برق کش حرفه اي خيال خودشون رو راحت کنن. چون هرچي باشه تجربه کار رو داره و بعدا دردسر ايجاد نميشه
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2009/01/01
    422
    20

ممنون
    من هم نظر پدراون رو دارم!

سیم کشی ساختمون اصلا چیز ترسناکی نیست!

یه کم به خودتون زحمت بدین (البته برای اولین کار بیشتر از یه کم) قلقش دستون میاد!

آسانسور هم نصاب خودش رو داره و شما نهایتا باید تابلو برقش رو بذارین (البته تجربیات من به ساختمون 2 طبقه ختم میشه) :mrgreen:
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2013/07/10
    612
    29

ممون از دوستان ولي اشتباه نکنيد من تو اين کار بي تجربه نيستم و از برق هم نميترسم مخصوصا سيم کشي ساختمان . :cry:. از طراحيش با نرم افزار اتوکد تا راه اندازيش قبلا کار کردم فقط يک طبقه بوده . ولي تا الان از يک طبقه به بالا را کار نکردم ولي خوب اگه ميدونيد کسي با هام کار نداره و بهم گير نميده راستش ميرم وانجام ميدم . مگه ميشه کسي به پدرش جواب سر بالا بده .

حالا خواهشن راهنمايي کنيد اگه من اينکار را کردم و کلا راه اندازي کردم چهار طبقه . جدي کسي مشکلي برام ايجاد نميکنه . يعني بازرسي کسي . کارمم خوبه طبق استاندارد 2012 هست :mrgreen:
    به بعدش چطوري بايد انجام بدم منظورم از يه طبقه به بالا را چطوري کار کنم .
    مثلا تابلو اصلي برق را از ابتدا کجا کدوم سمت و تو چه ارتفاعي بذارم و مسير سيم اصلي که به طبقات دوم و سوم و چهارم ميره را چطوري و از کجا بدم .اينا را فقط بلد نيستم . :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
    من هم نظر پدراون رو دارم!

سيم کشي ساختمون اصلا چيز ترسناکي نيست!

يه کم به خودتون زحمت بدين (البته براي اولين کار بيشتر از يه کم) قلقش دستون مياد!

خوب اگه شروع کردم و رفتم جلو و به مشکلي برخوردم . کمکم ميکنيد و اون وقت ميشه رو شما حساب کنم .
    2009/05/05
    974
    165

شما يه سر به نظام مهندسي شهرتون بزن بپرس ازشون که استاندارهاي لازم چيه.
    چون فقط مهندس ناظر مياد و مهر ميزنه و شما حساسيت هاش رو بپرس بعد لحاظش کن. :smile:
    در مورد تابلو اصلي برق که کاري نداره. يه سر به خونه هاي مردم بزن ببين برقکار قبلي کجا گذاشته شما هم همون کار رو انجام بده.
    باقيش رو هم از يک برقکار بپرس کمکت ميکنن. اگر هم عجله نداشتي استاندارهاي جديد رو برات ميپرسم.
    چون خودم خيلي وقته اصلا سمت هيچ سيم 12 ولت به بالايي نرفتم و برقکشي هم فقط خاطراتش برام مونده
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2009/01/01
    422
    20

خوب اگه شروع کردم و رفتم جلو و به مشکلي برخوردم . کمکم ميکنيد و اون وقت ميشه رو شما حساب کنم .
    من که گفتم، تا 2 ط کار کردم :mrgreen:
    2013/07/10
    612
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
    شما يه سر به نظام مهندسي شهرتون بزن بپرس ازشون که استاندارهاي لازم چيه.
    چون فقط مهندس ناظر مياد و مهر ميزنه و شما حساسيت هاش رو بپرس بعد لحاظش کن. :smile:
    در مورد تابلو اصلي برق که کاري نداره. يه سر به خونه هاي مردم بزن ببين برقکار قبلي کجا گذاشته شما هم همون کار رو انجام بده.
    باقيش رو هم از يک برقکار بپرس کمکت ميکنن. اگر هم عجله نداشتي استاندارهاي جديد رو برات ميپرسم.
    چون خودم خيلي وقته اصلا سمت هيچ سيم 12 ولت به بالايي نرفتم و برقکشي هم فقط خاطراتش برام مونده
    مگه فرقي داره. مگه استاندارد هر شهر باهم فرق داره يعني نميشه از همون 110 که سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور ارائه داده استفاده کرد ؟؟ :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
    من که گفتم، تا 2 ط کار کردم :mrgreen:
    شما که تا الان دو طبقه کار کرديدت . مدار بندي مسير اصلي برق که براي تغذيه طبقه دوم ميره را از کجا انجام ميديت ؟؟؟ :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE

اگه بپرسي که خيلي لطف ميکنيد !!!!!
    2012/12/19
    35
    0

سلام
    برا هر طبقه بايد جعبه کليد مينياتوري جدا بذاري که امکان قطع و وصل کليدها و پريزها رو از داخل هر طبقه داشته باشه
    و از همين جعبه ها انشعاب بگيري برا طبقه بعد
    برق داخل راه پله و پارکينگ رو بايد جدا بکشي و محاسبه نوع کليد ها که ميخواي استفاده کني مهمه(تبديل,تايمر و ....)
    برق آسانسور و محل تابلو برق رو بايد جدا بکشي و بدوني که بايد 3 فاز باشه
    از همه مهم تر با محاسبه سطح مقطع کابل ها است که بايد دقيق باشه تا بعدا نسوزه و همين طور هزينه اضافه نکني
    لوله ها رو بايد درست بخابوني تا کابل توش گير نکنه
    حواست به انشعاب پريز تلفن و آنتن هم باشه و از جايي نبري که نويزي باشه تا بعدا برات دردسر نشه
    و...
    بزرگي سراسر به گفتار نيست

دو صد گفته چون نيم کردار نيست
صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 188