اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ ثابت نیست - آی سی مشابه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ ثابت نیست - آی سی مشابه

سلام

دو تا سوال !

1. یک مشکلی داشتم در مورد LM2576 ؛
    من 5 ولت رگولاتور سئوچینگ LM2576 رو استفاده میکنم ! ولتاژش هم ثابته , جریان هم که میکشم تغییری خاصی نداره اما تنها مشکلش اینه که به جای 5 ولت 4.6 ولت خروجی میده ! مدارش هم با یک سلف و یک دیود فست هست ! به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه ؟

2. من یک آی سی TC4428 سفارش دادم از جوان واسم بیارن , اون چیزی که من فکر میکردم واسم بیارن یک TC4428 دیپ بود , اما واسم SMD این آی سی رو آوردن ! و روی اون آی سی نوشته : TC4428E OA در حالت SMD ! حالا این آی سیی SMD که من خریدم با اون حالت دیپ که شمارش TC4428 هست مشابه اند ؟ :biggrin: تنها شکم به خاطر اون شماره ی E OA آخر این

قطعاتم از جوان امروز رسید ! مسکی tc4428 که من انتخواب کردم smd بوده ! شماره روش هم هست : TC4428E OA ! یک آی سی ریز SMD
    حالا دو تا سوال :
    1.پایه های SDM این آی سی با دیپش مثل همه ؟ تو دیتاشیت نگاه کردم اما شک دارم !
    2. این دو تا آی مشابه اند ؟
    3. من توی پی سیبیم حالت دیپ طراحی کرده بودم اما حالا یک پایه واسه SMD درست کنم و بزارم توی همون حال دیپش ایداری که به وجود نمیاد ؟

« با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن

پاسخ : ولتاژ ثابت نیست - آی سی مشابه

2576 دو نوع هست: خروجی ثابت، و خروجی قابل تنظیم (Adj)
    اول مطمئن شو که کدومه. بعدش هم شماتیک مدار رو اینجا بذار تا بیشتر کمک کنیم

در مورد SMD و DIP اصلاً نگرانِ چیزی نباش. بزن بره. همه چیش مثل همه.
    در مورد پسوندِ نام آی سی ها، باید با دقت توی دیتاشیت یا وب سایت سازنده ببینی چیه. معمولاً محدوده دمای کارکرد، شکل بسته بندی آی سی، شکل نوارپیچیِ آی سی و غیره ست. برای کارهای دمِ دستی اصلاً مهم نیست پسوند چی باشه :smile:
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
      2576 دو نوع هست: خروجی ثابت، و خروجی قابل تنظیم (Adj)
      اول مطمئن شو که کدومه. بعدش هم شماتیک مدار رو اینجا بذار تا بیشتر کمک کنیم

در مورد SMD و DIP اصلاً نگرانِ چیزی نباش. بزن بره. همه چیش مثل همه.
      در مورد پسوندِ نام آی سی ها، باید با دقت توی دیتاشیت یا وب سایت سازنده ببینی چیه. معمولاً محدوده دمای کارکرد، شکل بسته بندی آی سی، شکل نوارپیچیِ آی سی و غیره ست. برای کارهای دمِ دستی اصلاً مهم نیست پسوند چی باشه :smile:
      زدم رفت : http://uplod.ir/jtkisox9yzn8/CIMG5617.JPG.htm
      ولی خیلی داغ میکنه ! خیلی ! میگن دیپش توانش بالا تره از این ! ولی هیچ جا گیر نمیاد !

2576 من 99 درصد مطمئنم که ثابته ! 5 پایه داره ! بهش هم گفتم 5 ولت بده بهم !اما از کجا بفهمم که ثابته یا adj ؟
      اینم مداری که از روش آمادش کردم :
      http://uplod.ir/3hslxdlbrmnr/CIMG562112.JPG.htm
      البته میگن که باید بری آی سی رو عوض کنی ! برم یکی دیگه بخرم !!
      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

سلام
        روش نوشته ADJ بعد از تموم شدن نامش و اگه ثابت باشه ولتازش رو میزنه
        شما می تونستی یه ادجاس بخری و ولتازش رو رو اون تنظیم کنی یا یه رگولاتور5ولت میخریدی ، دلیلش رو نمیدونم شایدم باید ال ام میخریدی.
        ببین اگه افته ولتازت زیاده با رگولاتور های 7805یکی ببیند و تا جریان 0.5امپر بخوبی جواب میده ( حتی بالاتر )
        من خودم ادجاست خریدم و زیر بار 0.7افت ولتاز داره و البت به مدل مداریتونم بر میگرده
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
          زدم رفت
          ولی خیلی داغ میکنه ! خیلی ! میگن دیپش توانش بالا تره از این ! ولی هیچ جا گیر نمیاد !
          عزیزم، آی سیِ شما درایور ماسفته. اصلاً داغ نمی کنه. من ضونصد تا مدار با مشابه این آی سی ساختم هیچیش نمی شه. این آی سی سوئیچ یا رگولاتور نیست که توان براش تعریف بشه! SMD و DIPش هیچ فرقی با هم ندارند.

2576 من 99 درصد مطمئنم که ثابته ! 5 پایه داره ! بهش هم گفتم 5 ولت بده بهم !اما از کجا بفهمم که ثابته یا adj ؟
          99% مطمئنی یعنی که روش ننوشته ADJ؟!!! پس این که توی شماتیک کشیدی و نوشتی T-ADJ چیه؟!!!

راستی، اون دیود D1 رو هم اتصال کوتاه کن.
          تغذیه مدارت چقدره؟!

تو رو خدا یکم مطالعه کنید بعد شروع کنید به طراحی مدار و ساخت PCB و خرید قطعه اشتباه!! برای مطالعه کافیه توی Google یه ذره جستجو کنید. باور کنید 10 دقیقه مطالعه قبل از طراحی مدار می تونه از اتلاف 10 ساعت وقت شما بعد از ساخت مدار جلوگیری کنه...
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
            عزیزم، آی سیِ شما درایور ماسفته. اصلاً داغ نمی کنه. من ضونصد تا مدار با مشابه این آی سی ساختم هیچیش نمی شه. این آی سی سوئیچ یا رگولاتور نیست که توان براش تعریف بشه! SMD و DIPش هیچ فرقی با هم ندارند.
            99% مطمئنی یعنی که روش ننوشته ADJ؟!!! پس این که توی شماتیک کشیدی و نوشتی T-ADJ چیه؟!!!

راستی، اون دیود D1 رو هم اتصال کوتاه کن.
            تغذیه مدارت چقدره؟!

تو رو خدا یکم مطالعه کنید بعد شروع کنید به طراحی مدار و ساخت PCB و خرید قطعه اشتباه!! برای مطالعه کافیه توی Google یه ذره جستجو کنید. باور کنید 10 دقیقه مطالعه قبل از طراحی مدار می تونه از اتلاف 10 ساعت وقت شما بعد از ساخت مدار جلوگیری کنه...
            1. اون T-ADJ که نوشته اشتباهه ! من 5 ولتش رو خریدم , یادم رفته بود بگم !البته چون جولوی همین رگولاتور یک دیود فست هست , نوشته هاش خونده نمیشه واسه همین سوال کردم.

2. آی سی 4428 هم اطلاعات در موردش نداشتم چون آماده مدارش رو دادن بهم ! اون هم که داغ میکرد مشکل از آی سی بوده ! تمام چیز هایی که از 4428 تو مدار میخواستم درست بود اما یکی از اونا 5 ثانیه ای داغ میکرد ! مدار هم اتصال کوتاد نشده بود چون تست کردم و یکی دیگه به جاش گذاشتم م. احتمالی که خودم دادم فکر میکنم درسته و از خود آی سی بوده ! اینم عکسش : http://uplod.ir/jtkisox9yzn8/CIMG5617.JPG.htm

مشکلم حل شده , فقط فعلا با رگولاتوره یکم درگیرم که فکر کنم اونم از جنس نا مرغوب آی سی باشه !
            از همه ممنون
            این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
              سلام
              روش نوشته ADJ بعد از تموم شدن نامش و اگه ثابت باشه ولتازش رو میزنه
              شما می تونستی یه ادجاس بخری و ولتازش رو رو اون تنظیم کنی یا یه رگولاتور5ولت میخریدی ، دلیلش رو نمیدونم شایدم باید ال ام میخریدی.
              ببین اگه افته ولتازت زیاده با رگولاتور های 7805یکی ببیند و تا جریان 0.5امپر بخوبی جواب میده ( حتی بالاتر )
              من خودم ادجاست خریدم و زیر بار 0.7افت ولتاز داره و البت به مدل مداریتونم بر میگرده
              با 7805 مشکل دارم ! خیلی داغ میکنه ! جریان در حد 300 تا 400 میلی آ»پر بیشتر ازش نمیخوام ! فقط داغ زیاد میکنه ! میخواستم برم قابلمه ای بزارم که یکی گفت از این رگولاتور سوئیچینگ استفاده کن , حجم کمتری میگیره , داغ هم نمیکنه ! فعلا مشکلم سر همین 0.4 ولتی هست که کم تر میده , حالا ببینیم چی میشه

ممنون
              این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

شما که نهایتا به 400 میلی احتیاج دارید نیاز نیست حتما از 2576 استفاده کنید. علت اصلی افت ولتاژ هم به خاطر کپی بودن آی سی ها هست. سلف 150 میکرو بذارید بهتره ولی بعید بدونم مشکل رفع بشه. از مدار mc34063 استفاده کنید. ورودی 8 تا 25 ولت خروجی هم 5.0 ولت تا 600 میلی راحت جواب میده. من به شخصه خیلی از این 34063 راضیم.
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1289#msg591289
                لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                  شما که نهایتا به 400 میلی احتیاج دارید نیاز نیست حتما از 2576 استفاده کنید. علت اصلی افت ولتاژ هم به خاطر کپی بودن آی سی ها هست. سلف 150 میکرو بذارید بهتره ولی بعید بدونم مشکل رفع بشه. از مدار mc34063 استفاده کنید. ورودی 8 تا 25 ولت خروجی هم 5.0 ولت تا 600 میلی راحت جواب میده. من به شخصه خیلی از این 34063 راضیم.
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1289#msg591289
                  مسکی بهتر از اون یکیه ! آی سیش رگولاتوره ؟ خطی یا سوئیچینگ ؟
                  متاسفانه من مدار رو چاپ زدم ! اگر عوض کردم و 5 ولت نداد باید یک جورایی از همین استفاده کنم ! چون جا هم واسه روگولاتور قابلمه ای ندارم !
                  ممنون
                  این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

مسکی بهتر از اون یکیه ! آی سیش رگولاتوره ؟ خطی یا سوئیچینگ ؟
                    متاسفانه من مدار رو چاپ زدم ! اگر عوض کردم و 5 ولت نداد باید یک جورایی از همین استفاده کنم ! چون جا هم واسه روگولاتور قابلمه ای ندارم !
                    ممنون
                    آی سی سوئیچینگ باک هست تازه بوست هم هست. 2576 هم باکه. راندمانش هم خیلی خوبه بالای 80 درصد. فرقی نداره 2576 جریاندهی بالاتری داره ولی شما که به 3 آمپر احتیاج نداری. . من که مدارایی که با 34063 ساختم تا حالا افت ولتاژ نداشتن
                    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

اگه ورودیت 12 هس و 400 میلی می خوای از 7805 استفاده کن
                      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                        اگه ورودیت 12 هس و 400 میلی می خوای از 7805 استفاده کن
                        بالا گفتم که .. قبلا گذاشتم خیلی داغ میکنه ! میخواستم قابلمه ایش رو بزارم چون دردسر و .. نداشت که نظرم عوض شد

ممنون
                        این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X